Inspiracje: Jak udekorować balkon by stał się miejscem na wypoczynek?

Zbliża się wiosna – jeśli rozejrzycie się wokół zobaczycie, że zaczynają się pojawiać pierwsze przebiśniegi! Oznacza to, że już niebawem będziemy mogli zasadzać pierwsze kwiaty a potem zioła na balkonie! Mowa oczywiście o kwiatach balkonowych. Szykujecie metamorfozę swojego balkonu, by nie służył jedynie, jako miejsce do suszenia prania, a stał się również miejscem na wypoczynek? Znaleźliśmy dla Was pomysły i inspiracje na to, jak udekorować balkon był stał się zacisznym miejscem na wypoczynek.

Jak udekorować balkon by stał się miejscem na wypoczynek

fot. Artur Aleksanian-Unsplash

Zobacz także: DIY: Pomysły na piękny balkon

Przede wszystkim warto jest zastanowić się nad tym, w jaki sposób i w jakim stopniu chcemy zasłonić się przez światem zewnętrznym i ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Nie musi oznaczać to budowania muru, jest wiele innych, bardziej subtelnych i miłych dla oka rozwiązań.  Tym, który podoba się nam najbardziej jest wykorzystanie zieleni. Zamontowanie na różnych wysokościach barierki skrzynek z kwiatami lub ziołami, bądź postawienie przy barierkach wysokich roślin, np. traw. Latem na balkonie może również przydać się parasol, lub zasłony, które ochronią nas przed słońcem, ale również nasze mieszkanie przed nagrzaniem.

Jak udekorować balkon

Polecamy również: Jak urządzić piękny balkon

Druga ważna kwestia, to oczywiście mebel, na którym będziemy mogli wygodnie usiąść! W sklepach znajdziemy różne modele mebli ogrodowych. Warto w takim razie zdecydować się na taki, który będzie estetyczny, wygodny, ale również łatwy w czyszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem wydają się plecione fotele z tworzywa, na które możemy położyć dopasowane poduszki.

 

Poza tak oczywistymi rzeczami, jak osłona i meble warto zainwestować w nadające charakteru dodatki i oświetlenie. Wieczory spędzone na balkonie z kieliszkiem wina w blasku świeczek w lampionach, bądź lampek ledowych mogą być bardzo przyjemne! Szczególnie latem, po upalnym dniu, gdy nasze rośliny pachną intensywnie.

Zapraszamy do galerii: Jak udekorować balkon by stał się miejscem na wypoczynek?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (256 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...