Jak ubrać się na wesele – porady i stylizacje dla Niej i dla Niego

Wybieracie się na wesele i nie wiecie, jak się ubrać? Przygotowaliśmy dla Was kilka porad, których warto przestrzegać, by nie urazić Pary Młodej czy pozostałych weselnych gości. Dodatkowo znajdziecie kilka stylizacji dla Pani i Pana.

Stylizacje na wesele

Jak ubrać się na wesele – podstawowe zasady

Bez wątpienia nasz ubiór powinien być elegancki. Nawet jeżeli przyjęcie weselne odbywa się „pod chmurką” – na świeżym powietrzu, to nie zwalnia nas to z obowiązku podkreślenia swoim strojem wyjątkowości tego dnia.

1. Podstawową zasadą dla stroju kobiecego jest odpowiedni dobór koloru. Nie wypada założyć sukienki na wesele w kolorze białym lub ecru.  To są kolory zarezerwowane w tym dniu dla Panny Młodej.

2. Niezręcznym kolorem sukni w naszej kulturze jest także czerń. Kojarzy się nam raczej żałobą i radzimy jej unikać w tak radosnym dniu, jakim jest ślub i wesele.

3. Długość sukienki zależy od formy wesela. Jeśli wesele przybiera postać skromnego obiadu przy stole, to możemy zdecydować się na skromną koktaljową sukienkę. Jeśli natomiast po ślubie wybieramy się na uroczyste wesele planowane do późnych godzin nocnych, to zdecydowanie możemy wybrać długą, powłóczystą suknię. Nie przyćmijmy jednak swoją kreacją sukni Panny Młodej. Z pewnością powinnyśmy unikać sukienki mini w stylu dyskotekowym. Wesele to nie dyskoteka.

4. Jeśli idziemy z partnerem, nasze stroje powinny ze sobą harmonizować. Doskonałym tego przykładem może być takie dobranie krawatu partnera,  by był on zbliżony kolorem do sukienki  towarzyszki.

5. Panowie tego dnia nie powinni występować we fraku czy smokingu – szczególnie, jeśli nie wiedzą, jak będzie ubrany Pan Młody. Obowiązuje tu sama zasada, jak przy sukni kobiety – nie możemy przyćmić swoim strojem ubrania Pary Młodej. Tak więc, by nie wyglądać dostjniej, niż Pan Młody, radzimy wybrać garnitur. Jeżeli przyjęcie odbywa się tylko w czasie dnia – może on być jasny; jeżeli wesele planowane jest na wieczór – garnitur może być w barwach codziennych.

Oto przykłady kilku stylizacji weselnych

 

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

Weselne stylizacje

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (160 głosów, średnia: 4,25 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany