Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną przy ograniczonym budżecie?

Do rozmowy kwalifikacyjnej musisz nie tylko przygotować się merytorycznie, by przedstawić swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe, lecz także zadbać o to, by prezentować się elegancko i wywrzeć dobre pierwsze wrażenie. Co jednak zrobić, gdy Twój portfel świeci pustkami lub nie możesz się zmieścić w stare, adekwatne do sytuacji ubrania? Eksperci Monsterpolska.pl radzą, jak dobrze wyglądać w czasie spotkania mimo niewielkich zasobów finansowych.

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

 

Postaw na akcesoria

Najłatwiejszym sposobem na wyczarowanie ciekawej stylizacji jest odpowiedni dobór dodatków. Dzięki temu pokażesz się jako osoba, która wie, jak ubrać się na rozmowę niedrogo i ze smakiem. Zacznij od zainwestowania w naprawdę dobrą parę butów.

Nie musisz wydawać fortuny na buty od Louboutina. Zainwestuj w parę eleganckich, klasycznych, skórzanych butów w neutralnym kolorze, która będzie pasowała do każdego stroju i okazji. Pamiętaj, że warto wydać na nie trochę więcej – dobry model posłuży Ci dłużej.

Kobiety mogą postawić również na chustki, apaszki i biżuterię – proste, ale eleganckie kolczyki i naszyjniki, a także dobrą, klasyczną torebkę lub aktówkę. Jeśli chodzi o mężczyzn, dobrej jakości krawat i pasek są obowiązkowe, tak samo jak ładna chusteczka w butonierce i teczka. Przy nieco większym budżecie, warto postawić na wyróżniające się spinki do mankietów koszuli.

„Ważne jednak, by zachować umiar i nie przesadzić z ilością dodatków – jeśli decydujemy się na chustkę, zrezygnujmy z biżuterii, dodając ewentualnie zegarek na nadgarstku; jeśli zaś wybieramy naszyjnik, sprawdźmy, czy kolczyki są nam niezbędne – może okazać się, że ozdoba na szyi jest wystarczająca” – radzą eksperci monsterpolska.pl. Zrezygnuj z szalonych kolorów i wzorów – postaw na te bardziej klasyczne, pełne prostoty, kojarzące się z profesjonalnym wizerunkiem.

 

Szafa pełna skarbów

Zanim kupisz kosztowne ubrania, sprawdź, co masz w szafie. Przejrzyj ją dokładnie – większość ludzi, bez względu na ich budżet, ma dokładnie to, czego im potrzeba, w swojej szafie. Być może pomyślisz: „Co? Stare ubrania?”, ale często jedyne, czego potrzebuje Twoja odzież, to kilka poprawek, by bardziej pasowały do Twojej sylwetki i wyglądały stylowo. Czasem taki drobiazg, jak zmiana długości spódnicy czy zwężenie marynarki, może przemienić stare ubranie w eleganckie – nowe.

 

Poluj na okazje

Jeśli musisz udać się na zakupy po nowe ubrania na rozmowę o pracę, kupuj z głową. Polowanie na obniżki cen i wyprzedaże pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie kupić coś naprawdę dobrej jakości. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie outletów. Nie zapominaj także o sklepach z odzieżą używaną. W komisach, second handach lub butikach z rzeczami vintage można znaleźć designerskie, niezniszczone ubrania w bardzo niskich cenach.

 

Uniwersalność priorytetem

Wybieraj ubrania w podstawowych kolorach – najlepszym wyborem będą dwa kostiumy, np. granatowy, czarny, szary lub brązowy. To Twoja baza, którą idealnie skomponujesz je z klasyczną, białą koszulą i urozmaicisz dodatkami, np. krawatem, chustką lub biżuterią. Dzięki temu każdego dnia stworzysz inny strój, zmieniając jedynie akcesoria.

 

Dopasowanie jest ważne

Niezależnie od tego, czy bazujesz na zawartości swojej szafy, czy nowych zakupach, dopasowanie ubrań do sylwetki jest kluczowe. Przykładowo, jeśli rękawy są za długie, cała marynarka będzie wyglądać na przydużą. Ważne, by ubrania były w odpowiednim rozmiarze – nie za ciasne, ale też nie zbyt szerokie. W przeciwnym razie zniekształcą proporcje Twojej sylwetki i będziesz wyglądać źle, bez względu na to, co na siebie włożysz

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...