Jak ubrać córkę na komunię? Skromnie czy niczym księżniczkę?

Spis treści:

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest bardzo ważny dla rodziców, ale i dla dziecka. Dziewczynka w tym dniu przywdziewa białą sukienkę, która może być skromna jak alba czy też strojna niczym suknia księżniczki. Tutaj pojawia się pytanie: jak ubrać córkę na komunię?

Jak ubrać córkę na komunię? Skromnie czy niczym księżniczkę?

Jak ubrać córkę na komunię? Dużo zależy od ustaleń w danej parafii

Kiedyś na Komuniach panowała istna rewia mody. Można powiedzieć, że kreacje były nie mniej wymyślne niż te wybierane przez kobiety na ślub. Stąd wiele parafii, aby nie odwracać uwagi od sfery sacrum, zarządziło, że dziewczynki na komunii mają występować w identycznych komunijnych albach. Podobnie chłopcy, dla których przeznaczona była wersja krótka ze spodniami. Na białym stroju jedyną ozdobą była naszyta hostia z napisem „IHS” albo sznurek do przepasania w talii. Jeżeli i w Waszej parafii wprowadzono ujednolicone stroje, to możecie kupić dany model z drugiej ręki, np. od dziecka, które w ubiegłym roku przyjmowało komunię, albo postawić na nowe modele. Nie znaczy to, że dziewczynka nie będzie mogła wystąpić w wymarzonej sukience. Mamy na to pewien sposób.

Gdy córka marzy o sukience księżniczki, wybierz taką na przyjęcie komunijne

Dziewczynka może mieć dwie sukienki na komunię. Może to się wydawać przesadą, ale w sumie jest i praktyczne. Zaraz powiemy dlaczego. Po uroczystej komunii następuje przyjęcie komunijne, najczęściej w lokalu. Jest tradycyjny obiad i słodki poczęstunek, a następnie dziecko udaje się do kościoła na popołudniowe nabożeństwo dziękczynne. W związku z tym dwie sukienki mogą się przydać. Ta tradycyjna w wersji alby może służyć jako strój komunijny do kościoła, natomiast sukienka w wersji księżniczki, rozkloszowana – koronkowa u góry i tiulowa na dole będzie odpowiednia na przyjęcie komunijne. Gdy dziewczynka się pobrudzi, nie będzie problemu, w czym uda się na nabożeństwo, czy jak wywabić plamę, bo po prostu przebierze się z sukienki na przyjęcie w tradycyjną albę. Zatem zakup dwóch sukienek komunijnych nie jest fanaberią, a może być bardzo praktyczne. Jednocześnie dziewczynka będzie szczęśliwa, bo będzie miała swoją wymarzoną białą kreację. Jednocześnie tę drugą sukienkę będzie mogła wykorzystać jeszcze na jakąś uroczystość czy np. balik przebierańców.

Jaką sukienkę wybrać dla młodszej siostry neokomunikantki?

Jeżeli Wasza starsza córka idzie do pierwszej komunii, a młodsza uczestniczy w uroczystości, to i dla niej musicie wybrać odpowiednią kreację. Oczywiście sprawdzi się biała sukieneczka. W końcu będzie wpisywała się w charakter uroczystości. Nawet dorośli goście wybierają na taką okazję pastelowe czy białe kreacje, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ubrać tak dziecko. Sukieneczka koronkowa, tiulowa czy też szyfonowa będzie odpowiednim wyborem. Możecie zdecydować się na rozkloszowaną całą z koronki albo z prostą atłasową górą i tiulowym białym dołem stworzonym z kilku połączonych ze sobą falbanek. Młodsza córka będzie się dzięki temu świetnie prezentować na zdjęciu ze starszą. Wybór eleganckiej kreacji sprawi, że ona także poczuje, że jest to szczególny dzień. Taka sukienka sprawdzi się także, gdy pójdziecie na tradycyjną sesję komunijną do fotografa i będziecie chcieli, by na jednym ze zdjęć znalazły się obie siostry. W końcu jest to piękna pamiątka z tej wyjątkowej uroczystości. Nie musicie wybierać pomiędzy skromnym strojem a tym z przepychem. Pierwszy możecie wybrać do kościoła, a drugi na zabawę w lokalu.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...