Jak szybko zrobić fale bez lokówki? Genialny trick z Instagrama

Jak udało nam się już wiele razy przekonać, Instagram to istna kopalnia pomysłów, szczególnie tych związanych z dbaniem o urodę. To właśnie tam miało swój początek wiele współczesnych urodowych trendów, takich jak fantazyjne układanie brwi , paznokcie galaretki, malowanie mieniącej się diamencikami korony na powiece czy tworzenie wariacji manicure zainspirowanych obrazami Picassa. Teraz jego użytkowniczki podzieliły się swoim pomysłem na błyskawiczne zakręcenie delikatnych loków przy użyciu zużytej plastikowej butelki. Zabawę opatrzyły hasztagiem #blowthebottlechallenge (wyzwanie: nadmuchaj butelkę). Sprawdź, jak ta drobna sztuczka potrafi zmienić fryzurę w zaledwie parę sekund!

Zastanawiasz się czasem, jak szybko zrobić modną fryzurę z falami bez lokówki? Zdarza Ci się wyjechać w podroż i zapomnieć o zapakowaniu części fryzjerskich narzędzi? Zobacz, jak poradzić sobie z ułożeniem romantycznej fryzury nawet w najbardziej prymitywnych warunkach! A wszystko to za pomocą suszarki (może być hotelowa) oraz poddanej recyklingowi dwulitrowej butelki na wodę!

jak szybko zrobić fale

źródło: www.pixabay.com

Jak szybko zrobić fale bez lokówki? Genialny trick z Instagrama

Trick polega na wykorzystaniu działania strumienia ciepłego powietrza z suszarki i aerodonamicznego tunelu, który tworzy naturalny wir wewnątrz leja odpowiednio wyciętej butelki. By wykonać tę fryzjerską sztuczkę, wystarczy przygotować sobie czystą butelkę po wodzie, odciąć jej górną część, a następnie nożem lub nożyczkami wyciąć w boku butelki otwór, do którego przyłożymy suszarkę.

Gdy już przygotujemy butelkę, wydzielamy pasmo włosów, wkładamy je od góry do wnętrza butelki, delikatnie przykrywamy dłonią górną część „leja”, a do jego boku przykładamy suszarkę. Zaczynamy suszyć, obserwując, jak pukiel włosów zawija się w środku niesiony przez wirujące tam powietrze. Gdy stworzy wyraźnie zawinięty lok, wyłączamy suszarkę, wyciągamy pasmo z butelki i wkładamy kolejne, powtarzając cały proces. 

Oczywiście wykonane w ten sposób fale nie utrzymają się na włosach długo. Warto więc zabezpieczyć je dodatkowo lakierem do włosów albo specjalną pastą do utrwalania fryzury! Ponadto należy pamiętać, że suche lub tylko lekko wilgotne kosmyki powinno się zabezpieczyć preparatem termoochronnym. W przeciwnym wypadku gorący strumień powietrza emitowany z tak małej odległości z pewnością będzie miał negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Szczególnie, jeśli będziemy powtarzać ten trick regularnie!

 

Nie wiesz jak szybko zrobić fale bez lokówki? Obejrzyj instagramowe tutoriale:

  

Jak podoba się Wam pomysł internautek? Czy spróbowałybyście tego na własnych włosach? A może wolicie tradycyjne lokówki i prostownice? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (177 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...