Jak szybko zasnąć? Wypróbuj te sposoby na szybkie zasypianie!

Coraz więcej Polaków, bez względu na wiek, coraz częściej skarży się na problemy ze snem. Jak szybko zasnąć? To pytanie, na które wiele osób chciałoby znać odpowiedź. Szybkie zasypianie poprawia komfort życia i jakość snu. Człowiek bardziej się relaksuje, a sam organizm jest lepiej zregenerowany. Co zrobić, żeby ułatwić zasypianie i budzić się bardziej wypoczętym? Jak szybko zasnąć w 2 minuty? Jak zasnąć, gdy się nie chce spać? Mamy na to rady!

Spis treści:

Jak szybko zasnąć? Ty też zadajesz sobie codziennie to pytanie? Sen jest nieodłączną i bardzo ważną częścią naszego życia. Dzięki niemu organizm się regeneruje. Wypoczęci mamy więcej energii i siły do działania. Codziennie potrzebujemy ok. 8 godzin snu. Oznacza to, że przesypiamy niemal 30% naszego życia. Brak snu, nieprawidłowy sen lub jego słaba jakość może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i na kondycję organizmu. Dziś postaramy się Wam odpowiedzieć na pytanie jak szybko zasnąć. Mamy dla Was kilka sprawdzony sposobów!

Jak szybko zasnąć?

Jak szybko zasnąć w 2 minuty?

Jak się okazuje jest to zupełnie możliwe! Metoda na zasypianie w 2 minuty została opracowana na potrzeby amerykańskiego wojska w czasie II wojny światowej. Miała ona pomóc żołnierzom rosyjskim w zasypianiu w bojowych warunkach. Osoby, które korzystały z tej metody oraz te, które ją opracowały podkreślały, że należy być cierpliwym i systematycznym w trenowaniu tej umiejętności, ale się to opłaca. W takim razie jak szybko zasnąć w 2 minuty? Należy położyć się na wznak, zamknąć oczy i całkowicie rozluźnić. Postaraj się zupełnie zrelaksować, rozluźnić mięśnie twarzy, zwłaszcza żuchwy i oczodoły. Powinniśmy mieć poczucie, że… nasze oczy zaczynają się zapadać. Należy oczyścić umysł z wszelkich myśli i przejść do rozluźniania kolejnych części ciała. Oczyszczanie myśli może być trudne, ale z każdym kolejnym dniem jest łatwiejsze. Gdy już opanujesz tę metodę, to gwarantujemy, że będziesz mogła zasnąć dosłownie wszędzie – bez względu na okoliczności. 

Jak szybko zasnąć? Oto 7 skutecznych aplikacji na komórkę, które mogą Ci pomóc

Jak szybko zasnąć? Oto 7 skutecznych aplikacji na komórkę, które mogą Ci pomóc

Cierpisz na bezsenność? Nie wiesz, jak szybko zasnąć i przewracasz się z boku na bok licząc przysłowiowe owce i barany? Z pomocą mogą przyjść aplikacje na telefon. Czy próbowaliście niektóre z nich? A może znacie

Jak szybko zasnąć, gdy się nie chce?

Czasami czeka nas poranna pobudka i chcemy szybciej zasnąć, by móc wstać wypoczętym. Niestety, nasz organizm jest przyzwyczajony do późniejszych godzin zasypiania, więc może to być trudne. Czasami też na skutek choroby lub różnych zawirowań w życiu, nie chce nam się spać, ale przecież nasz organizm musi się zregenerować. Nie zawsze pomaga wtedy przysłowiowe “liczenie owiec”. Gdy nie chce nam się spać, a noc spędzamy na bezsensownym wpatrywaniu się w sufit lub nocnych spacerach po domu, godziny wydają się dłużyć w nieskończoność. Problemy ze snem mogą mieć wiele przyczyn. Jeżeli powodem jest rozregulowany tryb życia lub złe warunki w sypialni, możemy to dość łatwo i szybko poprawić. Jeśli jednak trudności z zaśnięciem są efektem choroby, wymagają konsultacji lekarskiej. Dlatego problemów ze snem nie wolno lekceważyć. Jak szybko zasnąć, gdy się nie chce? Możesz wypróbować metodę zasypiania w 60 sekund.

Metoda 4-7-8 na szybki sen

Metoda na to jak szybko zasnąć w 60 sekund opracował lekarz Andrew Weila, absolwent uniwersytetu na Harvardzie. Polega ona na tym, że musimy usiąść w wygodnej pozycji i rozluźnić całe ciało. Przez cztery sekundy wdychamy powietrze przez nos, w myślach liczymy do czterech. Następnie wstrzymujemy oddech na siedem sekund, a później powoli wydychamy powietrze przez osiem sekund. Powtarzamy całość przez minutę. Po tym czasie powinnaś już być bardziej senna.

Jak szybko zasnąć w 2 minuty?

Jak szybko zasnąć w nocy? 10 sprawdzonych sposobów!

Oprócz powyższych metod są również sposoby, które zadbają o higienę naszego snu oraz poprawią jego jakość. Jeśli masz przejściowy problem z bezsenności, zacznij od tych 10 sposobów. Jak szybko zasnąć? Wprowadź w swoje życie te 10 rzeczy!

 1. Zadbaj o odpowiednie warunki

Sypialnia powinna być Twoim miejscem odpoczynku. Zadbaj o to, żeby panowała w niej atmosfera relaksu. Na noc zasłoń okna, zgaś wszystkie światła. Pamiętaj, żeby regularnie zmieniać pościel. Jeśli pracujesz w domu wyraźnie stwórz granicę strefy sypialnianej i biurowej.

 1. Ogranicz korzystanie z telefonu, komputera i telewizji minimum na godzinę przed snem

Światło niebieskie emitowane przez te urządzenia nie wpływa dobrze na nasz umysł. Przed snem nie jest też wskazane dostarczanie sobie tylu bodźców, ile potrafią dostarczać nam programy telewizyjne, seriale, czy Internet. Na ok. godzinę przed planowanym snem, odłóż już na bok telefon i nie oglądaj telewizji.

 1. Przewietrz sypialnię

Przed snem dokładnie przewietrz sypialnię. Świeże powietrze i odpowiednia temperatura to najlepsze, co możesz zrobić, żeby poprawić jakość snu. Wielu specjalistów wskazuje na najbardziej optymalną temperaturę 17 stopni Celsjusza.

 1. Weź ciepłą kąpiel

Po ciężkim dniu weź ciepłą kąpiel lub prysznic. Kąpiel pomoże Ci się lepiej zrelaksować, ale prysznic też pozwoli nam się odciąć od problemów całego dnia.

 1. Oczyść umysł z negatywnych myśli

Wieczorem często przypominamy sobie wszystkie chwile z danego dnia. Niestety, także te negatywne. Mając w głowie takie myśli, trudno się zrelaksować, by odpłynąć w dobry sen. Postaraj się rozluźnić i nie myśleć o negatywnych rzeczach. Przypomnij sobie miłe chwile lub postaraj się nie myśleć zupełnie o niczym.

 1. Jak szybko zasnąć? Dotleń się

Wieczorem wskazany jest krótki spacer przed snem. Wyjdź do ogrodu albo przejdź się po osiedlu.

 1. Zrelaksuj się, popracuj nad oddechem

Jak szybko zasnąć? Musisz doprowadzić swój organizm do zrelaksowania się. Najlepiej pomoże w tym spokojny oddech. Popracuj nad nim. Możesz skorzystać z metody 4-7-8, która odpowiada na pytanie jak szybko zasnąć w 60 sekund.

 1. Nie jedz na noc ciężkostrawnych rzeczy

Ciężkie jedzenie to ciężki żołądek. Organizm zamiast się zrelaksować, pracuje nad trawieniem posiłków. Na kolację zjedz lekkostrawne danie.

 1. Unikaj drzemek popołudniowych

Jeśli wprowadzisz w swój cykl dnia popołudniowe drzemki, o wiele trudniej będzie Ci się zasypiało o wcześniejszej godzinie. Postaraj się zrezygnować z takiego nawyku. Prowadzi on do rozregulowania cyklu dobowego.

 1. Jak szybko zasnąć? Napij się herbaty ziołowej

Na dobry sen pomogą też zioła. Napij się ciepłego naparu ziołowego, herbaty ziołowej, melisy. Pomoże Ci się zrelaksować i dobrze wpływa na sen.

Jak szybko zasnąć?

Jak szybko zasnąć? Co pogarsza sen?

Jest kilka czynników, które mogą utrudnić zasypianie oraz pogorszyć jakość snu. Oto kilka z nich:

 • światło,
 • hałas,
 • zbyt wysoka temperatura w sypialni,
 • kawa, alkohol, papierosy,
 • niektóre leki,
 • niebieskie światło z urządzeń elektronicznych,
 • przebodźcowanie,
 • stres,
 • silne emocje,
 • depresja,
 • zaburzenia hormonalne,
 • stany lękowe.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  22 października 2022 20:00

  przewietrzenie 🙂

  Odpowiedz
 2. haniaa  14 listopada 2022 09:32

  Ja jestem na etapie przekwitania i od tego czasu źle sypiałam . z doświadczenia wiem,że najlepiej być przygotowanym do spania,wziąć olejek CBD z meatoniną i do łóżka zabrać książkę do czytania.Najgorsze jeśli minie okres w którym chce się spać,to później można się męczyć do samego rana i wtedy jak się to dzieję zaparzam herbatę konopną ( też pomaga).Siedzenie późnym wieczorem przy komputerze nie jest dobrym pomysłem,ponieważ bardziej rozprasza i nie pomaga,a wręcz szkodzi i sen nie przychodzi.Najlepiej odwiedzcie Konopną Farmacja w Poznaniu a jak ktoś z daleka niech odwiedzi ich strone online i zadzwoni -tam wam doradzą co i ile stosować mi bardzo tam pomogli wreście się wysypiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany