Jak szybko zasnąć? Oto 7 skutecznych aplikacji na komórkę, które mogą Ci pomóc

Cierpisz na bezsenność? Nie wiesz, jak szybko zasnąć i przewracasz się z boku na bok licząc przysłowiowe owce i barany? Z pomocą mogą przyjść aplikacje na telefon. Czy próbowaliście niektóre z nich? A może znacie inne apki? Albo macie sprawdzone bardziej naturalne sposoby na bezsenność – bez wspomagania techniką? Na przykład indiański łapacz snów lub  magiczne kamienie na bezsenność? Podzielcie się koniecznie!

A zatem jak szybko zasnąć? Oto subiektywny przegląd aplikacji, których zdaniem jest pomoc w bezsenności lub śnie, z którego budzicie się zmęczeni.

Może Cię zainteresuje: Jak rozumieć sny? Oto 15 interesujących faktów na ten temat

1. Calm (bezpłatna apliakcja, iOS i Android ) – posiada siedmiodniowy program zaprojektowany w ten sposób, aby pomóc Ci lepiej spać. To jest nasz numer 1, jeśli nie wiesz jak szybko zasnąć

 jak szybko zasnąć aplikacja-calm

Naszym zdaniem najciekawsza i najbardziej kompleksowa aplikacja – pobrana ponad 22 000 razy. Zadaniem tej aplikacji jest pomoc dotycząca poprawy kilku obszarów aktywności:  medytacji, uważności i snu. Aplikacja  koncentruje się głównie na poprawie uważności a opcja Sen (Sleep) jest przeznaczona dla tych, którzy potrzebują pomocy właśnie przy zasypianiu.

Dla tych, którzy zastanawiają się na ile pojęcie „uważności” – Mindfulness ma znaczenie dla naszego życia, przypominamy, że jest to termin wywodzący się bezpośrednio z tradycji buddyjskiej, która korzysta z niego od ponad 2500 tysiąca lat. Jest to inaczej „uważna obecność” – czyli według definicji tówrcy tego pojęcia Jona Kabat-Zinna to „to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej”.

Aplikacja posiada także piękne zdjęcia skojarzone z kojącą muzyką,  co pozwala się zrelaksować. Dodatkowo znajdziemy w niej ciekawą funkcję Timer, która obudzi dźwiękami mis tybetańskich. Dźwięki te są znane na całym świecie i „stosowane do relaksacji, medytacji, naturoterapii. (…) Dźwięk mis może wprowadzać w stan głębokiego relaksu i wyciszenia, uspokajając pobudzone emocje i myśli i rozluźniając napięcia w ciele. Zabieg taki często określa się jako masaż dźwiękiem lub kąpiel w dźwiękach. (źródło: wikipedia).  Taka opcja jest również przydatna dla osób, które chcą medytować.

2. Beditations (częściowo bezpłatna, niektóre medytacje kosztują $1, iOS). Umożliwia odpoczynek przy 13 różnych ścieżkach audio

 jak szybko zasnąć aplikacja-beditation

Aplikacja będzie Cię deliaktnie kołysać do snu i obudzi Cię miłym i jednoczesnie energetyzującym głosem. Każdy utwór trwa pięć minut i można go odgrywać wybierając poziom nasycenia dźwięku.

aplikacja-sleep-as-android

Ustawianie czasu budzenia i animacja w prawym dolnym rogu podpowie Ci, kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć wieczorną rutynę. Gdy robot z apliakcji myje zęby, czyta w łóżku, a potem wreszcie zasypia, należy zrobić to samo. Aplikacja może nagrywać chrapanie (dodatkowo, oferuje porady jak nie chrapać)  lub mówienie we śnie (jeśli zrobisz coś takiego).

Interesującym elementem wersji  pro jest pobudka, która gwarantuje, że nie zaśniesz ponownie! Można również użyć smartwatcha zamiast telefonu, by śledzić rady Androida a nawet zintegrować aplikację z żarówami Philips Hue.

Aplikacja pobrana prawie 200 000 razy

5. Sleep Better z Runtastic (apliakcja bezpłatna, iOS i Android , wersja pro płatna $2) pokazuje, jak Twoja aktywność w ciągu dnia – ćwiczenia, stres i alkohol wpływają na sen i pokazuje co jest przyczyną, gdy nie wiesz jak szybko zasnąć

sleep-better-apliakcja

Aplikacja śledzi Twoje codzienne nawyki i inne zmienne (wykonywane ćwiczenia, pity alkohol) oraz ich wpływ na jakość Twojego snu. Aplikacja posiada funkcję inteligentnego alarmu, który obudzi cię o najlepszej godzinie we wcześnie określonym zakresie czasowym.

Aplikacja posiada prawdziwe bogactwo różnych funkcji. Pełna wersja, która odblokowuje wszystkie możliwości aplikacji kosztuje $2.

6. UP Coffee (apliakcja bezpłatna, iOS) prosto pokazuje, w jaki sposób spożycie kofeiny lub sody wpływa na Twój sen

up-coffe-aplikacja

Gdy popijasz poranną filiżankę lub szklankę ulubionego napoju, wprowadź jego ilość i rodzaj (mrożona, bezkofeinowa, herbata, kawa, itp). Ta plikacja pozwoli Ci dowiedzieć się, kiedy będziesz gotowa do snu, w oparciu o to, ile kofeiny pijesz przez cały dzień. Można również dodać sodę i energetyzujące suplementy diety. Dodatkowo możliwe jest połączenie tej apliakcji z Jawbone UP  – służące do pomiaru jakości snu w zależności od  ilości wypitej kawy.

7. Twilight (aplikacja bezpłatna, Android) odfiltrowuje niebieskie światło telefonu, które może uniemożliwić produkcję w organizmie melatoniny, która odpowiada za sen

apikacja-zmierzch

Aplikacja wykorzystuje Twoją bieżącą lokalizację, aby określić lokalny czas pomiędzy zachodem a wschodem słońca, dzięki czemu możne odpowiednio dostosować ekran. Jeśli ekran staje się zbyt czerwony, można ręcznie dostosować nasycenie filtra.

Aplikacja została pobrana ponad 136 000 razy.

Co sądzicie o tych aplikacjach? Macie ochotę pobrać jakąś z nich i przekonać się, czy problem: jak szybko zasnąć – zostanie rozwiązany?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (202 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Żanett  27 lutego 2016 14:25

    Zatem barany już nie spełniają swojej kultowej roli? 😀 Każdy ma swój sposób na trudności z zasypianiem.

    Odpowiedz
    • bbo  29 lutego 2016 19:26

      Barany nie są n atopie – chyba, że powstanie jakaś aplikacja, która policzy je za nas. Ale historia kołem się toczy, więc nie wiadomo czy za jakiś czas nie powrócą do łask 😀

      Odpowiedz
    • wisus  16 września 2021 03:03

      Baranów zostało tylko 460 – na Wiejskiej. I przeciwnie: spędzają sen z oczu.

      Odpowiedz
  2. martucha180  27 lutego 2016 15:19

    Niedługo smartfony będą za nas oddychać.

    Odpowiedz
  3. Kaja  27 lutego 2016 15:28

    ale fajne~!

    Odpowiedz
  4. Melrose  27 lutego 2016 15:56

    Nie trafiają do mnie te pomysły. Wydaje mi się, że aplikacja na telefon nie jest rzetelnym środkiem pomiaru jakości naszego snu. Uważam wręcz, że przed snem powinno się ograniczyć używanie telefonu. Ja tych aplikacji nie ściągnę, ale nie mam nic przeciwko jeżeli miałyby komuś pomóc.

    Odpowiedz
  5. Aneta  27 lutego 2016 17:07

    Czego to ludzie nie wymyślą 🙂 Wiem, że jest aplikacja, która wgrane ma dźwięki „szumiące”, czyli takie, które pomagają zasnąć wielu osobm 🙂 Dla mnie za dzieciaka zawsze był to odkurzacz i suszarka ha ha 😀

    Odpowiedz
  6. martus2833  27 lutego 2016 17:28

    Zasypiam bez pomocy aplikacji. Chłodna, dobrze wywietrzona sypialni, ulubiona piżama i „moja” poduszka w zupełności mi wystarczają.

    Odpowiedz
  7. Wusia  27 lutego 2016 21:37

    Ciekawe wiadomości-czego to ludzie nie wymyślą? Czasami mam problemy ze snem, szczególnie przy pełni, ale barany zupełnie mi wystarczą.I jedna generalna zasada przed snem -nie najadać się.

    Odpowiedz
  8. luna341  28 lutego 2016 09:40

    Ja nie mam problemó w z zasunięciem .szybko zasypiam ale co zz tego skoro budzę się po pięciu minutach wyspana, i pełna eneergii..Po godzinie znów czuje senność i tak do rana

    Odpowiedz
  9. Agata Ciecka  28 lutego 2016 12:22

    Hahaha super pomysl 😀 wyprobuje nastepnym razem gdy nie bede mogla zansac ;p

    Odpowiedz
  10. passa  28 lutego 2016 19:06

    No tak. Smartfon jako wszechstronne urządzenie – pulsometr, poziomica, licznik kroków, termometr itd. Wszystko fajnie, ale niektóre aplikacje wydają się być wręcz absurdalne.

    Odpowiedz
  11. Uśmiechnij się :)  29 lutego 2016 09:11

    Na co dzień jesteśmy bombardowani ilością elektroniki wokół nas, więc przynajmniej noc powinna być czasem wolnym od wszelkich technologii. Aplikacje, według mnie są zbędne do zasypiania. Niestety teraz ludzie chcą sobie wszystko „ułatwiać” za pomocą telefonów a tak na prawdę to marnowanie czasu. Lepiej napić się przed snem herbatki ziołowej i wywietrzyć pomieszczenie, w którym będziemy spali.

    Odpowiedz
  12. megi829  29 lutego 2016 10:57

    jestem zaskoczona.. bardzo ciekawy artykuł ! nie słyszałam o czymś takim
    nie popadajmy w paranoje..
    może niektóre aplikacje ułatwiają życie ale czy potrzebujemy ich również do łóżka ?
    człowiek zrobił się wygodny a zarazem leniwy.. teraz nasza prawa ręka to smartfon 😀

    Odpowiedz
  13. mama_kazala  29 lutego 2016 11:38

    technika wkracza już w każdy aspekt naszego życia…póki co służy pomocą, ale trudno powiedzieć czy to wszystko kiedyś nie obróci się przeciwko nam …osobiście wolę kontrolować jakich aplikacji używam i do czego mają dostęp (co czasem nie jest latwe)

    Odpowiedz
  14. bbo  29 lutego 2016 19:27

    Poważnie 🙂 Do zasypiania? Dziękuję, mam dobra książkę lub film. Smartfon tez musi czasem odpocząć 😉

    Odpowiedz
  15. Wiola1992  29 lutego 2016 22:06

    Świetny pomysł, na pewno ściągnę aplikacje żeby sprawdzić czy działają 🙂

    Odpowiedz
  16. Tara  1 marca 2016 08:16

    Przede wszystkim odstawić komórkę!
    To korzystanie z komputera i zabawa telefonem przed snem najbardziej pobudza organizm.
    Książka w rękę, a nie aplikacje 😉

    Odpowiedz
  17. Gocha  1 marca 2016 10:06

    Wow! Czego to nie wymyślą. Na pewno spróbuję, bo mam problem z zasypianiem. Rozłożyła mnie na łopatki opcja „turbo drzemka” 😀

    Odpowiedz
  18. lilkawodna  4 marca 2016 08:48

    Nie miałam pojęcia,że istnieją takie aplikacje ułatwiające zasypianie. Z ciekawości ściągnę, którąś i zobaczę czy na mnie działa. Kiedyś miałam taką imitującą bicie serca, miała uspokajać i usypiać dziecko, ale na moje nie działała:-).

    Odpowiedz
  19. Patriszia  28 marca 2016 09:06

    Zdecydowanie nie dla mnie, sypia bardzo dobrze bez użycia smartfona. Z resztą spanie z nim kiedy jest blisko nas nie jest niczym dobrym.

    Odpowiedz
  20. xt125x  3 stycznia 2017 23:16

    Ja mam bardzo duże problemy z zasypianiem i jakoś wątpię, że któraś z tych aplikacji mogłaby mi pomóc. Dodatkowo taka aplikacja działająca całą noc na pewno pobiera dużo energii.

    Odpowiedz
  21. Kasiulka  24 lipca 2018 14:02

    Ja tam nie narzekam na brak snu, wystarczy, że położe sie , odprężę i pomyślę o jakiejś fajnej rzecz. Wystarczą 2-3 min i odpływam 😀

    Odpowiedz
  22. efffciaa  11 stycznia 2024 18:36

    Jak dla mnie aplikacje pomagające nam zasnąć to skrajna głupota , albo przejaw tego że w dzisiejszych czasach ludzie ( zwłaszcza młodsi ) nie potrafią funkcjonować bez smartfona .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany