Jak szybko zasnąć? Oto 7 skutecznych aplikacji na komórkę, które mogą Ci pomóc

Cierpisz na bezsenność? Nie wiesz, jak szybko zasnąć i przewracasz się z boku na bok licząc przysłowiowe owce i barany? Z pomocą mogą przyjść aplikacje na telefon. Czy próbowaliście niektóre z nich? A może znacie inne apki? Albo macie sprawdzone bardziej naturalne sposoby na bezsenność – bez wspomagania techniką? Na przykład indiański łapacz snów lub  magiczne kamienie na bezsenność? Podzielcie się koniecznie!

A zatem jak szybko zasnąć? Oto subiektywny przegląd aplikacji, których zdaniem jest pomoc w bezsenności lub śnie, z którego budzicie się zmęczeni.

Może Cię zainteresuje: Jak rozumieć sny? Oto 15 interesujących faktów na ten temat

1. Calm (bezpłatna apliakcja, iOS i Android ) – posiada siedmiodniowy program zaprojektowany w ten sposób, aby pomóc Ci lepiej spać. To jest nasz numer 1, jeśli nie wiesz jak szybko zasnąć

 jak szybko zasnąć aplikacja-calm

Naszym zdaniem najciekawsza i najbardziej kompleksowa aplikacja – pobrana ponad 22 000 razy. Zadaniem tej aplikacji jest pomoc dotycząca poprawy kilku obszarów aktywności:  medytacji, uważności i snu. Aplikacja  koncentruje się głównie na poprawie uważności a opcja Sen (Sleep) jest przeznaczona dla tych, którzy potrzebują pomocy właśnie przy zasypianiu.

Dla tych, którzy zastanawiają się na ile pojęcie „uważności” – Mindfulness ma znaczenie dla naszego życia, przypominamy, że jest to termin wywodzący się bezpośrednio z tradycji buddyjskiej, która korzysta z niego od ponad 2500 tysiąca lat. Jest to inaczej „uważna obecność” – czyli według definicji tówrcy tego pojęcia Jona Kabat-Zinna to „to stan świadomości będący wynikiem intencjonalnego i nieoceniającego kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w chwili obecnej”.

Aplikacja posiada także piękne zdjęcia skojarzone z kojącą muzyką,  co pozwala się zrelaksować. Dodatkowo znajdziemy w niej ciekawą funkcję Timer, która obudzi dźwiękami mis tybetańskich. Dźwięki te są znane na całym świecie i „stosowane do relaksacji, medytacji, naturoterapii. (…) Dźwięk mis może wprowadzać w stan głębokiego relaksu i wyciszenia, uspokajając pobudzone emocje i myśli i rozluźniając napięcia w ciele. Zabieg taki często określa się jako masaż dźwiękiem lub kąpiel w dźwiękach. (źródło: wikipedia).  Taka opcja jest również przydatna dla osób, które chcą medytować.

2. Beditations (częściowo bezpłatna, niektóre medytacje kosztują $1, iOS). Umożliwia odpoczynek przy 13 różnych ścieżkach audio

 jak szybko zasnąć aplikacja-beditation

Aplikacja będzie Cię deliaktnie kołysać do snu i obudzi Cię miłym i jednoczesnie energetyzującym głosem. Każdy utwór trwa pięć minut i można go odgrywać wybierając poziom nasycenia dźwięku.

aplikacja-sleep-as-android

Ustawianie czasu budzenia i animacja w prawym dolnym rogu podpowie Ci, kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć wieczorną rutynę. Gdy robot z apliakcji myje zęby, czyta w łóżku, a potem wreszcie zasypia, należy zrobić to samo. Aplikacja może nagrywać chrapanie (dodatkowo, oferuje porady jak nie chrapać)  lub mówienie we śnie (jeśli zrobisz coś takiego).

Interesującym elementem wersji  pro jest pobudka, która gwarantuje, że nie zaśniesz ponownie! Można również użyć smartwatcha zamiast telefonu, by śledzić rady Androida a nawet zintegrować aplikację z żarówami Philips Hue.

Aplikacja pobrana prawie 200 000 razy

5. Sleep Better z Runtastic (apliakcja bezpłatna, iOS i Android , wersja pro płatna $2) pokazuje, jak Twoja aktywność w ciągu dnia – ćwiczenia, stres i alkohol wpływają na sen i pokazuje co jest przyczyną, gdy nie wiesz jak szybko zasnąć

sleep-better-apliakcja

Aplikacja śledzi Twoje codzienne nawyki i inne zmienne (wykonywane ćwiczenia, pity alkohol) oraz ich wpływ na jakość Twojego snu. Aplikacja posiada funkcję inteligentnego alarmu, który obudzi cię o najlepszej godzinie we wcześnie określonym zakresie czasowym.

Aplikacja posiada prawdziwe bogactwo różnych funkcji. Pełna wersja, która odblokowuje wszystkie możliwości aplikacji kosztuje $2.

6. UP Coffee (apliakcja bezpłatna, iOS) prosto pokazuje, w jaki sposób spożycie kofeiny lub sody wpływa na Twój sen

up-coffe-aplikacja

Gdy popijasz poranną filiżankę lub szklankę ulubionego napoju, wprowadź jego ilość i rodzaj (mrożona, bezkofeinowa, herbata, kawa, itp). Ta plikacja pozwoli Ci dowiedzieć się, kiedy będziesz gotowa do snu, w oparciu o to, ile kofeiny pijesz przez cały dzień. Można również dodać sodę i energetyzujące suplementy diety. Dodatkowo możliwe jest połączenie tej apliakcji z Jawbone UP  – służące do pomiaru jakości snu w zależności od  ilości wypitej kawy.

7. Twilight (aplikacja bezpłatna, Android) odfiltrowuje niebieskie światło telefonu, które może uniemożliwić produkcję w organizmie melatoniny, która odpowiada za sen

apikacja-zmierzch

Aplikacja wykorzystuje Twoją bieżącą lokalizację, aby określić lokalny czas pomiędzy zachodem a wschodem słońca, dzięki czemu możne odpowiednio dostosować ekran. Jeśli ekran staje się zbyt czerwony, można ręcznie dostosować nasycenie filtra.

Aplikacja została pobrana ponad 136 000 razy.

Co sądzicie o tych aplikacjach? Macie ochotę pobrać jakąś z nich i przekonać się, czy problem: jak szybko zasnąć – zostanie rozwiązany?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...