Jak szybko wytrzeźwieć? Warto poznać te 5 metod przed zbliżającym się Sylwestrem…

W życiu bywa różnie. Różne bywają też skutki picia alkoholu, dlatego zdarzają się sytuacje, że trzeba natychmiast wytrzeźwieć. Jednak jak na wszystko, i na to znajdą się sposoby. Nie pomogą one oczywiście uniknąć tzw. syndromu dnia następnego, ale będą przydatne, gdy trzeba będzie kogoś ustawić do przysłowiowego pionu…

Spis treści:

Każdemu zdarzy się przesadzić z alkoholem. I o ile na palcach jednej ręki możemy policzyć sytuacje, gdy procenty zbyt szumiały ci w głowie – wszystko z tobą w porządku.  Przed tobą jednak jeszcze wiele lat życia, których nie spędzisz przecież w czterech ścianach. Można więc zakładać, że znajdziesz się jeszcze w podobnej alkoholowo-niebezpiecznej sytuacji. A może ktoś z twoich znajomych będzie potrzebował rady jak szybko wytrzeźwieć? Ten artykuł powstał właśnie na wypadek takich zdarzeń. Istnieją stare niezawodne metody, które nie mają sobie równych. Woda, kawa, zimny prysznic i jedzenie – w tych czterech słowach zawarty jest twój jedyny ratunek. Wyjaśniamy dlaczego.

źródło: www.pixabay.com

Jak szybko wytrzeźwieć – 5 metod, które warto znać

Niebawem wkraczamy w czas bożonarodzeniowego świętowania, a zaraz potem Sylwester i karnawał. W tym okresie roku jest szczególnie wiele okazji, którym towarzyszy alkohol. Być może stanie się on winowajcą sytuacji, z której czym prędzej trzeba będzie kogoś wyprowadzić. Wówczas zadziałaj kompleksowo, albo, o ile sprawa nie jest zbyt poważna, wybierz jedną z poniższych metod.

1) Picie wody z cytryną i elektrolitami

źródło: www.pixabay.com

Witamina C z cytryny i elektrolity, których zapas możemy kupić wraz z wodą w sklepie, będą dobrym ratunkiem na otrzeźwienie. Nasz organizm po sporych dawkach procentów jest odwodniony, dlatego aby zaczął normalnie funkcjonować potrzebuje wody, którą oddał na imprezie. Aby jeszcze szybciej się zregenerować wzmocnij ją właśnie elektrolitami oraz cytryną. Woda pomoże szybciej wypłukać niechciane procenty z organizmu i w końcu stanąć na nogi.

2) Kubek mocnej czarnej kawy

źródło: www.pixabay.com

Porządna, parzona kawa postawi na nogi każdego, również pijanego. Najmocniejszą i najbardziej skuteczną, bo z najsilniejszą dawką kofeiny, zaparzymy w kawiarce. Oczywiście kawa nie sprawi, że z naszego organizmu alkohol nagle wyparuje. Pobudzi jednak serce i układ oddechowy, co sprawi, że skutki działania napojów wyskokowych nieco się zminimalizują.

3) Słodycze i słodka herbata z cytryną

źródło: www.pixabay.com

W szpitalach osobom pijanym podaje się kroplówkę z glukozą. W domu jednak nie posiadamy takiego sprzętu, poza tym nie moglibyśmy sami ustalić dawki. Dlatego też domowym sposobem na odwzorowanie tego typu ratunku jest wypicie herbaty z cukrem i zjedzenie nieco słodkich przysmaków. To wszystko dostarczy nam cukrów, które przyspieszą metabolizm i pomogą szybciej strawić alkohol.

4) Zimny prysznic

źródło: www.pixabay.com

Zimny prysznic – nic przyjemnego, ale jakże skuteczny sposób na otrzeźwienie! Jak to zadziała? Może na początek trzeba wiedzieć, że wysiłek fizyczny sprawia, że szybciej się trzeźwieje, ponieważ w ten sposób zmuszamy nasz organizm do „pracy”. Ćwiczenia w stanie upojenia alkoholowego nie są jednak mądrym rozwiązaniem, bo może się to skończyć tragedią! Nasze ciało popracuje za to pod wpływem zimnej wody. Będzie bowiem chciało przywrócić  temperaturę sprzed wejścia pod prysznic. Tym samym przyspieszone zostanie krążenie krwi, które pobudzi walkę z procentami.

5) Drzemka

źródło: www.pixabay.com

Najlepszym i niezawodnym sposobem na wytrzeźwienie jest sen. Jeżeli tylko jest taka możliwość, zabierz ze sobą butelkę wody, którą postawisz przy łóżku, a o którą organizm wielokrotnie w nocy poprosi. Wypij też jej sporo przed samym zaśnięciem. Pamiętaj o dodatku cytryny i elektrolitów. W czasie drzemki będziesz się regenerował, co ułatwi trawienie alkoholu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (201 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...