Jak suszyć włosy – porady eksperta BaByliss

Zimą nasze włosy narażone są na zmiany temperatur i uszkodzenia. Wspólnie z ekspertem marki BaByliss, chcemy przedstawić Wam sposoby,  jak suszyć włosy, by wspomóc je w tym trudnym czasie cieszyć się perfekcyjną fryzurą damską.

 Jak suszyć włosy – Częstotliwość

Włosy myjemy tak często, jak tego wymagają ale nie rzadziej niż co trzy dni. Sebum wydzielające się ze skóry głowy chroni i nawilża nasze włosy w naturalny sposób. Stanowi naturalną barierę ochronną, której nie powinniśmy zbyt często usuwać. Jednak porady, na temat mycia włosów raz w tygodniu są mocno przesadzone – nasze włosy pochłaniają zapachy, wyglądają nieestetycznie, zbierają się na nich bakterie, które mogą wpływać również na stan naszej cery.

Jak suszyć włosy – Jak nadać objętość

Jeśli chcemy nadać naszym włosom objętości, suszymy je od spodu, z głową pochyloną do dołu. Możemy użyć do tego dużej okrągłej szczotki, która podniesie je u nasady, rozczesze i wystylizuje.

Jak suszyć włosy – Jak dbać o strukturę włosa

Gdy chcemy wygładzić włosy, suszymy je z góry na dół, zamykamy w ten sposób łuski włosów. Suszenie od spodu otworzy je jeszcze bardziej, napuszy je i skończy się rozdwojonymi końcówkami.

Nie należy również przegrzewać włosów.  Wysoka temperatura otwiera łuski włosów, przez co włosy stają się suche, puszą się i łatwo się łamią. Włosy suszymy mocnym, ciepłym powiewem, zachowując od nich odstęp na 15 cm. Nie trzymamy suszarki w jednym miejscu, dopóki pasmo nie wyschnie – poruszmy lekko główką suszarki, unikniemy przegrzania włosów, jednocześnie przyśpieszymy nieco suszenie.

Jak suszyć włosy – Jak utrwalić fryzurę

Suszenie kończymy chłodnym nawiewem, by utrwalić fryzurę i „uspokoić” włosy. Jeśli po suszeniu chcemy nadać włosom pożądany kształt, nawijamy jeszcze ciepłe włosy na miękkie wałki, lakierujemy je ( na wałkach) i pozostawiamy do ostygnięcia na min 10min.

BaByliss, suszarka 6610BPE, cena 239 plnMy polecamy szczególnie nowość –  suszarkę BaByliss (6610BPE) z dyfuzorem, który  podnosi włosy u nasady, dodaje im objętości i nadaje formę delikatnych fal. Funkcja jonizacji nabłyszcza włosy, sprawia, że stają się miękkie i nie elektryzują się. Dwa wymienne koncentratory (wąskie, silnie skupiające strumień powietrza) umożliwiają precyzyjne wykończenie fryzury, a chłodny nawiew – jej utrwalenie. Dodatkowo, suszarka suszy włosy silnym nadmuchem powietrza ( a nie wysoką temperaturą), dzięki czemu dokładnie osusza skórę głowy (ważne zwłaszcza zimową porą!) i nie przesusza ani nie osłabia włosów.

1_BaByliss Suszarka 6610BPE, 239 PLN (2)

Suszarka BaByliss 6610BPE, 239 zł

  • błyskawicznie suszy włosy i skórę głowy ( prędkość nadmuchu 100/h!)
  • suszy włosy silnym, ciepłym nadmuchem powietrza a nie wysoką temperaturą, dzięki czemu nie niszczy i nie wysusza włosów.
  • Ma 6 stopniową regulację temperatury i nawiewu
  • Dyfuzor i 2 koncentratory powietrza w komplecie
  • Niesamowity, bardzo trwały silnik (AC) wyprodukowany we włoskiej fabryce

 

Źródło: Artykuł opracowany na podstawie katalogu BaByliss 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...