Jak suszyć przemoczone ubrania jesienią?

Mamy listopad, a to jeden z najbardziej mokrych miesięcy w naszej strefie klimatycznej. Nie raz wychodzimy z domu w piękny, słoneczny poranek a wracamy deszczowym popołudniem. Niestety taka mokra aura niesie za sobą wiele nieprzyjemnych skutków dla naszej odzieży, obuwia, torebek i aktówek. Jak je skutecznie i dobrze wysuszyć?

 parasol-deszcz-jesien-kobieta

Jak suszyć przemoczone ubrania – Sposób na ubłocony płaszcz

Jeśli podczas powrotu z pracy Twój płaszcz zamoknie i ubłoci się nie panikuj, to nie koniec świata. Masz kilka możliwości oczyszczenia i wysuszenia tej części garderoby. Jeśli nie chcesz samodzielnie czyścić płaszcza  możesz oddać go do pralni. To niewątpliwie najprostszy sposób pozbycia się plam z błota, jednak trzeba przyznać, że nie najtańszy. Jeśli chcesz samodzielnie wyczyścić plamę zacznij od przygotowania roztworu wody i octu. Miękką szmatkę namocz w tej mieszaninie i zetrzyj plamę. Następnie powtórz tę czynność przy pomocy wody utlenionej. Na koniec wypłucz wszystko letnią wodą i wysusz. Jeżeli płaszcz wysechł zanim dotarłeś do domu, plamy z błota można delikatnie usunąć szmatką lub szczoteczką.

 

Jak suszyć przemoczone ubrania – Sposób na mokre obuwie

Nierzadkim, jesiennym problemem jest przemoczone obuwie. Najczęstszym sposobem suszenia butów jest ustawienie ich w ciepłym miejscu, np. pod kaloryferem. Niestety takie działanie, choć wysuszy buty, zniszczy je. Dlatego znacznie lepszą metoda jest wypełnienie obuwia papierowymi ręcznikami. Zapobiegnie to odkształceniu się skórzanych cholewek. Ręczniki znajdujące się w butach należy co kilka godzin wymieniać, aż do chwili, gdy buty wyschną. Obuwie powinno stać w suchym, ciepłym i przewiewnym miejscu ale nie bezpośrednio przy źródle ciepła, aby skóra nie zeschła się.

 deszcz-jesien-parasol

Jak suszyć przemoczone ubrania – Torby, torebki i aktówki skórzane

Także galanteria skórzana często zostaje zmoczona podczas deszczu. Źle wysuszona torba czy aktówka może zdeformować się a skóra stracić swój ładny wygląd. Dlatego ważne jest, aby zaraz po przyjściu do domu mokra torebka lub teczka męska została wytarta. Najlepiej do tego celu wykorzystać papierowe ręczniki. Po osuszeniu skóry warto ją dodatkowo zabezpieczyć wykorzystując do tego celu zwykłą oliwkę dziecięcą. Nasmarowana powierzchnia skórzana będzie lepiej wyglądała a w przyszłości nie namoknie wodą.

 

Jesienne deszcze nie są przyjemne i z pewnością nie działają na korzyść odzieży i dodatków do niej. Dlatego bardzo ważne jest, aby umiejętnie czyścić, suszyć i pielęgnować ubrania, buty oraz galanterię skórzaną.

 

——-

Tekst stworzony przy współpracy ze sklepem internetowym Galante.pl.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...