Jak stworzyć zindywidualizowane foto prezenty?

Jak stworzyć zindywidualizowane foto prezenty? Na urodziny, imieniny, chrzciny, komunię czy ślub, a także na wiele innych okazji, głównie o charakterze rodzinnym, najlepsze prezenty to takie podarunki, które niosą za sobą silny ładunek emocjonalny. Mogą nimi być zindywidualizowane foto prezenty, które będą jednocześnie stanowić piękną pamiątkę wzruszających, bardzo pozytywnych chwil naszego życia, jakie chcielibyśmy zapamiętać na zawsze. Jak stworzyć takie foto prezenty?

Forma prezentu

Fotogadżety mogą być bardzo różne, dzięki czemu możemy wybrać taki prezent ze zdjęciem i zindywidualizowaną grafiką czy napisem, jakiego oczekujemy. Niekoniecznie fotoprezent musi mieć formę zdjęcia oprawionego w ramkę lub włożonego w antyramę. Opcji jest znacznie więcej. Wśród nich można wymienić:

  • Fotoksiążki – alternatywa dla tradycyjnych albumów ze zdjęciami, pozwalająca na nadanie fotografiom cyfrowym zupełnie innego, nowego wymiaru. Fotoksiążka może mieć różną grubość, zdeterminowaną liczbą stronic, jakie się w niej znajdą. Można stworzyć między innymi fotoksiążkę ze swoich zdjęć ze ślubu i wesela, chrzcin, komunii, wakacji, sesji zdjęciowej w plenerze czy studio i wiele innych, ciekawych fotoksiążek.
  • Kubki – zwykłe, magiczne (znikające zdjęcie pod wpływem wody), kubki z łyżeczką, do kawy typu latte, ze zdjęciem dziecka, ukochanego pupila lub całej rodziny. Popularnością cieszą się też kubki ze zdjęciami i śmiesznymi, tematycznymi opisami.
    Obrazy i plakaty – zdjęcie może posłużyć do wykonania obrazu na płótnie lub wielkoformatowego plakatu, które staną się oryginalną ozdobą salonu, sypialni czy innego pomieszczenia.
  • Koszulki – na zwyczajnym z pozoru T-shircie w dowolnym kolorze, można umieścić wybrane zdjęcie i stworzyć swój własny, zindywidualizowany styl.
  • Poduszki – zdjęcia w takim przypadku nanoszone są na poszewkę na poduszkę.
  • Pudełka na zdjęcia – doskonały pomysł na uporządkowanie zdjęć, które wcześniej nie miały swojego miejsca i leżały luzem w szufladzie.
  • Etui, pokrowce i torby – opatrzone wybranym zdjęciem i napisami.
  • Maskotki.
  • Kalendarze – w wybranym formacie, z możliwością dodania jednego lub kilku zdjęć oraz oznaczenia ważnych dla nas świąt i dat.

Możliwości stworzenia wyjątkowych fotoprezentów jest bardzo wiele, dlatego możemy wybrać adekwatną do danej okazji pamiątkę.

Zaproszenie na urodziny – jak napisać: zasady, pomysły i gotowe teksty

Zaproszenie na urodziny – jak napisać: zasady, pomysły i gotowe teksty

Jak napisać zaproszenie na urodziny, aby było zaskakujące i pomysłowe? Może ono mieć różną formę - w zależności od rocznicy którą obchodzimy oraz osoby do które kierujemy nasz tekst. Jak zaprosić na jubileusz, gdy szczególnie ci na tym zależy? Każdy sposób jest dobry, ale jeśli chcesz nadać wydarzeniu wyjątkowy charakter, to kartka z oryginalnym tekstem na pewno sprawdzi się znakomicie! Co jednak napisać? Poniżej znajdziecie wiele pomysłów na oryginalne i fajne teksty na zaproszenia urodzinowe dla każdego wieku - od zaproszenia na roczek po poważne jubileusze - jak zaproszenia na 40-te czy 50-tkę.

Jak wykonać projekt?

Większość firm produkujących fotoprezenty ze zdjęć powierzonych przez klientów, udostępnia jednocześnie kreator projektów. Można w nim dodawać zdjęcia, dokonywać ich wstępnej obróbki, korzystać z szablonów i gotowych rozwiązań, dodawać napisy i elementy graficzne. Dzięki temu zdjęcie umieszczone na kubku lub poduszce nie jest tylko zwykłą fotografią, ale też ciekawym projektem, który podnosi wartość samego produktu końcowego.

Program graficzny, który wykorzystuje kreator tworzenia fotoprezentów, jest łatwy w obsłudze i ma podstawową funkcjonalność. Nie można oczekiwać, że pozwoli on na zaprojektowanie skomplikowanej grafiki, ale do wyostrzenia zdjęcia, dodania mu indywidualnego charakteru czy korekcji czerwonych oczu będzie na pewno wystarczający. Projekty utworzone w programie można zapisać i odtworzyć w dowolnym momencie, również na innych fotogadżetach. Aby było to możliwe, klient musi mieć utworzone indywidualne konto w serwisie umożliwiającym wykonanie projektu (np. taka możliwość istnieje na www.empikfoto.pl).

Należy pamiętać, że w przypadku wielkoformatowych prezentów ze zdjęciami, takich jak chociażby obrazy i fotoplakaty, liczy się jakość fotografii, na podstawie której chcemy tworzyć nasz projekt. Jeśli będzie ona zbyt niska, produkt końcowy może nie spełnić naszych oczekiwań pod względem jakości. Zdjęcia wykonywane np. aparatem w telefonie komórkowym starszego typu, nadają się na pudełka na zdjęcia czy kubki, ale na koszulki, torby czy na plakaty już nie będą najlepszym rozwiązaniem. Tak samo wygląda to w przypadku tworzenia projektu fotoksiążki. Program może ostrzec użytkownika przed tym, że dodane do książki zdjęcie jest niskiej jakości, a po wydrukowaniu obraz może nie być ostry.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany