Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

Żyjemy w czasach, w których wyjątkowo trudno jest utrzymać stały związek. Otaczająca nas rzeczywistość zmienia się w tempie szybszym niż kiedykolwiek. Bannery na ulicach wyświetlają po kilka reklam jednocześnie, a ubrania, gadżety czy intencjonalnie postarzane elektroniczne sprzęty psują się i są wyrzucane, a zaraz potem zastępowane nowymi, bo ich naprawianie nikomu się nie opłaca. Tryb ciągłych zmian ogarnął także ludzi. Pary zamieszkują ze sobą na próbę, spotykają się przez parę dni lub tygodni, a kiedy któraś ze stron zauważy, że jedna cecha charakteru czy nawyk partnera jej nie odpowiada, częstokroć nie stara się tego zmienić, tylko ogłasza rozstanie. Jeżeli chciałabyś się uwolnić od tego kalejdoskopu i masz już dosyć słuchania o niemożliwości stworzenia stałego związku przez przedstawicieli „Pokolenia nic” (nazywanego też Dziećmi Północy), skorzystaj z porad zaczerpniętych od „długoterminowych” par i dowiedz się, jak stworzyć wieloletni związek!

 

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

Polecamy: Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach

 

źródło: www.giphy.com

1. Doceniaj wartość Waszych codziennych rozmów

Miłe drobiazgi nie przestają być miłe tylko dlatego, że powtarzają się każdego dnia. Widok zabawnych szczeniaków czy uśmiech dziecka machającego do Ciebie na ulicy wywoła Twoją radość niezależnie od tego, że nie jest pierwszym takim widokiem w Twoim życiu. Podobne wrażenie będą wywierać na Twoim partnerze codzienne, choćby krótkie rozmowy, w których spytasz go, jak minął dzień w pracy, jak się czuje czy jaki film miałby ochotę obejrzeć wieczorem. Takie pytania dowodzą, że wykazujecie troskę o siebie nawzajem, a los partnera nie jest Wam obojętny.

 

2. Kłótnie to tylko burze w szklance wody

To normalne, że w związkach dochodzi do kłótni. Dwie mieszkające ze sobą i podejmujące razem wiele ważnych decyzji osoby, zawsze w końcu zetrą się na jakimś gruncie. Istotne jest jednak to, aby traktować je jak przejściowe konflikty pomagające odnaleźć kompromis. Podczas kłótni nie używaj więc wyzwisk wobec partnera, nie staraj się go zranić i nigdy nie wypowiadaj słowa „rozstanie”! Argumentuj, a gdy emocje opadną, zachowuj się tak, aby przywrócić przerwaną na chwilę harmonię.

 

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

3. Nowa rodzina

Jeżeli zależy Wam, by Wasz związek przetrwał, musicie szanować nawzajem swoje rodziny i traktować je jak własne. Jego matka odwiedza wszystkie kółka różańcowe w okolicy, siostra to prawdziwa drama queen, a wujek co roku opowiada na Święta te same anegdoty z młodości? Wykaż cierpliwość! Bycie miłą nic nie kosztuje, a mając po swojej stronie całą rodzinę partnera, unikniesz niewiarygodnej ilości niepotrzebnych konfliktów!

 

4. Zaakceptuj fakt, że związek to także obowiązki

Ludzie w stałych związkach pomagają sobie nawzajem, biorąc na siebie część obowiązków. Jeżeli więc chłopak prosi Cię o wypożyczenie książki z biblioteki, a w zamian obiecuje odwieźć Cię na lotnisko przy okazji służbowego wyjazdu, nie bądź głucha na jego prośby. Pamiętaj, że wzajemna pomoc jest naturalna i nie może przeradzać się w licytację, kto zrobił więcej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (114 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Hidari11  23 grudnia 2016 08:11

  50% sukcesu to dobrze wybrać człowieka. Najgorzej jest jak się wejdzie w związek z niewłaściwą osobą i po drodze, po upływie kilku lat spotka się człowieka, który jest po prostu lepszy, stąd rozwody.
  Następne procenty sukcesu bezkresnego związku to brak robienia sobie wyrzutów, okazywania niezadowolenia, frustracji i irytacji. Musi być empatia i rozumienie nie tylko jak się partner zachował, ale przede wszystkim-dlaczego. Także wiele wspólnych zainteresowań, wspólne cele, oczekiwania. Ciekawe przeżycia razem doświadczone, np. podróż, ekstremalny sport, itp. także łączą ludzi.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  23 grudnia 2016 11:56

  Warto pamiętać o tych paru sprawach

  Odpowiedz
 3. agasam9  23 grudnia 2016 23:36

  i jeszcze jedno : kontrola podstawą zaufania 😉

  Odpowiedz
 4. nilkaa3  27 lutego 2017 00:18

  Z dobrym wyborem człowieka to może być różnie.. ludzie bardzo się zmieniają z biegiem czasu. Każdy człowiek ma wady i zalety, dlatego moim zdaniem powinno być to wejście w relacje z osobą, która jest dla nas atrakcyjna pod różnym względem, a następnie wyłapanie różnic pomiędzy mną a partnerem i próba ich zaakceptownia bądź zmiany. W związku ważne są małe rzeczy i to by głośno o nich mówić. Wspólne pasje, przygotowywanie i spożywanie wspólnie posiłków, wychodzenie do knajpy, kina, wspólne wypady ze znajomymi. „Dziękuję Ci za wspólne śniadanie i rozmowę”. Chwila dla siebie jest równie ważna. Jeżeli nauczymy się żyć razem, czasem także obok siebie to mamy szanse na długi związek. Miliony kłótni.. to wiele obrazuje, kiedy ludziom na sobie zależy nie ma odpuszczania i zmiany na inną/innego, bo zdarza Ci się podnieść głos albo strzelić focha o porozrzucane skarpetki. Nie wiem czy to też nie kwestia czasów, może to dziwne porównanie ale ludzie przyzwyczajają się do ciągłych zmian.. Jak zmieniłem sobie telefon na lepszy model to czemu nie zmienić dziewczyny?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.