Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

Żyjemy w czasach, w których wyjątkowo trudno jest utrzymać stały związek. Otaczająca nas rzeczywistość zmienia się w tempie szybszym niż kiedykolwiek. Bannery na ulicach wyświetlają po kilka reklam jednocześnie, a ubrania, gadżety czy intencjonalnie postarzane elektroniczne sprzęty psują się i są wyrzucane, a zaraz potem zastępowane nowymi, bo ich naprawianie nikomu się nie opłaca. Tryb ciągłych zmian ogarnął także ludzi. Pary zamieszkują ze sobą na próbę, spotykają się przez parę dni lub tygodni, a kiedy któraś ze stron zauważy, że jedna cecha charakteru czy nawyk partnera jej nie odpowiada, częstokroć nie stara się tego zmienić, tylko ogłasza rozstanie. Jeżeli chciałabyś się uwolnić od tego kalejdoskopu i masz już dosyć słuchania o niemożliwości stworzenia stałego związku przez przedstawicieli „Pokolenia nic” (nazywanego też Dziećmi Północy), skorzystaj z porad zaczerpniętych od „długoterminowych” par i dowiedz się, jak stworzyć wieloletni związek!

 

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

Polecamy: Rzeczy, które robią ludzie w zdrowych związkach

 

źródło: www.giphy.com

1. Doceniaj wartość Waszych codziennych rozmów

Miłe drobiazgi nie przestają być miłe tylko dlatego, że powtarzają się każdego dnia. Widok zabawnych szczeniaków czy uśmiech dziecka machającego do Ciebie na ulicy wywoła Twoją radość niezależnie od tego, że nie jest pierwszym takim widokiem w Twoim życiu. Podobne wrażenie będą wywierać na Twoim partnerze codzienne, choćby krótkie rozmowy, w których spytasz go, jak minął dzień w pracy, jak się czuje czy jaki film miałby ochotę obejrzeć wieczorem. Takie pytania dowodzą, że wykazujecie troskę o siebie nawzajem, a los partnera nie jest Wam obojętny.

 

2. Kłótnie to tylko burze w szklance wody

To normalne, że w związkach dochodzi do kłótni. Dwie mieszkające ze sobą i podejmujące razem wiele ważnych decyzji osoby, zawsze w końcu zetrą się na jakimś gruncie. Istotne jest jednak to, aby traktować je jak przejściowe konflikty pomagające odnaleźć kompromis. Podczas kłótni nie używaj więc wyzwisk wobec partnera, nie staraj się go zranić i nigdy nie wypowiadaj słowa „rozstanie”! Argumentuj, a gdy emocje opadną, zachowuj się tak, aby przywrócić przerwaną na chwilę harmonię.

 

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

3. Nowa rodzina

Jeżeli zależy Wam, by Wasz związek przetrwał, musicie szanować nawzajem swoje rodziny i traktować je jak własne. Jego matka odwiedza wszystkie kółka różańcowe w okolicy, siostra to prawdziwa drama queen, a wujek co roku opowiada na Święta te same anegdoty z młodości? Wykaż cierpliwość! Bycie miłą nic nie kosztuje, a mając po swojej stronie całą rodzinę partnera, unikniesz niewiarygodnej ilości niepotrzebnych konfliktów!

 

4. Zaakceptuj fakt, że związek to także obowiązki

Ludzie w stałych związkach pomagają sobie nawzajem, biorąc na siebie część obowiązków. Jeżeli więc chłopak prosi Cię o wypożyczenie książki z biblioteki, a w zamian obiecuje odwieźć Cię na lotnisko przy okazji służbowego wyjazdu, nie bądź głucha na jego prośby. Pamiętaj, że wzajemna pomoc jest naturalna i nie może przeradzać się w licytację, kto zrobił więcej.

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

Zobacz także: Co powinnaś wiedzieć zanim zgodzisz się na małżeństwo?

5. Słodkie pocałunki, stabilne objęcia

Całujcie się na „dzień dobry” i „do widzenia”, a w ciągu dnia przytulajcie w różnych sytuacjach. Możesz podejść do niego, gdy przygotowuje kanapki i objąć go z tyłu, przytulając się do jego pleców. Bliskość i czułość spajają związek dzięki wydzielającym się do mózgu substancjom, aktywowanym przez te gesty. Tej chemii nigdy nie jest za wiele!

 

6. Okaż troskę w czasie choroby

Chorujący mężczyzna jest jak bezradne dziecko, które czeka, by podać mu rosół i otulić kocykiem. Zimne dreszcze, gorączka i katar odzierają go z tej pozornie twardej zbroi, którą przywdziewa na co dzień i staje się bliższy puszystemu kocięciu, po omacku szukającemu matki. Pamiętaj, by w tym okresie zatroszczyć się o niego najlepiej jak potrafisz. Jeżeli on odwdzięczy się tym samym, będziecie czuli się razem bezpiecznie i spotęgujecie wzajemne zaufanie.

 

Jak stworzyć wieloletni związek? Poznaj sekrety par!

7. Mówcie sobie o swoich planach

Jeżeli po pracy planujesz kawę z przyjaciółką, uprzedź o tym swojego partnera. Nawyk wzajemnego informowania się o swoich zamiarach, wesprze budowane przez Was zaufanie i sprawi, że Twoja nieobecność wzbudzi niepokój partnera, co może okazać się pomocne, kiedy np. znajdziesz się w niebezpieczeństwie.

8. Bądźcie na czas i odpowiadajcie na swoje wiadomości

Lekceważenie ustalonej godziny spotkania lub nieodpowiadanie na podejmowane przez partnera próby nawiązania kontaktu to sygnały świadczące o braku szacunku. Jeżeli nawet nie możesz odebrać telefonu, oddzwoń kiedy już będzie to możliwe.

 

9. Stójcie za sobą murem

Jeżeli ktoś obraża Twojego partnera w Twoim towarzystwie lub opowiada na jego temat niestworzone historie, broń go!

 

10. Bądźcie spontaniczni

 

źródło: www.giphy.com

To, że jesteście ze sobą wiele lat, nie oznacza, że musicie podążać zawsze za rutynowym planem. Jeżeli masz trochę sił i wolnego czasu, zaskocz partnera przygotowując piknik nad jeziorem lub zapisując Was na tajski masaż. Dobrze jest także zostawiać sobie czułe liściki, dzwonić o różnych porach dnia, choćby po to, żeby powiedzieć sobie jakieś miłe słowo i zaskakiwać się drobnymi prezencikami. Ukryta w jego aktówce czekoladka w kształcie serca z liścikiem może być słodkim przedsmakiem wspólnego gorącego wieczoru!

 

11. Nie kłóćcie się w czasie urlopu

To błąd, który popełnia niesłychanie wiele par. Rezerwują elegancki hotel, pieczołowicie pakują walizki, tygodniami czekają na wymarzone wakacje, a kiedy tylko wysiądą z samolotu, są w stanie wypomnieć sobie wszystkie swoje żale tylko dlatego, że każde chciałoby zwiedzać inną część miasta lub zjeść obiad o innej godzinie. Wspólne wyjazdy to czas, który powinien zapisać się w Waszych głowach jako wyjątkowe przeżycie, do jakiego wrócicie po latach oglądając zdjęcia. Jeżeli nawet Ty chcesz zjeść tiramisu, a on woli panna cottę, to czy naprawdę musicie krzyczeć na siebie przy tych wszystkich obcych ludziach?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,75 z 5)
zapisuję głos...