Jak storzyć udany związek? Obalamy 8 mitów na ten temat!

Głowicie się nad tym, jak storzyć udany związek? A jakie mity o udanym związku znacie ? W końcu każdy z nas się różni i każdy związek jest inny! Które z nich kompletnie się u Was nie sprawdziły? Co robicie „po swojemu” czego inni się wystrzegają?

Polecamy również: Seks błędy facetów

Mity o udanym związku

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 1: Twój partner powinien być Twoim najlepszym przyjacielem

Twój partner nie musi być Twoim najlepszym przyjacielem. Jest kimś zupełnie innym. Kochasz go, uprawiasz z nim seks, a nie zwierzasz się z randek, nie plotkujesz z nim tak jak z przyjaciółką i inaczej z nim rozmawiasz.  Nie musisz zabierać go na wszystkie babskie imprezy, nie musisz zabierać go na zakupy, czy do kosmetyczki. Twoi przyjaciele są bardzo ważni, Twój partner również. Owszem, wasza relacja jest bardzo silna, z czasem będzie coraz bardziej przypominała przyjaźń. Jednak nie uzależniaj się od niego uważając go za najlepszego przyjaciela. Jest kimś więcej, ale Ty też potrzebujesz większej ilości zaufanych osób wokół siebie.

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 2: Musicie wszędzie chodzić razem

Nie musicie być ze sobą zawsze w każde święta, na wszystkich urodzinach, chrzcinach, czy spotkaniach z przyjaciółmi. Jeśli planuje męski wieczór z kolegami niech idzie sam. Twoja obecność może krępować jego kolegów! A Twój mężczyzna też czasami chce pobyć tylko w męskim towarzystwie, obejrzeć mecz, napić się piwa i porobić inne męskie rzeczy 🙂

Polecamy również: Jak nauczyć partnera sztuki całowania

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 3: Polub hobby swojego partnera

Nieprawda! Możecie znaleźć własne hobby, ale nie próbuj na siłę starać się nauczyć łowić skoro brzydzą Cię żywe przynęty, nie staraj się robić kursu pilota, skoro masz lęk wysokości. Poza wspólnymi zainteresowaniami  rozwijaj swoje pasje indywidualnie i jemu pozwól rozwinąć skrzydła!

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 4: Mężczyzna musi mieć ugotowane, uprane i posprzątane

Nie, to dzieci muszą być we wszystkim wyręczane, a nie mężczyźni. Jemu lepiej wychodzi gotowanie?  Świetnie, niech gotuje, Ty tymczasem zetrzyj kurze skoro on tego nienawidzi robić.  Nie musicie dzielić się równo po połowie. Wszystko będzie dobrze dopóki nie stwierdzisz, że wszystko w domu robisz sama i Ci to przeszkadza. Chcesz wszystko robić rama? Też świetnie! – Whatever works!

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 5: Nie miejcie przed sobą tajemnic

Są rzeczy o których nie musisz wiedzieć, podobnie jak on. Nie musisz mówić mu, że Twoja mama powiedziała, że źle wygląda z zarostem z którego jest tak dumny. On nie musi Ci mówić, że nie lubi Twoich rodziców, czy Twojej pomidorowej.

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 6: Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki

Krąży mit, że jeśli już raz para się rozstała, to ewentualny powrót prędzej czy później zakończy się znowu rozstaniem. Nic bardziej mylnego. Czasami dwójce ludzi dobrze robi rozstanie, nawet inny wiązek. Mogą wtedy na spokojnie przyjrzeć się swoim błędom, błędom partnera, wydorośleć, zmienić priorytety. Mogą też za sobą bardzo zatęsknić i uświadomić, jak bardzo się kochają.

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 7: Nie słuchaj przyjaciół

Twoi przyjaciele są osobami, które znają Cię najdłużej i najlepiej. Jeśli więcej niż jedna osoba powtarza Ci, że partner źle Cię traktuje, flirtuje z innymi za Twoimi plecami – weź to pod uwagę. Przyjaciele, jeśli są prawdziwi chcą przede wszystkim Twojego dobra i martwią się o Ciebie!

Jak storzyć udany związek?  Mit nr 8: Unikaj kłótni

Czasami lepiej od razu powiedzieć o co chodzi. Nawet w mocnych słowach.Nie gromadź negatywnych emocji! Nie prowokuj kłótni, ale też ich nie unikaj chowając się i ukrywając swoje potrzeby!

Czy zgadzacie się z naszymi opiniami? A może uważacie, że niektóre z tych mitów mają jednak sens? Podzielcie sie swoimi przemyśleniami lub doświadczeniem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (237 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. oskarek1995  21 kwietnia 2015 06:28

  Mądry artykuł:)

  Odpowiedz
 2. Kmakolagwa  21 kwietnia 2015 12:30

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Odpowiedz
 3. Patriszia  21 kwietnia 2015 12:44

  Fajny artykuł 🙂

  Odpowiedz
 4. bbo  21 kwietnia 2015 13:55

  Mity, mity, mity – dobrze, ze je obalacie, bo niektóre naprawdę nieżyciowe 😀
  Np. „Mężczyzna musi mieć ugotowane, uprane i posprzątane” – bo co? Bo nie ma rąk i nóg?

  Odpowiedz
 5. martucha180  21 kwietnia 2015 14:52

  Dobre!

  Odpowiedz
 6. Gocha  21 kwietnia 2015 16:32

  Rzeczywiście, to wszystko mity 🙂

  Odpowiedz
 7. Ewelina  21 kwietnia 2015 21:59

  średnia jakosć artykułu

  Odpowiedz
 8. lilkawodna  22 kwietnia 2015 09:44

  Oj ja nauczyłam męża,że zawsze miał ugotowane, posprzątane i wyprasowane. Teraz gdy mam malutkie dziecko i brak mi czasu to jest problem,że koszule wygniecione. A przecież powinien się cieszyć,że przynajmniej wyprane. I że porządek i obiad ma codziennie.

  Odpowiedz
 9. Elżbieta Wawer  22 kwietnia 2015 19:31

  Lubimy obalać mity teraz kobiety więcej nawet pracuja niz mężczyźni

  Odpowiedz
 10. Anitella  23 kwietnia 2015 18:02

  Mitów dużo, a złotego środka nadal brak…Trzeba eksperymentować 🙂

  Odpowiedz
 11. Anita  29 kwietnia 2015 11:04

  Myślę, że każdy ma swoje „Rady” na udany związek 🙂

  Odpowiedz
 12. aseret  30 kwietnia 2015 19:55

  Porady w artykule są bardzo dobre, ale rzeczywistość wymaga złotego środka 🙂

  Odpowiedz
 13. Justyna  5 maja 2015 09:54

  Ciekawy artykuł 🙂

  Odpowiedz
 14. Marcela  2 sierpnia 2016 23:02

  Bardzo ciekawy artykuł . Dobrze , że znalazła się osoba, która obaliła mity , a nie „faszerowała” nastolatki beznadziejnymi „radami” .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany