Jak sprawić by perfumy dłużej utrzymywały swój zapach?

Czujesz, że Twój niedawno kupiony zapach prawie się ulotnił, a jeszcze nawet nie zdążyłaś dotrzeć do biura? Jak sprawić by perfumy dłużej utrzymywały swój zapach? Jest to prostsze niż myślisz! Wystarczy zastosować kilka prostych sztuczek.

Perfumy

Traktuj swoje zapachy jak … piwo?

Może to zabrzmi dziwnie, ale nawet najdrobniejsze flakony perfum są trochę jak butelki piwa – przynajmniej tak należy je przechowywać. Podobnie jak piwo może się zepsuć po ekspozycji na światło i ciepło, zapach również może się utlenić i stracić swoje właściwości. Zapobiegaj zmianą w składzie, przechowując swoje ulubione zapachy w ciemnym i chłodnym miejscu, a nie na otwartej przestrzeni łazienki na półkach pod oknem. Najbardziej podstawową wskazówką do przechowywania zapachów jest trzymanie ich w oryginalnych pudełkach. Nie tylko zachwycają one swoim wyglądem, ale również zapobiegną docieraniu promieni słonecznych do buteleczek. Najlepsza możliwa opcja? Przechowuj je w lodówce. Jednak ze względu na to, że jest to bardzo mało praktyczne wyjście, skorzystaj z szuflady, szafy albo tej części domu, w której znajduje się klimatyzacja albo jest naturalnie chłodniejsza.

Poznaj mocne i słabe strony swojego zapachu

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba wiedzieć o długości życia swojego zapachu jest zrozumienie siły olejków zapachowych, które zostały użyte do jego stworzenia. Jeśli w końcu znalazłaś swój wymarzony zapach, rozważ wykosztowanie się na jego jak najmniej rozcieńczoną wersję (czytaj: najdroższą), której wystarczy tylko kropa, by utrzymać się na skórze cały dzień. Perfumy zawierają najwyższe stężenie olejków, po nich plasują się woda perfumowana, a na końcu woda toaletowa, która ma ich najniższe, za to większy stosunek wody i alkoholu.

Bądź kreatywna, kiedy się psikasz

Rozprowadzanie zapachu na włosach i odzieży jest świetne dla mgiełki zapachu i wydaje się pozostawać na nich dłużej niż na skórze. Dodatkowo takie miejsca jak szyja, nadgarstki, tylna część kolan, wydzielają więcej ciepła niż inne części ciała, co pomaga rozpraszać zapach dookoła przez cały dzień. Należy jednak pamiętać o biżuterii, stop może wejść w interakcję z perfumami i podrażnić nam skórę

Perfumy wraz z innymi kosmetykami nakładaj warstwowo

Balsamy, kremy, dezodoranty, żele do kąpieli, mgiełki do włosów... większość głównych zapachów występuje w wielu zróżnicowanych formach. Jeśli opanujesz sztukę nakładania ich w odpowiedniej kolejności, aplikacja Twojego zapachu z rana może przetrwać nawet do wieczora. Perfumy potrzebują warstw i czegoś, by się dłużej trzymać zapach. Im większą powierzchnię skóry pokryjesz kosmetykiem, tym dłużej się on utrzyma. Najtańszy sposób, by osiągnąć ten potencjalnie drogi cel? Zestawy upominkowe, które czasami obejmują asortyment pomocniczych produktów zapachowych za mniej więcej taką samą cenę, jaką musiałabyś przeznaczyć na całą butelkę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (163 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 listopada 2014 07:48

  Droższe perfumy zazwyczaj dłużej pachną.

  Odpowiedz
 2. martucha180  5 listopada 2014 11:36

  O trzymaniu perfum w lodówce nie słyszałam.
  Męskie perfumy są intensywniejsze.

  Odpowiedz
 3. basiaj  5 listopada 2014 17:11

  Bardzo przydatne rady.

  Odpowiedz
 4. bbo  5 listopada 2014 20:17

  Ja już czytałam o trzymaniu perfum w lodówce.

  Odpowiedz
 5. gusia.  6 listopada 2014 16:18

  Ja słyszałam ,że lakiery do paznokci dobrze trzymać w lodówce.

  Odpowiedz
 6. luna341  9 listopada 2014 17:11

  Nie ..w lodówce miała bym obawy,ze żywność przejdzie zapachem

  Odpowiedz
 7. Monika Struczyńska  3 kwietnia 2016 19:44

  To że powinno chować się przed działaniem słonka słyszałam, o tym gdzie psikać również natomiast przechowywanie w lodówce? W sumie jak tak czytam tu i tam to można by tak pół łazienki trzymać w lodówce 😀 Ciekawe co na to mąż 😛

  Odpowiedz
 8. monicitia  5 sierpnia 2016 11:08

  z tą lodówką to przesada

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany