Jak sprawdzić, czy zegarek Casio jest oryginalny?

Myślisz „elektroniczny zegarek”? Mówisz – Casio! To jedna z najpopularniejszych marek zegarków w Polsce. Ufamy jej nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat. I słusznie, dopóki zegarek jest… oryginalny. Dobre i uznane marki bywają bowiem chętnie podrabiane. Jak mieć gwarancję, że kupowany przez nas towar jest oryginalny? Jak odróżnić oryginalne zegarki Casio od najlepszych podróbek, zwłaszcza podczas zakupów przez Internet? Oto recepta!

Casio – jak sprawdzić oryginalność

Najczęściej podrabiany jest zegarek Casio G-Shock. G-Shock to kolekcja zegarków produkowana nieprzerwanie od 1983 roku. Na jej punkcie początkowo oszalała Ameryka, z czasem jednak podbiła cały świat. Na odpornym na wstrząsy i upadki z dużych wysokości zegarku postanowili wzbogacić się także inni producenci. Głównie z Chin, które słyną z podróbek. Przez lata podrabiane zegarki stawały się coraz doskonalsze i dziś często trudno odróżnić je od prawdziwych zegarków Casio. Nie jest to jednak niemożliwe.

Wiele osób myśli, że potwierdzeniem oryginalności jest dołączona do zegarka dokumentacja – gwarancja, wykaz serwisów, karta do przedłużenia gwarancji. Tymczasem podrabia się ją dokładnie tak, jak same zegarki. Oryginalność zegarka sprawdzamy więc po szczegółach jego wyglądu.

Najlepiej jest wybraną ofertę porównać z produktem, co do którego mamy pewność, że jest oryginalny (np. na oficjalnej stronie Casio). Należy przyjrzeć się każdemu szczegółowi, zwłaszcza czcionkom napisów. Często krój czcionki na tarczy i kopercie jest inny niż w oryginale, podobnie jej grubość. Warto też zwrócić uwagę na kolory. Różne detale podrobionego zegarka mogą nieco odbiegać od prawdziwego zegarka Casio. Miejmy jednak na uwadze to, że na ekranach dwóch różnych komputerów (nie wspominając o smartfonach i tabletach) to samo zdjęcie może wyglądać zupełnie inaczej. Cyfrowe zdjęcie nie oddaje dokładnie kolorystyki produktu, więc ewentualnych różnic nie traktujmy jako najważniejszego wyznacznika oryginalności.

Różnice można znaleźć także na pasku. Niektóre modele w ramach serii G-Shock mają na nim nadruk. Wzór ten powinien być identyczny na każdym pojedynczym zegarku G-Shock. Jeśli nie jest, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z kopią. Dość łatwo zauważalną różnicą między oryginałem a podróbką jest także wygląd dekielka na tyle koperty. W podrobionym zegarku może być dużo bardziej wybrzuszony niż w tym prawdziwym.

Ile kosztuje zegarek Casio

Jedną z wyraźniejszych cech oryginalnych zegarków Casio G-Shock jest oczywiście ich cena. Np. zegarek Casio męski Master of G Mudmaster w sklepie fabrykazegarkow.pl kosztuje 1215 zł. Natomiast zegarek Casio damski S-Series – 544 zł. Najtańsze modele kosztują ponad 300 zł, najdroższe zaś nawet 34 tys. zł! Ceny nie można więc analizować w oderwaniu od konkretnego modelu. 1000 zł będzie niską ceną dla jednego zegarka, a dla drugiego o wiele za wysoką. Najbezpieczniej jest kupować w zaufanych sklepach o długiej historii działalności na rynku i wieloma pozytywnymi opiniami. Ceny w takich miejscach powinny być dla nas wyznacznikiem. Jeśli w innym sklepie lub na aukcji znaleźliśmy ten sam zegarek tańszy nawet o połowę, powinna zapalić się nam czerwona lampka.

Kupowanie w zaufanych miejscach polecamy szczególnie tym osobom, które nie mają zbyt szerokiej wiedzy o zegarkach. A już zwłaszcza, gdy zegarek Casio chcemy kupić sobie po raz pierwszy. Fan marki łatwiej dostrzeże niedociągnięcia podróbki. Mimo wszystko podczas zakupów zawsze lepiej jest zachować chłodny dystans i zasadę ograniczonego zaufania – nawet do własnych kompetencji. Życzymy trafnych wyborów i żadnych rozczarowań!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (91 głosów, średnia: 3,92 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. lilkawodna  10 stycznia 2019 10:02

    Dobrze wiedzieć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany