Jak spakować walizkę? 5 trików i porad, które pomogą Ci przygotować się do wakacyjnego wyjazdu

Okazuje się, że można pojechać na urlop z jedną walizką, zabierając wszystko to, co będzie nam niezbędne do życia na urlopie. I, co ważne – nasz bagaż dojedzie bezpiecznie, niczym nie zalany czy ubrudzony. Wystarczy z pewnych rzeczy zrezygnować, a te które zabieramy – odpowiednio ułożyć w torbie. To możliwe!

Każdego roku sytuacja się powtarza – próbujesz spakować walizkę lub torbę na wakacyjny wyjazd, a ta za nic w świecie nie chce się domknąć. Na nic interwencja całej rodziny, która wspólnie siada na wieku, bo prędzej wypada suwak, niż misja zostaje wykonana. Wiesz już co spakować do walizki, a także wydaje ci się, że przeprowadziłaś prawidłową selekcję, a mimo to wciąż nie możesz jej zapiąć? Być może czegoś jeszcze wypada się pozbyć i najprawdopodobniej ułożenie rzeczy nie te… Podpowiadamy co zrobić, aby naszym jedynym wakacyjnym zmartwieniem był mały smutek z powodu dobiegającego końca urlopu. Przedstawiamy 5 porad, które raz na zawsze dadzą ci odpowiedź na pytanie: Jak spakować walizkę. Do dzieła!

źródło: www.pixabay.com

Jak spakować walizkę? 5 trików, które pomogą Ci przygotować się do wakacyjnego wyjazdu

1. Co na spód, a co na wierzch

Na samym dole powinny znaleźć się wszelkiego rodzaju spodnie, np. dżinsy, bluzy oraz t-shirty – wszystkie rzeczy najbardziej odporne na zgniecenia i najcięższe. Tutaj swoje miejsce znajdą również buty. Kolejna warstwa to ubrania, które szybko się gniotą, np. koszule. Całość przykryj sukienkami rozłożonymi na całej długości walizki.

Przedmioty kruche i wrażliwe umieść w samym środku bagażu – tak aby były odpowiednio izolowane.

 

2. Sprawdzone „wypełniacze”

Twoja kosmetyczka, paski czy czapki to rzeczy, którym nic nie grozi, a do tego są bardzo plastyczne, dopasowując się świetnie do każdej wolnej przestrzeni, która pozostała między rzeczami w bagażu. „Wypełniacze” umieść w walizce na sam koniec pakowania.

 

3. Co rolować?

Rolujemy wszystko to, co jest odporne na zgniecenia, czyli spodnie, szorty, kurtki, dżins, koszulki i ręczniki (wcześniej jednak sprawdź, czy nie znajdują się one na wyposażeniu wynajmowanego domku letniskowego, hotel to pewniak). Delikatną garderobę, jak sukienki czy koszule rozłóż wzdłuż walizki – na całą długość lub, gdy się nie zmieszczą, złóż je wpół. Niech przykryją wierzch walizki.

 

4. Buty niczym pudełko

Buty to świetna szuflada – choćby na skarpetki. Wystarczy je zrolować i umieścić w środku. Możesz tam włożyć też inne zabezpieczone siatką przedmioty. Foliowymi lub materiałowymi woreczkami oczywiście zabezpiecz też same buty – chyba, że chcesz mieć brudne ubrania, na które przeniesione zostaną dodatkowo niebezpieczne zarazki.

 

5. Zabezpieczone kosmetyki

Na początek musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy w miejscu, do którego się wybierasz rzeczywiście nie ma sklepów, w którym kupisz najpotrzebniejsze środki do higieny. Jadąc z żelami, piankami do golenia itp. narażasz się na ich eksplozję w bagażu, do której może dojść choćby w wyniku wysokiej temperatury. Jeśli to konieczne, weź samolotowe wersje mini, wcześniej nie otwierane i zabezpieczone kosmetyczką z grubszymi ścianami. Jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu – te umieść osobno i również przemyśl, czy faktycznie będziesz chodziła na plażę w pełnym makijażu. Tego typu produkty kładziemy zawsze na wierzchu, a gdy lecisz samolotem – wrzuć je do bagażu podręcznego.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (132 głosów, średnia: 4,42 z 5)
zapisuję głos...