Jak skutecznie wyprasować męską koszulę?

Kto podejmował się tego zadania, ten wie, że prasowanie męskich koszul potrafi być prawdziwą torturą. Krążą legendy o takich, którzy znaleźli na tę przeklętą czynność niezawodny sposób, a nawet o takich, którzy czerpią z niej przyjemność. Większość śmiałków ponosi jednak klęskę, zadowalając się półśrodkami i ignorując zagięcia oraz wyświecenia, powstałe wskutek nieprawidłowego użycia żelazka. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tajemnica tkwi w urządzeniu, które wykorzystuje się do wygładzania ubrań. Odstaw żelazko i sięgnij po prasowalnicę do koszul. Zobacz, jakie to proste!
 

Krok 1 – przygotuj koszulę

Zanim zaczniesz prasować koszulę, przygotuj ją w taki sposób, by wisiała swobodnie na wieszaku. Od spodu warto zaczepić ją specjalnymi klamerkami, dołączonymi do zestawu z prasowalnicą. W ten sposób uzyskasz efekt odpowiedniego naciągnięcia tkaniny, co przełoży się na jakość jej wygładzenia. Pamiętaj także, aby podczas pracy mieć pod ręką wszelkie niezbędne końcówki do dyszy urządzenia. Przydadzą się na etapie prasowania kołnierzyków czy mankietów.

Krok 2 – wyprasuj całą powierzchnię

Naciągnięty materiał koszuli prasuj, przykładając do niej dyszę prasowalnicy i powoli wykonując ruchy w górę oraz w dół. Końcówka powinna bezpośrednio dotykać tkaniny, także wtedy, kiedy wsuniesz ją do wnętrza koszuli. Powtarzaj czynność przesuwania dyszy w górę i w dół do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu. Ranty koszuli wygładź, używając specjalnej końcówki do prasowania w kant. Materiał umieść wtedy między dyszą a szczotką.

Krok 3 – wyprasuj kołnierzyk i mankiety

Etap prasowania kołnierzyka i mankietów przypomina wygładzanie rantów. Użyj w tym celu tej samej końcówki. Tkaninę wsuń pomiędzy dyszę i szczotkę i wykonuj ruchy z góry na dół. Kiedy skończysz, zdejmij końcówkę i wyprasuj rękawy – tak jak wcześniej całą powierzchnię koszuli.

Prasowalnica do koszul – dodatkowe funkcje

Warto zaznaczyć, że prasowanie to nie jedyna funkcja urządzeń parowych. Gorąca para wodna nie tylko idealnie wygładzi materiał koszuli, ale też odświeży tapicerki i wyeliminuje przykre zapachy choćby w przypadku zasłon. Prasowalnic możesz użyć do odzieży różnego rodzaju, a także do zabawek, firanek i innych tkanin. W poszukiwaniu wydajnego sprzętu wysokiej jakości wejdź na stronę internetową producenta SteaMaster. Znajdziesz tam prasowalnice parowe w różnych wariantach, które doskonale wpiszą się w Twoje indywidualne wymagania.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany