Jak skutecznie walczyć z cellulitem

Coraz cieplejsze dni zachęcają do zakładania lżejszej i odkrywającej ciało garderoby. Zamiast jednak sięgnąć po krótkie sukienki i odsłaniające ramiona bluzki, nadal ukrywamy się pod długimi spodniami i rękawami. Dlaczego? Istnieje wiele powodów, ale dla większości z nas ważny jest tylko jeden. Mowa oczywiście o cellulicie.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem

 

Co to jest cellulit?

Cellulit, popularnie nazywany pomarańczową skórką, jest efektem nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w organizmie spowodowanym m.in. brakiem odpowiedniej ilości ruchu, niewłaściwym odżywianiem lub niewystarczającym nawodnieniem. Efektem tego jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry, najczęściej dolnych partii ciała jak biodra, uda, pośladki czy kolana. Istnieją 3 rodzaje cellulitu: związany z zaburzeniami hormonalnymi cellulit wodny, nazywany również obrzękowym, tłuszczowy, inaczej lipidowy, powstający w wyniku odkładania się w tkankach skóry kwasów tłuszczowych, oraz cyrkulacyjny, spowodowany zmianami włókien kolagenowych, które otaczają tkankę tłuszczową. Cellulit tłuszczowy i cyrkulacyjny są uważane za szczególnie trudne do usunięcia, a wodny, występujący najczęściej u kobiet w wieku 20-25 lat, powoduje nieprzyjemne uczucie dyskomfortu. Jak zatem sobie z nim radzić?

Najlepsze preparaty antycellulitowe powyżej 100 złotych – top 6

Najlepsze preparaty antycellulitowe powyżej 100 złotych – top 6

Cellulit to problem kobiet z całego świata, niezależnie od wieku, wagi czy stylu życia. Badania wykazują, że"pomarańczowa skórka" występuje obecnie nawet u 98% reprezentantek płci pięknej. U wielu z nich do nieestetycznych podskórnych grudek dołączają niestety jeszcze rozstępy (uwidaczniające się zwłaszcza po porodzie) i partie wiotczejącej skóry. Biorąc pod uwagę fakt, że problem ten najbardziej doskwiera nam właśnie latem, gdy odsłaniamy ciało w krótkich spódniczkach, zwiewnych sukienkach i strojach bikini wkładanych na plażę, przygotowaliśmy dla Was redakcyjny ranking najlepszych antycellulitowych preparatów z górnej półki!

Jak z nim walczyć?

Walkę z cellulitem zaczynamy najczęściej od sposobów, które możemy wypróbować w zaciszu własnego domu. Sięgamy również po różne, ogólnodostępne w drogeriach kosmetyki antycellulitowe, które obiecują nam redukcję po konkretnym okresie stosowania. Jeśli jednak dotychczas stosowane metody nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, czas wybrać się do jednej z klinik oferujących zabiegi, dzięki którym pozbędziemy się pomarańczowej skórki. Klinika Odnowy Kolagenowej Anna Pikura proponuje zabiegi z użyciem rewolucyjnego urządzenia AP Time Machine, dzięki któremu cellulit przestanie być naszym zmartwieniem. Dermomasaż został uznany za najlepszą, bezinwazyjną metodę zwalczania cellulitu. Jego działanie podczas zabiegu oparte jest na połączeniu techniki masażu ręcznego z masażem podciśnieniowym, dzięki czemu efektywnie eliminuje zalegającą tkankę tłuszczową, a także widocznie modeluje i ujędrnia sylwetkę już po pierwszym zabiegu.

 Istotną rolę podczas zabiegu odgrywa kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV Graphite, ponieważ z naszych obserwacji wynika, że jego aplikacja wyraźnie wzmaga efekt antycellulitowy zabiegu – mówi Anna Pikura, założycielka Klinik Odnowy Kolagenowej. – Wnikając w skórę, wbudowuje się on naturalnie w uszkodzone struktury kolagenowe, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, pobudza też lipolizę. Wszystkie te trzy obszary mają kluczowe znaczenie w zwalczaniu cellulitu.

Chcąc raz na zawsze pozbyć się cellulitu, nie należy próbować na sobie kolejnych metod i preparatów. Warto wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie wykwalifikowani specjaliści wiedzą, jak sobie radzić z pomarańczową skórką. Poddając się zabiegowi z wykorzystaniem AP Time Machine w Klinice Odnowy Kolagenowej Anna Pikura, już po pierwszej wizycie zauważymy widoczne i zadowalające efekty, a odpowiednia ilość ruchu i dieta pozwolą nam cieszyć się otrzymanym rezultatem przez długi czas.

 

Więcej na

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. xtina120  23 maja 2016 23:57

    Cięzko jest walczyc z tym dziadostwem. Potrafi sie tak zrobić niespodziewanie i bardzo trudno go wyeliminować. Kiedyś nie miałam nic a nic, a teraz się pojawił tak nagle

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany