Jak skutecznie ujędrnić skórę na nogach?
Bez ruchu się nie obejdzie
Oczywiście jedną z najbardziej efektywnych metod na poprawę jędrności całego ciała jest regularna aktywność fizyczna. Wzmacniając mięśnie nóg, zmieniamy ich kształt i wygląd, a skóra staje się bardziej napięta. Najlepsze rezultaty przynoszą ćwiczenia z obciążeniem, wzmacniające tę partię ciała. Zapisz się na siłownię albo rozważ zakup specjalnego sprzętu, np. steppera czy rowerka stacjonarnego.
Mięśnie wzmocni również poprawnie wykonywana joga. W związku ze zbliżającą się wiosną możesz postawić na aktywność na świeżym powietrzu, np. nordic walking, jogging lub długie spacery szybkim marszem. Jeżeli chcesz każdego dnia pracować nad kształtem nóg bez poświęcania czasu na siłownię, to jak najczęściej zastępuj samochód rowerem, a zamiast windy wybieraj schody.
Kosmetyki i masaże, które wzmocnią efekt
Sprężysta i gładka skóra na nogach to również efekt stosowania odpowiednich kosmetyków. Zadbaj o jej kondycję, wprowadzając codzienne, pielęgnacyjne rytuały. W trakcie kąpieli masuj uda i łydki szorstką, antycellulitową gąbką lub specjalną rękawicą. Zainwestuj w ujędrniające peelingi z naturalnym składem, np. marki Body Boom i balsamy do ciała o działaniu napinającym, np. od Natura Siberica. Szeroki wybór produktów ujędrniających tych i wielu innych marek, znajdziesz w dobrej cenie m.in. w internetowej drogerii Neness.
Po nałożeniu balsamu wykonaj masaż nóg – możesz robić to za pomocą dłoni, drewnianych masażerów lub chińskiej bańki. W sieci znajdziesz szczegółowe instrukcje masaży na uelastycznienie nóg i walkę z pomarańczową skórką. Pamiętaj też o nawilżeniu skóry. Sprawi to, że będzie bardziej gładka i poprawi się jej koloryt. W tym celu wybieraj natłuszczające olejki pod prysznic oraz kosmetyki do kąpieli o działaniu nawilżającym, np. organiczne żele z pompką marki Organic Shop. Unikaj standardowego mydła, ponieważ może działać wysuszająco.
Dieta na gładkie nogi
Kolejna kwestia to odpowiednia dieta. Same ćwiczenia nie wystarczą, jeżeli często sięgasz po żywność wysoko przetworzoną, zawierającą sporo bezwartościowego tłuszczu i cukru. Podstawę twojej diety powinny stanowić warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Ogranicz spożycie alkoholu, smażonych potraw i słodyczy. Zamiast patelni, wybieraj piekarnik, gotowanie (zwłaszcza na parze) i elektryczny grill.
Postaraj się wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Całkowicie wyklucz słodzone, gazowane napoje i zastąp je herbatami ziołowymi, w tym morwą białą, a także herbatą zieloną, czerwoną i białą. Jednak podstawę powinna stanowić woda, do której dla urozmaicenia możesz dodawać cytrynę, imbir czy miętę.