Jak skonfigurować Internet w telefonie?

Internet w telefonie pozwala nam na korzystanie z sieci www wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. To przydatne narzędzie pracy i rozrywki. Pomaga kierowcom w dotarciu do celu dzięki aplikacjom mobilnym dotyczącym nawigacji samochodowej. To tylko jedne z licznych zastosowań Internetu w smartfonach. Jedynym problemem jest tylko skonfigurowanie Internetu w swoim telefonie. Jak to zrobić?

 telefon-plus-internet-jak-skonfigurowac

Przez Wi-Fi czy pakiet?

Istnieją generalnie dwa sposoby na to, aby przy użyciu smartfona połączyć się z siecią internetową. Można tego dokonać przy skorzystaniu z Wi-Fi. W ten sposób można całkowicie za darmo korzystać z Internetu w telefonie, znając hasło do sieci Wi-Fi w miejscu, w którym się znajdujemy. Aby uruchomić taką usługę w swoim urządzeniu mobilnym, należy włączyć w telefonie odpowiednią funkcję, dostępną w ustawieniach. Sieć Wi-Fi w wielu miejscach publicznych, m.in. w restauracjach i w urzędach, jest bezpłatna i otwarta, co oznacza, że nie trzeba posiadać do niej hasła, a jedynie znajdować się blisko tzw. hotspotu, miejsca, w którym dociera sygnał Wi-Fi.

Drugim, alternatywnym sposobem dla uzyskania dostępu do mobilnego Internetu w telefonie jest skorzystanie z pakietu internetowego. Daje on możliwość stałego korzystania z sieci internetowej w telefonie, z dowolnego miejsca, w jakim się znajdujemy. Internet mobilny w telefonie przy użyciu pakietów internetowych wymaga jednak odpowiedniego skonfigurowania takiego urządzenia, aby możliwe było korzystanie z sieci internetowej w telefonie komórkowym.

Zdalna lub ręczna konfiguracja

Każdy smartfon posiada pewne ustawienia fabryczne dotyczące korzystania z Internetu mobilnego. Jeśli jednak nie są one zgodne z wybranym pakietem internetowym wykupionym od konkretnego operatora, warto zwrócić się do niego o udostępnienie odpowiednich danych konfiguracyjnych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (120 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...