Jak się pozbyć cellulitu – fazy cellulitu i proponowane zabiegi

Spis treści:

Oceniając naszą sylwetkę i ciało zawsze warto zwracać uwagę na ten nieszczęsny cellulit i zadać sobie pytanie: jak się pozbyć cellulitu – tego problemu, który dotyczy większość kobiet. Cellulit pojawia się często po okresie dojrzewania, a także po różnego rodzaju wahaniach hormonalnych w dorosłym wieku. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one też powodować ból.

Jak się pozbyć cellulitu - fazy cellulitu i proponowane zabiegi

Jeśli stan skóry jest daleki od ideału, a my mamy naprawdę niewiele czasu, by to zmienić, spytajmy lekarza dermatologa o regenerujące koktajle. Podaje się je metodą mezoterapii czyli wstrzykiwania specjalnie dobranych substancji w głębsze warstwy skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, po kilku stan skóry zdecydowanie się zmienia – mówi dr Beata Adamczyk z Princess Academy.

Zamroźmy go!

Bardzo skuteczną metodą, pozwalającą pozbyć się cellulitu jest Proshock Ice – redukuje miejscową otyłość i cellulit włóknisty, przy wykorzystaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii o nazwie „Iceshock-lipolysis”. „Iceshock-lipolysis” polega na połączeniu kontrolowanego systemu chłodzącego zdolnego do eliminacji zbędnych komórek tłuszczowych, unikając niszczenia otaczającej je tkanki oraz lipolizy metodą krioterapii – „Ice-lipolysis” i fali uderzeniowej – „shock-therapy zdolnych do skutecznej walki z defektem urody jakim jest cellulit – zaleca Karolina Basiewicz z Princess Academy, profesjonalny doradca z zakresu pielęgnacji skóry twarzy i ciała.

Urządzenie wyposażone jest w dwie sondy: „Freezing Probe”, która działa w sposób skoncentrowany, w miejscu występowania otyłości oraz „Shock Probe”, która poprawia krążenie krwi, a w konsekwencji usuwa cellulit.

 

Igiełką w cellulit

A dokładnie sto igiełek w pupę – tyle trzeba, by poradzić sobie z cellulitem. To kolejna metoda na pozbycie się pomarańczowej skórki, z którą problemy ma prawie 90 proc. Kobiet. W tej kwestii panuje równouprawnienie – narzekają na niego zarówno panie bardzo szczupłe jak i te zaokrąglone. Ta przykra dolegliwość nie zależy tylko od wagi, lecz m.in. od trybu życia, diety ubogiej w warzywa oraz wodę i oczywiście hormonów. To estrogeny powodują, że więcej tkanki tłuszczowej odkłada się w okolicy bioder i ud.

Mezokoktail Revital Celluform to swoistego rodzaju łagodna liposukcja: zwalcza miejscowo nagromadzony tłuszcz. Warto też zwrócić uwagę na Proshock Shape – to innowacyjny preparat do zwalczania cellulitu, zwłaszcza cellulitu włóknistego oraz zwiotczenia skóry. Zawiera kolagenazę, enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne. Najważniejszym składnikiem preparatu Proshock Shape jest kolagenaza – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej. Produkt jest bardzo bezpieczny, można go podawać zarówno bezpośrednio w tkankę tłuszczową, jak i powierzchniowo. Proshock Shape, dzięki kolagenazie, poprawia też strukturę tkanki łącznej modelując przez to sylwetkę.

 

Stadia cellulitu

Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.

1 faza: W przypadku pierwszej fazy cellulit nie jest widoczny w żadnej z pozycji (leżąc, stojąc, siedząc). Delikatne zmiany zobaczyć można dopiero wtedy, gdy złapiemy fałdę skórną ręką. Owe zmiany są skutkiem problemów związanych z przepuszczalnością żył. Tkanka tłuszczowa w fazie pierwszej jest dobrze rozłożona, a naczynka krwionośne są blisko adipocytów. Występuje obrzęk wewnątrzkomórkowy, prowadzący do stopniowego uszkodzenia i rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.

2  faza: W przypadku fazy drugiej cellulit widoczny jest w pozycji stojącej. Ścianki kapilarne stają się cieńsze w miarę narastania obrzęków. Adipocyty zostają odepchnięte od naczynek krwionośnych, a skóra do złudzenia przypomina skórkę pomarańczową. Powierzchnia jest nieregularna, dostrzegamy zgrubienia i inne zmiany skórne.

3 faza: Cellulit w trzeciej fazie objawia się przy napinaniu mięśni. Skórka pomarańczowa całkowicie przysłania mięśnie i tworzy nieestetyczny efekt. Zauważa się zagłębienia i zgrubienia. Reakcja obronna włókien, które stają się coraz grubsze i otaczają naczynka krwionośne (zaciskanie kapilarne). Występują kolejne zbiorowiska adipocytów.

4 faza: Czwarta faza dotyczy cellulitu określanego mianem „skórki leopardziej”. Cellulit jest widoczny w każdej pozycji. Na skórze pojawiają się zagłębienia, zgrubienia, grudki oraz guzy. Jest to efekt różnego rodzaju defektów tkanki łącznej, naczyń żylnych, komórek tłuszczowych. Złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki, które uciskają zarówno naczynia włosowate, jak i włókna nerwowe, co wywołuje mniej lub bardziej silne bóle. W tej fazie pojawia się już znaczna patologia, która obejmuje wszystkie składowe cellulitu, czyli: naczynia żylne, komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną.

Szczuplejsza sylwetka jest także zdrowsza i piękniejsza. Wiosenne dni nie będą napawały nas lękiem przed kolejnym „wciśnięciem się” w kostium kąpielowy czy letnią sukienkę. Zadbajmy o to czym prędzej!

Przeczyatj także: Jak się pozbyć cellulitu: skuteczne kosmetyki na pomarańczową skórkę

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (211 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...