Jak się odkochać? 6 sprawdzonych rad dla nieszczęśliwie zakochanych

Spis treści:

Miłość nie wybiera. Chyba każdy z nas, poza nielicznymi szczęściarzami, kiedyś przeżył zauroczenie niewłaściwą osobą. To ktoś, kogo nie możemy mieć lub z nami zerwał – a my stajemy przed problemem: jak się odkochać i jak poradzić sobie z rozstaniem? Oto 6 sprawdzonych porad dla nieszczęśliwie zakochanych. Po pierwsze nie rób sobie nadziei. Jeśli obiektywne fakty mówią, że z tej miłości nic nie będzie, pogódź się z tym i rozpocznij odkochiwanie.

Jak się odkochać?

źródło: pexels.com

Z początku wydaje się to niemożliwe i rzeczywiście, na pewno nie stanie się szybko. W każdej sytuacji możemy jednak poddać się albo… spróbować sobie pomóc. Jak to zrobić?

6 rad dla nieszczęśliwie zakochanych

Twój związek się rozpadł, a Ty wciąż go kochasz? A może jesteś zakochana w kimś nieosiągalnym? Na pewno cierpisz i zastanawiasz się, jak się odkochać… Oto sprawdzone porady!

1. Jak się odkochać – w chłopaku? Nie rób sobie nadziei

To podstawowa sprawa. Jeżeli wszystkie fakty i obiektywne czynniki mówią Ci, że z tej miłości nie będzie, musisz się z tym pogodzić i rozpocząć odkochiwanie. Tak, wiemy że odkochać się nie jest łatwo ale.. w przeciwnym wypadku będziesz żyć jedynie nadzieją na kolejne spotkanie, a miłość przerodzi się w obsesję.

please

2. Jak się odkochać? Nie szukaj okazji do spotkań

Uznaliście, że nie będzie z tego wieloletniego związku? Trzymaj się tego! Nie wyszukuj okazji do spotkań, nie śledź jego kont społecznościowych, nie porównuj się z rywalkami – to tylko spowoduje, że odkochanie się będzie trudniejsze. Jeżeli wciąż coś do niego czujesz, nie próbujcie też zbyt szybko udawać przyjaciół. Nie dawaj się namówić wspólnym znajomym na niby to koleżeńskie spotkania – w ten sposób tylko sama siebie oszukujesz. Im mniej kontaktu będziecie mieli, tym szybciej Ci przejdzie. O wiele trudniej zapomnieć o kimś, kogo widujesz codziennie, niż o kimś, kto zniknął gdzieś w oddali! Musisz mieć świadomość, że odkochanie się to proces i im mniej będziesz widywać swoją byłą miłość – tym szybciej zakończysz ten – jakże smutny – proces.

stalker

3. Jak się odkochać – w przyjacielu. Zrób listę

Bez wątpienia nieodwzajemniana miłość przyjaciela jest trudna do zaakceptowania. Lubisz z nim przebywać… a do tego zadurzyłaś się w nim po uszy… A on wciąż jest tylko przyjacielem… Odkochując się w przyjacielu tracisz nie tylko obiekt swoich westchnień, ale i świetnego kumpla. Jak się więc odkochać w przyjacielu?

Jego wady, zalety, powody, dla których związek nie wypalił – wynotuj to wszystko albo chociaż wylicz we własnej głowie. Zazwyczaj stawiamy na piedestale osobę, w której jesteśmy zakochani, ale przecież nikt nie jest idealny! Po dłuższym zastanowieniu może się okazać, że lista jego wad jest znacznie dłuższa, niż lista zalet… Podobnie po zakończeniu związku może nam się wydawać, że żyliśmy w istnej bajce – ale przecież gdyby tak było, związek trwałby do dzisiaj. Zastanów się, dlaczego relacja legła w gruzach. Przy okazji możesz dowiedzieć się wiele rzeczy o sobie – co lubisz, a co Ci w facetach przeszkadza. Te wnioski mogą Ci potem posłużyć do zbudowania lepszego związku.

lista

3. Jak się odkochać – Nie szukaj winnego ani nie usprawiedliwiaj

Warto zastanowić się, dlaczego związek się nie udał, ale nie zagłębiaj się w poszukiwanie winnego! Ktokolwiek nim jest, nie wyjdziesz na tym dobrze, a zaczniesz obsesyjnie nienawidzić jego, siebie, czy kobiety, którą wybrał zamiast Ciebie. Możesz zastanowić się, co mogłaś zrobić inaczej, ale tylko po to, by następny związek udał się lepiej.

Jeżeli udało Ci się zrozumieć mężczyznę, w którym jesteś nieszczęśliwie zakochana, i mu wybaczyć, to świetnie. Nie usprawiedliwiaj go jednak na siłę, choćbyś była najlepszym psychologiem świata. Pamiętaj, że nie jesteś w stosunku do niego obiektywna! Nie możesz wejść do jego głowy i do końca poznać jego motywacji. Zamiast tego łatwo możesz sobie wmówić, że to Ty jesteś wszystkiemu winna. A stąd już tylko krok do dawania kolejnych i kolejnych szans facetowi, który na to nie zasłużył…

guilt

4. Jak się odkochać? Posmuć się… do czasu

To naturalne, że na początku będzie Ci smutno. Dlaczego miałabyś dodatkowo się katować, próbując być wesoła na siłę? Posmuć się, pooglądaj romanse z tragicznym zakończeniem, zjedz czekoladę, wypłacz się przyjaciółce. A po jakimś czasie spróbuj wyjść do ludzi.

sadness

5. Zacznij robić nowe rzeczy – to najlepszy sposób na odkochanie!

Nie ma sensu rzucać się w wir imprez i romansów, dopóki wciąż cierpisz po rozstaniu. Kiedy jednak pierwszy szok minie… wyjdź z domu. Znajdź sobie nowe hobby, zmień fryzurę albo garderobę, poznaj nowych ludzi – zwłaszcza, jeżeli macie wspólnych przyjaciół, z którymi rozmowa naturalnie będzie dążyła do Waszego rozstania. Nowe wrażenia rozweselą Cię i pomogą Ci oderwać się myślami od nieszczęśliwej miłości, a przy okazji zainwestujesz w siebie. Pomyśl, kiedy ostatnio robiłaś coś po raz pierwszy? W końcu miłość potrafi zająć całą naszą uwagę…

Skydive

6. Daj sobie czas – przestaniesz z czasem o nim myśleć i w ten sposób zakończysz odkochiwanie się

Nic nie trwa wiecznie. Nawet najsilniejsze uczucie w końcu przeminie, ale musisz mieć cierpliwość. Jeżeli nie chcesz już myśleć o tym, jak się odkochać, ani analizować jego wad czy zalet, podejdź do sprawy inaczej: zastanów się, które uczucie przeszkadza Ci najbardziej, i spróbuj coś z nim zrobić. Czy to zazdrość? Zadbaj o siebie, przejdź na dietę, naucz się nowego języka i… uwierz w to, że jesteś wspaniała. Samotność? Nie zamykaj się w czterech ścianach, a zamiast tego spotykaj się z przyjaciółmi, rodziną i osobami, które będą Cię wspierać. Poczucie porażki? Załóż sobie inny, osiągalny cel. Naucz się czegoś nowego, czytaj książki, na które od dawna nie miałaś czasu, pojedź w wymarzoną podróż.

time

Z czasem nauczysz się żyć bez niego, a kiedy odzyskasz radość życia, na pewno pojawi się ktoś nowy a ty będziesz gotowa wysłuchać nowych i błyskotliwych tekstów na podryw. A jeżeli bardzo długo będzie Ci źle, skorzystaj z pomocy psychologa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...