Jak się całować żeby stać się mistrzem pocałunków?

Temat pocałunków nie dotyczy jedynie nastolatków i ich pierwszego pocałunku. Wiele par, nawet z długim stażem potrafi mieć problemy w tym rodzaju wyrażaniu uczuć i miłosnej komunikacji. W jaki sposób różnią się pocałunki kobiet i mężczyzn? Dlaczego nigdy nie jest za późno na rozmowę? I w końcu – jak się całować?

związek, miłość, para (2)

Czego w pocałunkach nie lubią kobiety, za czego mężczyźni?

Kobiety i mężczyźni pod względem pocałunków różnią się diametralnie! Każda osoba ma swoje preferencje, ale znajdują się również te odpowiednie dla płci. Okazuje się, że kobiety najczęściej narzekają, że pocałunki mężczyzn są zbyt głębokie, zbyt szorstkie, czasami nawet bolesne. Mężczyźni natomiast najczęściej narzekają na to, że kobiety uchylają usta w niewystarczającym stopniu.  Obie płcie natomiast za wadę wymieniają brak urozmaicenia w całowaniu. Dlatego poza ustami warto również skupić się na innych miejscach na twarzy partnera lub partnerki, a także na uszach i szyi, które są mocno unerwione, a pocałunki w tych miejscach mogą sprawić wiele przyjemności!

 Polecamy również: Co sprawia, że nie jesteśmy atrakcyjni dla innych ludzi?

 

 

Jak się całować?

Przede wszystkim tak, by sprawić przyjemność partnerowi i sobie. Warto o tym rozmawiać podobnie jak rozmawiamy o seksie. Całowanie to przecież zarówno okazanie sobie czułości, miłości, element gry wstępnej – warto o to zadbać! Dlatego też dbajmy o sprawy bardziej fizjologiczne, o nasze usta, o oddech i zęby.

Jako jedne z najczęściej wymienianych technik całowania wymienia się delikatne pocałunki, dotykanie językiem warg i zębów partnera, a gdy robi się gorąco delikatne przygryzanie jego warg. Podczas całowania warto zaangażować całe ciało. Ręka na twarzy lub szyi partnera, która dotyka tych mocno unerwionych miejsc to z pewnością dobry pomysł.  Mocne objęcie i przyciśnięcie partnerki do siebie zdecydowanie też działa! Każda osoba ma jednak własne preferencje dotyczące pocałunków, dlatego, by czerpać z nich pełnię przyjemności warto o nich rozmawiać. Do czego zachęcamy!

Wiele par z długim stażem na pewnym etapie związku zaczyna nieco zaniedbywać pocałunki. A to wielka strata w komunikacji między partnerami. Pocałunki to okazja do okazania uczuć, chwila intymności, której związek potrzebuje. Warto powrócić do tego zwyczaju z początku związku i okresu zakochania!

Zobacz także: Mity na temat udanych związków

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (153 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. AnnaKwasniak  18 października 2016 17:40

  Świetny artykuł, podesłałam go mężowi i też tak uważa :D.

  Odpowiedz
 2. Aromer0209  18 października 2016 20:48

  Ciekawe porady 😛

  Odpowiedz
 3. madzia513  18 października 2016 22:02

  dobrze o tym pamiętać…

  Odpowiedz
 4. martucha180  19 października 2016 08:27

  Ciekawe…

  Odpowiedz
 5. malinowaja  23 października 2016 15:27

  Hahah i w końcu nie odpowiedzieliście na swoje pytanie XD

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany