Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek?

Słyszysz wkoło, że w końcu powinnaś sobie kogoś znaleźć? Twoja matka ciągle martwi się, że sobie nie poradzisz? Wydaje Ci się, że powinnaś z kimś być, ale nie masz na to czasu? Czy warto więc na siłę umawiać się z kolegą z pracy, któremu wpadłaś w oko? Przedstawiamy kilka sposobów jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek !

kobieta włosy

Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek? – Żyjesz w ciągłym biegu

Nie masz czasu na sen, ledwo znajdujesz go, by spotkać się z przyjaciółmi. Bez względu na to, czy masz tak wiele pracy, czy uwielbiasz się bawić i w pełni oddajesz się swoim pasjom pamiętaj, że na związek potrzeba czasu. Regularne spotykanie z partnerem wspólne wieczory, później mieszkanie ze sobą. Oczywiście wszystko można pogodzić, pójść na kompromis, zwolnić, gdy pojawi się odpowiednia osoba. Tylko musisz mieć czas na to, by tą odpowiednią  osobę zauważyć biegnąc z jednego spotkania na drugie. Jeśli czujesz się dobrze ze swoim napiętym grafikiem i nie chcesz zwalniać zastanów się, czy w tym momencie swojego życia związku potrzebujesz, czy stanie się jedynie źródłem konfliktu i ciągłą walką o chwilę czasu, czy powodem do wyrzutów sumienia, że kogoś, zaniedbujesz.

Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek? – Masz wątpliwości, czy powinnaś rozpoczynać związek

 Zazwyczaj jeśli coś wydaje nam się złym pomysłem, to rzeczywiście tak jest. Zaufaj sobie. Nie jesteś na związek w tej chwili gotowa? Dopiero się z kimś rozstałaś? Nie masz czasu? A może zwyczajnie nie masz ochoty na związek i dobrze jest Ci samej? W takim razie nic na siłę i nie ma w tym nic złego. Byc może kiedyś zmienisz zdanie, a może nie. W końcu kazda z nas ma swoją własną drogę i dwoje własne życie.

Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek? – Interesuje Cię wielu mężczyzn

Podoba Ci się dwóch  mężczyzn i nie potrafisz podjąć decyzji? Wstrzymaj się, by nie żałować swoich wyborów. A może po prostu podobają Ci się mężczyźni, ale żaden szczególnie lub na tyle by stworzyć z nim związek? Cóż, monogamia nie jest dla wszystkich i choćby nie wiem jak bardzo wszyscy wokół starali Ci się to udowodnić, to nie każdy jest stworzony do tego, by być wiernym tylko jednemu partnerowi. Nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia i nie daj sobie wmówić, że jest to złe! Jesteś dorosłą kobietą, która wie czego chce!

Szczesliwa kobieta

Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek? – Presja otoczenia

Twoja matka ciągle narzeka ze jesteś sama, martwi się o Ciebie, a koleżanki wypytują o Twoje życie miłosne? Rodzina dopytuje się kiedy w końcu kogoś przedstawisz i weźmiesz ślub? Wścibska ciotka mówi, że nie stajesz się coraz młodsza, a zegar biologiczny tyka? Ty wiesz lepiej! Twoje życie miłosne jest tylko i wyłącznie Twoją sprawą! Nie daj sobie wmówić, ze powinnaś z kimś być, że jako kobieta nie poradzisz sobie bez mężczyzny.  Mamę uspokój, ciotce powiedz, że nie lubisz dzieci, a medycyna estetyczna działa cuda i w jej wiek dalej będziesz seksowną kobietą, a rodzinę dopytującą o ślub poinformuj, że jesteś w związku z własnym kotem/pracą/wibratorem. Czasami na złośliwe i natrętne pytania trzeba reagować podobnie 🙂

I pamiętaj, nigdy nie wchodź w związek, bo boisz się zostać sama, cz bardzo chcesz mieć dziecko. To nie udaje się nigdy!

Jak rozpoznać, że nie jesteś gotowa na związek? – Nie czujesz się dobrze ze sobą

Każda z nas ma swoje kompleksy, jednak najgorszym z możliwych pomysłów jest dowartościowywanie się przez związek, czy seks. Samoocena to, coś nad czym trzeba pracować, bo nie poprawi się na stałe tylko dlatego, że pozwolisz zakochanemu koledze się adorować i zaczniecie się spotykać. Jasne, świetnie jest czuć się chcianą, gdy ktoś mówi, że jesteśmy piękne, ale dopóki same w to uwierzymy nic to nie da. Dlatego, że w komplementy będziemy wierzyć tylko, gdy będziemy to słyszeć. Najpierw pokochaj siebie, a  później pozwól się pokochać mężczyźnie!

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (175 głosów, średnia: 4,50 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  2 października 2015 11:48

  Najgorsza z tego presja otoczenia. Ludzie potrafią nieźle namieszać.

  Odpowiedz
  • Żanett  2 października 2015 20:45

   Zgadzam się. Człowiek czasami nie myśli o wiązaniu się z kimś (z różnych powodów), ale otoczenie jakoś nie potrafi tego zrozumieć.

   Odpowiedz
 2. martucha180  2 października 2015 12:03

  Komunikat do rodziny: „Jestem w związku z wibratorem”. Mocne! Ale może dadzą spokój…

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  2 października 2015 13:38

  Wydaję mi się że każda kobieta czuje kiedy jest gotowa na związek 🙂

  Odpowiedz
 4. Uśmiechnij się :)  2 października 2015 18:17

  Ostatni punkt jest chyba najważniejszy. Po pierwsze kochać siebie, bo jeśli nie kocha się siebie, to nie będzie się w stanie pokochać kogoś innego i żyć z nim szczęśliwie.

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  3 października 2015 23:32

  Presja noże skomplikowac wszystko!

  Odpowiedz
 6. Patriszia  5 października 2015 09:40

  Presja społeczeństwa jest bardzo irytująca.

  Odpowiedz
 7. Aneta  6 października 2015 15:10

  Ja na szczęście w swoim czasie byłam gotowa na związek i dziś jestem ze wspaniałym Mężczyzną 🙂

  Odpowiedz
 8. kobiecymokiem  7 października 2015 14:41

  Grunt to słuchać się własnego serca 😉

  Odpowiedz
 9. Anita  29 października 2015 22:58

  na szczęście mam swojego partnera już 🙂

  Odpowiedz
 10. mama_kazala  8 marca 2016 11:45

  a czasem po prostu komuś się w życiu nie ułoży…tak statystycznie komuś musi..:(

  Odpowiedz
 11. Jestesm Na plus  7 czerwca 2016 20:11

  Zwiazek to cos powaznego wiec warto zastanowic co DLA ciebie jest najlepsze odpowiedzialnosc za druga osobe a moze chcemy zostac singlem. Bawienie sie uczuciami jest niedopuszczalne. Kazdy z nas chce kochac ale nie kazdy potrafi zadbac o zwiazek w takich przypadkach nie warto utrzymywac zwiazek Na sile. So osobe ktore DLA zwiazu potrafia dac wiele od siebie. 😃😃😃

  Odpowiedz
 12. kasia87g  17 czerwca 2016 09:40

  też nie warto być z kimś tylko dlatego, że źle się znosi samotność

  Odpowiedz
 13. malinowaja  18 czerwca 2016 18:30

  Dokładnie tak!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany