Jak rozmawiać o seksie z partnerem?

Seks pozostaje tematem tabu. Czasami, niestety jest nim również w związkach. Warto jednak pokonać wstyd i wszelkie opory i mówić o swoich potrzebach, odkrywać wspólnie nowe doznania, ulepszać go, pracować nad nim. Wszystko po to, by czerpać z niego radość wspólnie z partnerem. O tym jak rozmawiać o seksie z partnerem radzimy w poniższym artykule. Zapraszamy!

 

 

Jak rozmawiać o seksie z partnerem?  – Przemyśl co chcesz powiedzieć

Temat seksu jest dla większości par, nawet tych w wieloletnich związkach dość krępujący. Dlatego warto przemyśleć dokładnie co chce się powiedzieć i jakimi słowami. Swoje potrzeby warto sygnalizować, warto o nich rozmawiać i należy o tym pamiętać. Warto jednak zastanowić się w jakiej formie coś przedstawić, by uniknąć nieporozumień.

Chcesz rozmawiać o jego problemach z erekcją? Uważaj, by nie zranić jego uczuć. Chcesz spełnić swoje fantazje? Postaraj się je dokładnie przedstawić, by uniknąć nieporozumień.

Jak rozmawiać o seksie z partnerem?  – Zastanów się kiedy o tym powiedzieć

Moment jest kluczowy. Miejcie wtedy czas dla siebie, czas na mniej czy bardziej poważną rozmowę. Czy to będzie podczas wypoczynku, przed snem. Nie podejmuj rozmowy w momencie, gdy Twój partner ma wiele obowiązków, lub gdy miał ciężki dzień i jest wykończony. Wybierz moment, gdy oboje będziecie mieć możliwość poświęcenia całej swojej uwagi.

Jak rozmawiać o seksie z partnerem?  – Nie owijaj w bawełnę

Nie mów, że koleżanka koleżanki opowiadała Ci na temat nowej pozycji, fantazji. Powiedz wprost jakie masz fantazje, oczekiwania, uwagi. Odpowiedni, wyrozumiały i kochający partner chce być informowany o tym wszystkim, po to, by seksem się cieszyć, doskonalić i sprawiać Ci jeszcze więcej przyjemności.

Jak rozmawiać o seksie z partnerem?  – Przygotuj się na pytania i wątpliwości

Każda rozmowa polega między innymi na odpowiadaniu na pytania. Dlatego przygotuj się merytorycznie – chcesz wprowadzić erotyczne gadżety – sprawdź co by Cię interesowało. Chcesz odgrywać role? Zastanów się jakie. Chcesz spróbować seksu tantrycznego – zaopatrz się w odpowiednią wiedzę!

Pamiętaj również, ze partner może mieć wiele wątpliwości i być może będziesz musiała go przekonać. Nie wycofuj się zakłopotana, nie obrażaj się jeśli nie skacze z radości słysząc o seksie sado-maso.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. kasia87g  18 maja 2016 14:23

  jak rozmawiać o seksie z partnerem? najlepiej bezpośrednio i szczerze! jeśli się kochamy nie ma między nimi tematów tabu, nawet w tym gorącym temacie 🙂

  Odpowiedz
 2. Aneta  18 maja 2016 17:31

  Ciekawy artykuł 🙂 Pomimo dobrych relacji w związku i długiego stażu, wiele par ma problem z mówieniem o seksie, o swoich potrzebach, problemach czy wątpliwościach.

  Odpowiedz
 3. sylwiawes  19 maja 2016 10:50

  Z partnerem o seksie powinno się rozmawiać szczerze. Przecież jeżeli dwoje ludzi kocha się to nie powinni mieć przed sobą tajemnic a zwłaszcza w seksie. Bi niby mówi się że sek nie jest najważniejszy , ale jest ważny w każdym związku i należy być w tych sprawach ze sobą szczerym 🙂

  Odpowiedz
 4. Ewelina  22 maja 2016 12:31

  Yyy sam tytuł jest dla mnie dziwny. Odpowiedź na pytanie jest dla mnie oczywista… szczerze i bez żadnego skrępowania, jeżeli ktoś ma z tym problem to moim zdaniem nad związkiem trzeba popracować…

  Odpowiedz
 5. Hidari11  23 maja 2016 19:52

  Ja zawsze myślałam, że o tym się nie mówi, że to samo jakoś wynika z porozumiewania się spojrzeniami. Słowa zabijają tylko magię tych chwil. Ale nie wiem, nie znam się.

  Odpowiedz
 6. Ewelina  23 maja 2016 21:57

  Świetne

  Odpowiedz
 7. Jaworka  1 czerwca 2016 18:11

  No tak bez owijania w bawełnę szczerze i po prostu wydaje mi się że to nie powinien być temat tabu chociaż jeszcze w wielu związkach ten temat jest omijany szerokim łukiem

  Odpowiedz
 8. kate85  23 sierpnia 2016 08:48

  Jak w każdej innej życiowej kwestii trzeba rozmawiać ze sobą szczerze, żeby później nie było niepotrzebnych nieporozumień. Czasem jest tak, że jednej stronie wydaje się, że wszystko jest w porządku a nie zawsze tak jest, a szczera rozmowa może wiele zmienić. Wiadomo często są to delikatne sprawy ale jak się ludzie kochają to jaki problem szczerze i otwarcie rozmawiać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany