Jak rozmawiać o przeszłych związkach?

Spis treści:

W niemal każdym związku pojawiają się pytania o byłych parterów. Jak rozmawiać o przeszłych związkach i czy w ogóle warto?

Jak rozmawiać o przeszłych związkach?

Zobacz także: Czy Twój partner jest wierny ? – 5 sygnałów alarmowych

Jak rozmawiać o przeszłych związkach – Jak zacząć rozmowę?

Zazwyczaj kobiety poruszają ten trudny wątek w rozmowach. To my jesteśmy ciekawe tego, z kim umawiał się nasz partner, dlaczego doszło do rozstania, jak wyglądała i kim była poprzednia miłość. Jak tylko uchyli się nam rąbka tajemnicy zaczynamy jej szukać na facebooku, przeglądać zdjęcia i porównywać – czy jestem dość dobra? Jesteś lepsza – to właśnie z Tobą teraz jest!

Bardzo chcesz poruszać ten temat? Ok. Tylko pamiętaj, ze jest on bardzo delikatny, nigdy nie dopytuj się w złości i nie ciągnij tematu w chwili, kiedy partner nie chce o tym rozmawiać. Pamiętaj też, że niechęć może wynikać ze strachu. Być może boi się, że możesz być bardziej doświadczona niż on? Że on okaże się zbyt doświadczony, jak na Twoje standardy? Może został skrzywdzony i nie wie jak opowiedzieć swoją historię? Wykorzystaj to do zbudowania zaufania z partnerem i zapewnij go, że nie naciskasz, ale chcesz go lepiej poznać. Udowodnij mu również, że nie będziesz go oceniać, śmiać się, ani się nie wystraszysz. Sama również przygotuj się na to, że to, co usłyszysz nie musi, Ci się spodobać.

Przeszłość, zostaje w przeszłości, jednak kobiety lubią znać chociaż powód rozstania. Po pierwsze chcemy wiedzieć czego nie robić i nie popełniać błędów poprzedniczki. Po drugie, chcemy widzieć, jak nasz partner reaguje na ten temat. Czy mówi o swojej eks z szacunkiem? Czy ten temat dalej budzi w nim emocje?

Dlatego jeśli twierdzisz, że jesteś gotowa na poznanie prawdy zapytaj, kiedy jeszcze Wasz związek jest świeży. Nie na pierwszej randce, ale zanim jeszcze nie zdążysz się mocno zaangażować. Odpowiedź partnera równie dobrze może być rozczarowująca.

Jak mówić o swoich byłych?

Przede wszystkim tak, jak sama byś chciała, by mówili o Tobie. Z szacunkiem, ale też trzeźwo.

Wiesz jakie błędy popełniłaś, jakie popełnili oni. Byliście razem i z pewnością spędziliście wiele fantastycznych chwil – byłaś z nim, nikt Cię do tego nie zmuszał, a więc podejdź do tematu spokojnie. Nigdy nie porównuj swoich byłych do obecnego partnera, nie mów o nich z nostalgią, ani nie rzucaj epitetami mówiąc o nich. Zostałaś bardzo skrzywdzona? Powiedz o tym w dwóch zdaniach. W końcu to już przeszłość, a jej nie ma sensu rozgrzebywać. Niech pytanie o eks nie będzie dla Ciebie okazją do terapii, czy snucia długiej opowieści na temat swojej krzywdy.

Czy warto rozmawiać o swoich eks?

I tak , i nie. Obie strony czasami czują, że powinny, ale nie wiedzą do końca dlaczego i jaki to ma przynieść efekt. Chyba chcemy się poznać, a nasze stare związki były ważną częścią naszego życia, ukształtowały nas i nasze oczekiwania wobec partnera i związku. Żyjemy w XXI wieku i niemal pewne jest, że nasz partner był wcześniej w związkach z innymi kobietami. Podobnie on zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest Twoją pierwszą miłością.

Problem pojawia się, gdy pracujesz, lub spotykasz się ze swoim byłym, bo lubicie się, lub macie wspólnych przyjaciół. W takim przypadku radzimy natychmiastową szczerość, ale również bez rozwodzenia się nad tematem.

Jesteście przyjaciółmi?  Ten fakt, nowy partner musi zaakceptować. Nie okłamuj go, nawet w dobrej wierze. Może to zinterpretować, jako ciągle żywe uczucia do eks.

A czy Wy prowadziłyście rozmowy na temat swoich byłych związków? Uważacie, ze takie rozmowy są potrzebne, czy nowa relacja może się bez nich obejść?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (265 głosów, średnia: 4,69 z 5)
loading... zapisuję głos...