Jak rozkochać mężczyznę?

Zadajecie sobie pytanie: Jak rozkochać mężczyznę? Jak poderwać chłopaka skutecznie? Podziwiać, zaprzyjaźnić się czy raczej pozwolić mu się zdobywać?

Czy na widok mężczyzny kobieta, której się spodobał, może tylko marzyć, że on także zwróci na nią uwagę? Czy nadal pozostaje jej czekać na ruch ze strony wybranka? A może powinna „wziąć sprawy w swoje ręce”? Co na to społeczna opinia? Według niej do niedawna wyłącznie mężczyzna mógł podrywać, bo paniom takie zachowanie „nie przystało”.

mężczyzna

Jak rozkochać mężczyznę? Cała Prawda na ten temat

A jak jest obecnie? Internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl  zapytało o to ponad 700 ankietowanych singli w badaniu „Jak rozkochać mężczyznę?”. Zobacz, co na temat sposobów na rozniecanie uczucia mówią sami zainteresowani. Jak próbują zachwycić swojego wybranka kobiety, a jak chcieliby być oczarowywani sami panowie?

Czy, aby zdobyć serce mężczyzny wystarczy zapewnić mu swobodę? Wbrew pozorom – według opinii zarówno panów (4%), jak i pań (3%) – mężczyźni nie chcą być „wolnymi jak ptaki”, a brak kontroli i swoboda nie zapewnią ich wdzięczności.

Panowie nie tęsknią również za kobietami skupionymi na własnym życiu (jedynie 8% zapytanych). Metoda „niech goni króliczka”, obierana przez niektóre panie, raczej zawiedzie, gdyż tylko co dziesiąty pan chce zdobywać kobiety z trudem. Bardziej skłonne do roli niedostępnej są kobiety. Aż 26% uważa, że tworząc dystans, da szansę na wykazanie się mężczyźnie i w ten sposób zawojuje jego serce.

jak rozkochać mężczyznę

Czym zatem panie mogą sobie zjednać serce płci brzydszej?

Otóż według samych mężczyzn (25%) panowie pragną być adorowani i podziwiani. Chcą myśleć, że są dla swych sympatii wszystkim. Kobiety w mniejszym stopniu podzielają to zdanie (tylko 10%). Zapewne chętniej widziałyby się w roli obiektu adoracji niż adoratorek i to one wolałyby być podziwiane.

Andrzej Rutowski, psycholog i terapeuta małżeński, autor Testu Doboru Partnerskiego wypowiedział się na temat cech idealnej partnerki, wyjaśniając czego szukają mężczyźni. Okazuje się, że poszukują oni przede wszystkim partnerki wyrozumiałej, uczuciowej i wrażliwej (na ich problemy) oraz gospodarnej. Największą słabością panów jest ich przesadna miłość własna, przewrażliwienie na krytykę, przeczulenie na ujawnianie słabości, dlatego przyszła partnerka powinna być na to przygotowana. Mężczyźni chcą uchodzić za ludzi sukcesu, nieomylnych, bezbłędnych, twardych. Lubią, gdy ich partnerka myśli, że nawet jeśli błądzą, to w dobrej wierze, ból ujawniają tylko, gdy jest niezwykle silny, a jeśli czegoś nie potrafią, to tylko czegoś niesłychanie trudnego.

37% panów preferuje prostą i jasną drogę do ich serca w myśl zasady: od przyjaźni do miłości. Chcą, by najpierw się z nimi zakumplować. Co ciekawe, również 38% pań uznaje to za najlepszy pomysł i w ten sposób chce rozpocząć dłuższą znajomość.

Co zatem z mitem, że kobiety dzielą się na kumpelki i kochanki?

Dane częściowo go potwierdzają. Kochanki podziwiają swoich mężczyzn – idoli, kumpelki rozumieją ich i wspierają. Na szczęście na pewno możliwa jest kombinacja tych dwóch ról. Warto więc stopniowo zjednywać męskie serce, oferując mu zainteresowanie, przyjaźń, wsparcie i dobre słowo w każdej sytuacji.

Z badań przeprowadzonych przez portal randkowy MyDwoje wynika, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni zgadzają się, że najważniejsze przy budowaniu relacji z mężczyzną jest to,  by się przyjaźnić, czyli lubić, móc na sobie polegać i być godnym zaufania. A co z pytaniem o podryw, nawiązanie relacji? Okazuje się, że panowie coraz częściej wolą być bierni, a inicjację pozostawiają kobietom.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (161 głosów, średnia: 4,67 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  26 stycznia 2016 11:56

  A może po prostu słuchać go uważnie i próbować zrozumieć jego świat, jego pasje, a nawet dzielić je z nim.

  Odpowiedz
 2. mama_kazala  26 stycznia 2016 12:42

  przyjaźń to zawsze dobry pierwszy krok 😀

  Odpowiedz
 3. Jaworka  26 stycznia 2016 15:36

  Czasy się zmieniają mężczyźni niewieścieją a kobiety biorą sprawy w swoje ręce wielu jest mężczyzn że wolą aby to kobiety o wszystkim decydowały nie tylko w podrywie ale i w domu też teraz coraz częściej to kobieta ma więcej do powiedzenia w domu co robimy co kupujemy niż mężczyzna a im z tym dobrze a kobieta zapracowana po łokcie

  Odpowiedz
 4. martucha180  26 stycznia 2016 18:14

  Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?

  Odpowiedz
 5. lilkawodna  27 stycznia 2016 10:00

  Przyjaźń to podstawa. Gdy miłość oslabnie zawsze przyjaźń pozwala utrzymać związek i dodaje sił do walki o miłość.

  Odpowiedz
 6. j.dudek71  27 stycznia 2016 21:44

  Zgadzam się ,że bez przyjaźni nie ma dobrego związku!

  Odpowiedz
 7. Patriszia  28 stycznia 2016 10:43

  Już rozkochałam jednego to mi wystarczy 🙂

  Odpowiedz
 8. Hidari11  3 lutego 2016 05:32

  Przyjaźń jest bardzo ważna, dałabym 60%, a nie 38%.

  Odpowiedz
 9. kamicha  8 lutego 2016 21:55

  Hehe, co czwarty mężczyzna chciałby być adorowany i podziwiany? 🙂 To chyba zwyczaje się trochę zmieniły, zawsze to kobiety miały być tym obiektem pożądania, to w kobiety faceci mieli się wpatrywać jak w obrazek, a tu nagle się okazuje, że to mężczyźni chcą być w tej roli? No coż, nie dziwi mnie, że jedynie 10% kobiet podziela to zdanie. Takie podziwianie to trochę mocno powiedziane, ja szukam mężczyzny, który byłby dla mnie wzorem, który dawałby mi jakąś inspirację, którego bym szanowała i doceniała, to na pewno. Bo to oznacza, że jest to wartościowa osoba. Właśnie kogoś takiego szukam na mydwoje, czyżbym jednak musiała ich bardziej adorować? 🙂 Nie, chyba jednak zostanę przy swoich zwyczajach, które póki co są nawet całkiem skuteczne:) A facetom radzę, żeby trochę spuścili z tonu, wydaje mi się, że w związku najważniejsza jest równość, obie strony muszą się szanować i być równe sobie, jeśli już ktoś kogoś ma podziwiać, to niech to działa w obie strony, że facet podziwia kobietę, a kobieta faceta, tak przynajmniej byłoby sprawiedliwie 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany