Jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce? Porady współczesnej damy

Współczesna kobieta jest zaradna, niezależna i samodzielna. Potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji, nie polega w 100% na mężczyźnie. Doskonale odnajduje się zarówno w męskim, jak i kobiecym świecie, zna świetne teksty na podryw. Często nie obca jest jej wiedza o sporcie i motoryzacji. Jak się zachowuje współczesna dama? Czy w świecie zdominowanym przez męski punkt spojrzenia, jest miejsce na delikatność oraz subtelność? Czy warto być damą na romantycznym spotkaniu? I jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce? Zapraszamy do lektury tekstu, który powstał we współpracy z twórcami programu „Pierwsza randka”!

randka, spotkanie kobiety i mężczyzny

pixabay.com

Zobacz także: Udana randka: porady wnuczki i babci

Bycie damą to nie tylko piękne słownictwo, maniery oraz umiejętność doboru odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina czy perfekcyjnie dopasowana garsonka. Obecnie to bardzo trudna sztuka odnajdywania równowagi pomiędzy byciem nowoczesną i wyzwoloną, a delikatną, subtelną. Połączenie tych cech szczególnie przydaje się w kontaktach z mężczyznami. Często zbyt pewna siebie, odważna kobieta może spłoszyć wybranka, tym samym przekreślając szansę na miłość. Jak więc zachować się na pierwszym spotkaniu, aby nie odstraszyć mężczyzny? Poniżej znaleźć można sześć zasad, które mogą pomóc.

Ubiór z klasą

Każda dama wie, że ubiór jest niezwykle istotny. To prawda, że przy bliższym poznaniu zdecydowanie bardziej liczy się wnętrze, ale na pierwszym spotkaniu to wygląd może odegrać znaczącą rolę. Wybierając kreację zwróćmy więc uwagę na to, czy jest ona dopasowana do okazji i miejsca, w którym się umówiliśmy. Inaczej ubierzemy się do kina, a inaczej do teatru. Jeśli wybieramy się na randkę i wiemy, że rozpocznie lub zakończy się ona w restauracji, możemy założyć zawsze modną małą czarną o długości do 5 cm. przed kolano. Nie należy także przesadzać z wielkością dekoltu. Warto postawić na stonowane, bezpieczne kolory.

Natomiast, gdy chodzi o buty, to należy pamiętać, aby były czyste i wypastowane. Nie powinny też być zbyt wysokie, tak by nie wyglądały wyzywająco.  Ta część garderoby mówi bowiem bardzo wiele o człowieku, dlatego spotykając się z mężczyzną, warto zwrócić uwagę również na stan jego obuwia.

Makijaż, który nie jest maską

Dama stawia przede wszystkim na pielęgnację skóry. Dopiero w drugiej kolejności przykłada wagę do makijażu. Najważniejsza zasada mówi także, aby w stosowaniu kolorowych kosmetyków królował umiar. Urodę należy bowiem podkreślać, a nie tworzyć na nowo. Warto również pamiętać, że pomimo wszelkich panujących stereotypów, zdecydowana większość panów docenia naturalne kobiety. Najlepiej starannie wytuszować rzęsy, podkreślić kolor ust i brwi, zaróżowić policzki. Dobrze jest postawić na neutralne kolory, takie które ładnie wyeksponują atuty urody, nie będą zbyt krzykliwe.

 

Jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce?

poradnik - jak być dobrą żoną

 

Zachowanie przy stole

Niektóre zasady są nam dobrze znane, a jednak często o nich zapominamy. Dama nie powinna trzymać rąk pod stołem, a na blacie opierać się jedynie nadgarstkami – nie całymi rękoma. Pamiętajmy również, aby materiałową serwetę kłaść na kolanach, a kiedy wstajemy położyć ją po lewej stronie, obok talerza. Jedna z ważniejszych zasad mówi także, aby nie rozpoczynać swojego posiłku, dopóki wszyscy nie dostaną własnych dań.

Dama pozwala sobie pomóc

W czasach, kiedy kobiety udowadniają, że nie potrzebują niczyjej (a tym bardziej męskiej) pomocy, bardzo trudno jest pozwolić się sobą opiekować. Warto jednak uprzejmie podziękować za otwarcie drzwi, podsunięcie krzesła czy odwieszenie płaszcza. Każdy mężczyzna czuje się lepiej, kiedy może zatroszczyć się o swoją partnerkę. Pozwólmy im poczuć się gentlemanami.

Jak rozkochać go w sobie na pierwszej randce? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (198 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 września 2017 13:26

  „Damą być, ach damą być!”.

  Odpowiedz
 2. Jaworka  17 września 2017 13:14

  Teraz króluje moda że kobieta jest samodzielna i wystarczająca a mężczyzna to tylko dodatek ale ja jestem za tym że kobieta musi sobie pozwolić na bycie damą pomiędzy kuchnia pracą i idealna mamą

  Odpowiedz
 3. efffciaa  29 marca 2018 15:30

  Nie ukrywam , że jestem totalnie samodzielną kobietą , jednak uwielbiam jak mój facet się o mnie troszczy , dlatego pozwalam mu pomagać sobie . Facet ma być facetem w związku , a pomoc bezbronnej kobiecie zdecydowanie podnosi jego ego 🙂

  Odpowiedz
 4. as_sa  13 maja 2018 11:01

  Chyba każda kobieta doceni gest troski ze strony mężczyzny

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany