Jak reagować, gdy zrani nas partner ?

Nawet najlepsze i najszczęśliwsze związki przechodzą przez trudne okresy i kłótnie. To trudne i bardzo emocjonalne sytuacje. Staramy się doradzić jak reagować, gdy zrani nas partner .

jak reagować gdy zrani Cię partner

Jak reagować, gdy zrani nas partner – Powiedz mu, o tym

W przypadku, gdy Twój partner zrani Twoje uczucia koniecznie musisz mu o tym powiedzieć. Jeśli tego nie zrobisz, być może nawet się tego nie domyśli. Reaguj spokojnie od razu. Nie unoś się i nie wpadaj w histerię. Pomimo tego, ze to trudne postaraj się mówić o krzywdach w sposób jasny, bez ataku. Musisz jednak być szczera.

Polecamy też: Kłótnie w związku – jak znaleźć rozwiązanie?

Jak reagować, gdy zrani nas partner – Daj mu szansę przeprosić

Nie wybiegaj z pokoju, czy mieszkania. Nie zamykaj się w sobie. Daj mu szansę się przeprosić. Ludzie, którzy nas kochają najczęściej krzywdzą nas nieumyślnie. Jeśli jego zachowanie nie było złośliwe, może od razu chciał załagodzić sytuację, może mu być równie przykro, że Cię skrzywdził! Nie ma powodu, by gniewać się nie starając wyjaśnić sytuacji i psuć sobie dzień, bądź narażać na ciche dni.

Jak reagować, gdy zrani nas partner – Daj mu czas na zastanowienie

Jeśli Twoja krzywda wynika z konfliktu, lub partner nie czuje się winny, powinnaś dać mu czas na przemyślenie. W pierwszej chwili może zaprzeczać lub twierdzić, że wyolbrzymiasz problem. W tym czasie dawaj mu jednak do zrozumienia, ze nie wszystko jest między Wami w porządku. Daj czas również sobie i też staraj się przemyśleć jego argumenty, gdy ochłoniesz.

Jak reagować, gdy zrani nas partner – Wysłuchaj go

Pamiętaj, ze każdy konflikt ma dwie strony. Wysłuchaj co ma do powiedzenie. Być może miał bardzo ciężki dzień i rykoszetem odreagował również na Tobie. Takie sytuacje nie powinny się zdarzać, jednak w każdym związku się pojawiają. Nasza złość i frustracje muszą mieć jakieś ujście i bardzo często niestety to nasi najbliżsi stają się ofiarami naszego stresu. W takiej sytuacji zaproponuj mu rozmowę. Niech mówi Ci o ciężkich dniach, o swoich problemach i niepowodzeniach. W końcu jesteście razem po to, by się wspierać w trudnych chwilach. Niech Ci też komunikuje swoje gorsze dni, abyś wiedziała, że potrzebuje wtedy spokoju w wsparcia.

  Zobacz też: Twoje obawy, które mogą zniszczyć związek

Z każdej kłótni w związku może płynąc nauka. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na ich częstotliwość. Możliwe, że oboje macie gorący temperament, jednak uczucie krzywdy i zranienia nie może być normą. Jeśli takie sytuacje zdarzają się rzeczywiście często pamiętaj o tym, że tego typu postępowanie jest formą przemocy, a Ty stajesz się jej ofiarą.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (210 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...