Jak przywrócić twarzy młodzieńczy wygląd? – rozmowa z dr. Med. Andrzejem Ignaciukiem

Co zrobić kiedy tradycyjna pielęgnacja w walce z powstającymi zmarszczkami już nam nie wystarcza? Zobacz porady eksperta.

Wiosna rozkwita na dobre! Jest to doskonały czas, aby zadbać o siebie po zimie. Co zrobić kiedy tradycyjna pielęgnacja w walce z powstającymi zmarszczkami już nam nie wystarcza? Z biegiem lat skóra staje się mniej elastyczna, a owal twarzy traci młodzieńcze proporcje – co zrobić, by temu zapobiec? Zapytaliśmy dr. Med. Andrzeja Ignaciuka o najskuteczniejsze metody, które pozwalają odzyskać promienny, młodzieńczy wygląd.

Dr Ignaciuk

Co gwarantuje twarzy młodzieńczy wygląd?

A.I: W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem. Nadaje jej sprężystość i powoduje brak zmarszczek. Wraz z jego ubywaniem, skóra ulega stopniowemu osłabieniu. Staje się przesuszona, pojawiają się na niej delikatne linie, a potem głębokie zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość. Na wszystkie te problemy najlepszym rozwiązaniem są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Jakie zastosowania posiada kwas hialuronowy?

AI: Kwas hialuronowy to to bardzo popularna substancja, która ma wiele możliwości zastosowania. Najczęściej stosuje się go do korekcji bruzd nosowo – wargowych, jest to zabieg całkowicie bezpieczny, który wykonuje się go za pomocą igły lub kaniuli. W celu modelowania konturu twarzy czy korekcji ust za pomocą kwasu hialuronowego można wykonać zabieg uniesienia kącików ust, korekcji zmarszczek czy bruzd idących od kącika ust do brody.

Dla kogo skierowane są te zabiegi?

AI: Szczególnie dobre efekty przy zastosowaniu kwasu hialuronowego widoczne są w przypadku korekcji ust bądź podnoszenia kącików ust. Dzięki zabiegowi kąciki będą miały także mniejszą tendencję do opadania. Korekcja ust kwasem hialuronowym daje możliwość przywrócenia ich objętości oraz delikatnego powiększenia małych, wąskich ust. Poza ewentualnym pojawieniem się niewielkich krwiaków bądź siniaków, zabieg pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych zajęć.

Jakie jeszcze zabiegi może Pan polecić do walki z widocznymi oznakami starzenia się??

AI: Botox to zabieg wykorzystujący toksynę botulinową. Jest on najpopularniejszym zabiegiem w walce ze zmarszczkami górnej części twarzy ( tzn. czoło, okolice oczu).

Wiele osób obawia się Botoxu. Jaki jest jego przebieg?

AI: Podczas zabiegu wykonywane jest kilka małych ukłuć. W przeciągu kilku dni twarz staje się wyraźnie jaśniejsza, bardziej promienna i wypoczęta. Przy prawidłowym wykonaniu nie ma żadnego zagrożenia efektem „maski”, o którym tyle się mówi. Toksyna botulinowa jest zabiegiem pierwszego wyboru dla problemów estetycznych w postaci zmarszczek górnej części twarzy.

Co poleci Pan osobom planującym swój pierwszy zabieg z zakresu medycyny estetycznej?

AI: We wszystkich zabiegach medycyny estetycznej najważniejsze jest, aby poddawać się zabiegowi w zaufanym gabinecie u doświadczonego lekarza, tylko wtedy mamy pewność, że zabieg przyniesie nam spodziewane efekty i satysfakcję z naszego wyglądu.

Na pytania odpowiadał dr Andrzej Ignaciuk to twórca i pionier medycyny estetycznej w Polsce, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest jednym z najbardziej doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej oraz absolwentem polskiego i włoskiego uniwersytetu medycznego.

Adres gabinetu: al. Przyjaciół 9/6, 00-565 Warszawa

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (219 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...