Jak przyspieszyć okres? 8 najpopularniejszych sposobów

Zastanawiasz się, jak przyspieszyć okres? Istnieje na to kilka sposobów, od naturalnych po wymagające większej ingerencji w organizm. Które z nich warto zastosować?

Szykujesz się na ważny wyjazd służbowy, weekend pod namiotem czy ślub przyjaciółki, a tymczasem na ten szczególny czas zapowiada się kolejna miesiączka? Potrafi ona uprzykrzyć każdą, nawet wyjątkową chwilę. Pewnie chciałabyś podczas tego wydarzenia mieć ją już za sobą. Jak przyspieszyć okres i czy jest to w ogóle możliwe bez użycia tabletek hormonalnych? Jak wywołać okres domowymi sposobami?

Przedstawiamy 8 popularnych sposobów na przesunięcie terminu miesiączki.  Większość z nich opiera się na technikach relaksacyjnych, rozluźniających i rozrzedzających krew. Który z nich jest najlepszy i czy każdy z nich można stosować bez lęku o swoje zdrowie?

Jak przyspieszyć okres?

źródło: pexels.com

Jak przyspieszyć okres? 8 sposobów

1. Zmęcz się

Wysiłek fizyczny może przyspieszyć okres. Najbardziej skuteczne są ćwiczenia na mięśnie brzucha oraz bieganie i wchodzenie po schodach. To bardzo naturalny sposób na przyspieszanie miesiączki, który nie powinien wywrzeć negatywnego wpływu na Twój organizm – no, może z wyjątkiem zakwasów…

Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić! Nagła zmiana trybu życia na znacznie bardziej aktywny może zatrzymać miesiączkę, co potwierdzają sportsmenki i żołnierki. Jeżeli na co dzień ruszasz się mało, 20-30 minut ćwiczeń powinno wystarczyć. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia, wystarczy nieco zwiększyć intensywność codziennych ćwiczeń.

2. Odprężająca kąpiel

Zrób sobie domowe SPA. Gorąca kąpiel z olejkami eterycznymi to wyjątkowo przyjemny sposób na rozluźnienie. Nawet jeżeli nie pomoże, przynajmniej zafundujesz sobie przyjemny wieczór! Podczas kąpieli warto też zastosować masaż brzucha strumieniem wody. Uważaj jednak, by kąpiel nie była zbyt gorąca. Jeżeli temperatura wody będzie zbyt wysoka, może wywołać krwotok.

Wiele kobiet stosuje podobny „babciny” sposób na przyspieszenie okresu, jakim jest moczenie stóp w gorącej wodzie. Równie wiele twierdzi jednak, że ta metoda jest całkowicie bezskuteczna. Cóż, każdy organizm ma swoje upodobania i może nie być to najbardziej efektywny sposób jak przyspieszyć okres.

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami

Okres potrafi nieźle utrudnić życie, kiedy pojawia się w nieodpowiednim czasie. Miesiączkę można jednak przesunąć czyli przyspieszyć lub opóźnić okres na parę sposobów. Przedstawiamy kilka sprawdzonych, naturalnych metod na to, jak wywołać okres. Jak przyspieszyć […]
Seks w trakcie okresu – fakty, które powinnaś znać!

Seks w trakcie okresu – fakty, które powinnaś znać!

Wiele kobiet ma wątpliwości co do tego, czy powinny się zdecydować na seks podczas okresu. Często nawet próbują manipulować jego terminem i szukają sposobów na opóźnienie okresu lub wywołanie okresu.  Rodzi się bowiem wiele obaw […]

3. Ciepło, cieplej… gorąco!

Nie tylko gorąca kąpiel może przyspieszyć miesiączkę, ale też wysoka temperatura jako taka. Próbując przyspieszyć okres, warto przykładać sobie do podbrzusza termofor lub wybrać się do sauny.

Warto jednak wiedzieć, że sauna to nie sposób dla wszystkich. Wiele dolegliwości – takich jak choroby serca, żylaki, cukrzyca czy cera naczyniowa – uniemożliwia korzystanie z niej. Koniecznie więc wykonaj kompleksowe badania, aby być pewną, że w Twoim przypadku nie istnieją przeciwwskazania medyczne do wizyt w saunie.

4. Ziołolecznictwo dobre na wszystko

Ziołolecznictwo potrafi zdziałać cuda. Wiele herbatek ziołowych, na przykład z nagietka, dziurawca, krwawnika pospolitego czy czarnej malwy, ma działanie rozkurczające i rozrzedzające krew. Mogą więc przyspieszyć miesiączkę. Stosuj je jednak ostrożnie i nie pij kilku naraz – to może rozregulować Twój cykl. Koniecznie zorientuj się też, czy nie wchodzą w interakcje z lekami, które zażywasz. Pamiętaj także, że niektóre z nich mogą sprawić, że Twój okres będzie dłuższy i bardziej obfity.

5. Alkohol rozluźnia

Nie tylko picie herbatek ziołowych ma działanie odprężające i rozkurczające, ale również… alkoholu, zwłaszcza czerwonego wina. Byle z umiarem! Ten sposób oczywiście nie wchodzi w grę, jeśli podejrzewasz, że możesz być w ciąży.

6. Zmień dietę

Jak przyspieszyć okres bez narażania zdrowia? Należy sobie uświadomić, że nasz cykl miesiączkowy wpływa również to, co jemy. Odstaw sól, a wprowadź do swojej diety większe ilości karotenu. W dużej ilości zawiera go oczywiście marchew, ale także brzoskwinie oraz dynia. Z pewnością nie będzie Ci trudno wymyślić potrawy zawierające te owoce i warzywa, które będą nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne.

7. Niechlubna sława aspiryny

Ten znany lek na przeziębienie ma właściwości rozrzedzające krew. Nie polecamy jednak stosowania go, zwłaszcza w dużej ilości, jeżeli nie jesteś akurat przeziębiona – może wywołać krwotok. Lekarze zgodnie przestrzegają przed tym sposobem. Jeżeli więc jedna tabletka nie wywoła krwawienia, nie kontynuuj prób.

8. Tabletki hormonalne

Przesuwanie okresu jest najłatwiejsze w przypadku kobiet, które stosują jednofazowe tabletki antykoncepcyjne. Wystarczy wówczas po zakończeniu jednego listka tabletek nie robić przerwy na krwawienie, lecz zacząć od razu przyjmować następną serię. Wtedy okres się nie pojawi, a kolejny wystąpi stawcześniej niż zwykle. Możesz to zrobić jedynie wtedy, gdy bierzesz tabletki co najmniej od trzech miesięcy. Nie stosuj tego sposobu często i regularnie – jest to wyjątkowo niezdrowe. Jeśli stosujesz tabletki dwu- lub trójfazowe, lepiej nie próbuj przesuwać okresu bez konsultacji z lekarzem.

Jeżeli głowisz się nad tym, jak przyspieszyć okres, wybierz któryś z wymienionych sposobów – byle stosować go ostrożnie i w przemyślany sposób! Pamiętaj też, że żaden z „babcinych” sposobów nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Organizm każdej kobiety jest inny i w odmienny sposób reaguje na próby wywołania miesiączki. Pozostaje nam liczyć na powodzenie i… przygotować się na każdą ewentualność. Zdrowie jest w końcu najważniejsze!

Pamiętaj, że powyższe sposoby nie powinny zastąpić wizyty u lekarza! Jeżeli masz jakiekolwiek kłopoty zdrowotne, konieczna będzie wizyta u specjalisty. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (89 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. A. czy  28 listopada 2017 19:56

    Połowa z tych rzeczy mnie mega zaskoczyła…

    Odpowiedz
  2. kasia87g  3 grudnia 2017 10:07

    ale głupie metody ze średniowiecza, ktoś w to wierzy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany