Ekspert radzi: jak przygotować sylwetkę na lato? Ujędrnij ciało i pozbądź się cellulitu, wykonując zabieg Infinity Shape!

Cellulit to bardzo powszechna, głównie kobieca przypadłość, która dotyka zarówno osób z nadwagą, jak i tych szczupłych. Zdaniem naukowców cierpi na nią od 85 do nawet 98 procent z nas, a przyczyn powstawania nieestetycznej „pomarańczowej skórki” jest naprawdę wiele. Należą do nich choćby predyspozycje genetyczne, zaburzenia gospodarki hormonalnej czy problemy z mikrokrążeniem. Za pojawienie się cellulitu równie często odpowiada jednak także niezdrowy styl życia – z niewłaściwą dietą, piciem niedostatecznej ilości  płynów, noszeniem obcisłych ubrań i brakiem aktywności fizycznej na czele. Co gorsza, cellulit nie jest wyłącznie estetycznym defektem. Zwykle idzie w parze z niewydolnością krążenia, żylakami kończyn dolnych, bolesnością i obrzękami nóg. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne sposoby redukcji uciążliwych podskórnych grudek, wykorzystując technologię najnowszej generacji w walce o szczupłą, jędrną sylwetkę. Jednym z nich jest zabieg Infinity Shape. O jego przebiegu, sposobie działania i efektach opowiada ekspertka, Zuzanna Jankowicz z warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej Kosmedica.

jak przygotować sylwetkę na lato

www.pixabay.com

Ekspert radzi: jak przygotować sylwetkę na lato? Ujędrnij ciało i pozbądź się cellulitu, wykonując zabieg Infinity Shape!

Cellulit nie pojawia się na ciele z dnia na dzień. Eksperci medycyny estetycznej wyróżniają kilka stopni jego zaawansowania. Etap pierwszy i drugi obejmują zmiany widoczne prawie wyłącznie po ściśnięciu tkanki palcami. Te są jeszcze w pełni odwracalne. Na trzecim etapie uzyskanie zadowalających efektów poprawy kondycji i struktury tkanek jest już dużo trudniejsze, zaś cellulit w zaawansowanej postaci etapu czwartego uznaje się za nieodwracalny – tłumaczy Zuzanna Jankowicz. Z uwagi na ten fakt, w zwalczaniu cellulitu bardzo istotna jest profilaktyka, a także świadomość, iż nie istnieje jedna skuteczna metoda jego redukcji. Niezależnie od tego, z jakim rodzajem cellulitu mamy do czynienia (tłuszczowym, wodnym, twardym czy też wiotkim), musimy pamiętać, by starać się zniwelować go, łącząc kilka sposobów jednocześnie. Bezpośrednie działania warto dodatkowo wesprzeć zmianą nawyków żywieniowych, piciem większej ilości wody oraz wdrożeniem jakiejś formy fizycznej aktywności – dodaje ekspertka.

 

Szybkie uderzenie, wielotorowe działanie

Jeżeli jednak zależy nam na uzyskaniu szybkich, widocznych, a przy tym trwałych efektów terapeutycznych w redukcji cellulitu, powinnyśmy postawić na rozwiązania stworzone i sprawdzone przez specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej. Doskonałym wyborem będzie terapia z wykorzystaniem ultranowoczesnego aparatu Infinity Shape – radzi Zuzanna Jankowicz.  To wielofunkcyjne urządzenie intensywnie wyszczuplające, modelujące i ujędrniające ciało. Jego mechanizm pozwala oddziaływać na cellulit oraz obwisłą, wiotką skórę właśnie w pożądanej w przypadku tych defektów synergii. Łączy bowiem działanie aż czterech różnych technologii o dowiedzionej klinicznej skuteczności: masażu próżniowego (pod ciśnieniem), głębokiej kawitacji ultradźwiękowej, zimnego lasera biostymulacyjnego oraz multi/bipolarnej radiofrekwencji – wyjaśnia ekspertka.

 

Kto może skorzystać z terapii Infinity Shape?

Przede wszystkim osoby pragnące pozbyć się cellulitu i wysmuklić sylwetkę przed wakacjami oraz te, które cierpią z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz obrzęków limfatycznych. Świetnie sprawdzi się ona w przypadku kobiet zmagających się z luźną, „wiszącą” skórą na brzuchu – na przykład po ciąży lub diecie odchudzającej. Infinity Shape pomoże także tym z nas, które poszukują nieinwazyjnych metod poprawy owalu twarzy i odmłodzenia jej cienkiej, wiotkiej skóry – wylicza Zuzanna Jankowicz.

 

Na czym polegają poszczególne zabiegi?

Masaż próżniowy 

To rodzaj drenażu limfatycznego stosowany do rozbijania tkanki tłuszczowej. Skutecznie eliminuje jej komórki, usuwając zbędne produkty przemiany materii. Poprawia krążenie krwi i limfy, zmniejszając obrzęki. Modeluje i ujędrnia ciało, wygładzając naskórek.

 

Głęboka kawitacja ultradźwiękowa 

Jest zabiegiem dedykowanym usuwaniu komórek tłuszczowych przy użyciu fal radiowych. Rozbija cząsteczki tłuszczu poprzez niszczenie ich błon komórkowych. W wyniku tego działania przestają one tworzyć skupiska, a ich zawartość zostaje odprowadzona do wątroby, gdzie jest rozkładana. Zabieg pomaga zniwelować cellulit i modeluje ciało.

 

Zimny laser biostymulacyjny (o długości fali 665 nm)

Rozpuszcza tkankę tłuszczową, sięgając 5 mm w głąb skóry. Przyspiesza metabolizm komórek, zwiększając przepuszczalność  błon komórkowych i stymulując rozkład zgromadzonego w adipocytach tłuszczu. W ten sposób skutecznie redukuje cellulit, nadając ciału jędrność oraz świeży, młody wygląd.

 

Radiofrekwencja

Przenika na głębokość od 5 do nawet 15 mm w głąb skóry, pobudzając metabolizm fibroblastów do produkcji kolagenu. Zagęszcza skórę i poprawia jej elastyczność. Dotlenia komórki, intensyfikując ukrwienie tkanki, w efekcie czego skóra zyskuje młody, jędrny wygląd.

 

Jak przebiega cały zabieg Infinity Shape?

Zabieg Infinity Shape nie wymaga specjalnych przygotowań – uspokaja Zuzanna Jankowicz. Pacjentka nie potrzebuje żadnego kombinezonu, co zdecydowanie zmniejsza koszty zabiegu. Radiofrekwencja wyklucza stosowanie takiego ubrania, gdyż metalowe blaszki na głowicy muszą mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Ciało pacjentki jest natomiast smarowane specjalistycznym żelem, który zapewnia odpowiedni poślizg głowicy. W pierwszym etapie, trwającym zwykle 15-20 minut stosuje się ultradźwięki, do czego służy odrębna głowica. W kolejnym etapie do zabiegu włączane są pozostałe technologie: radiofrekwencja, laser oraz masaż podciśnieniowy.

Podczas masażu podciśnieniowego pacjentka odczuwa zasysanie skóry. Niektóre osoby mogą odbierać taką sesję jako przyjemną, inne jako bolesną (szczególnie w obszarach większych zastojów limfatycznych lub zastałych złogów tłuszczowych). Jest to zależne od rodzaju tkanki tłuszczowej, stopnia zaawansowania cellulitu i struktury morfologicznej tkanki. Ponadto każda z nas ma inny próg bólu, dlatego trudno z góry ocenić, gdzie leży jego granica. Warto jednak wiedzieć, że osoba wykonująca zabieg może sterować urządzeniem w taki sposób, by ograniczyć ewentualne nieprzyjemne odczucia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Niekiedy pojawiają się też na niej niewielkie siniaki – dopowiada ekspertka.

Cała sesja Infinity Shape trwa około 50 minut. Już po pierwszym zabiegu zauważalne jest ujędrnienie skóry. Po trzech, czterech zabiegach obwód ciała staje się mniejszy. Należy jednak pamiętać, że najlepsze efekty terapia przynosi w połączeniu z lekkostrawną dietą oraz ruchem. Zalecane jest również picie minimum 1,5 litra płynów (niegazowanej wody lub herbat ziołowych) dziennie. To przyspieszy odprowadzanie z organizmu produktów przemiany materii, złogów tłuszczowych i toksyn.

Po zakończeniu serii zabiegów warto wykonać jedną sesję miesięcznie dla utrzymania efektu. Wtedy układ limfatyczny zachowa poziom pobudzenia konieczny do utrzymania efektów kuracji.

Pojedynczy zabieg na ciało to koszt 200 zł. Za pakiet 5 zabiegów trzeba zapłacić 900 zł, zaś 10 można wykupić za kwotę 1600 zł.

 

Jakie efekty przynosi zabieg Infinity Shape?

www.pixabay.com

Przede wszystkim błyskawicznie ujędrnia on skórę twarzy oraz ciała, poprawiając jej elastyczność i napięcie. Poprawia ogólną kondycję oraz wygląd skóry, usuwając z organizmu toksyny i wodne zastoiny. Redukuje cellulit i wyszczupla sylwetkę, a pacjentom po liposukcji pomaga na nowo ją ukształtować – wymienia Zuzanna Jankowicz.

Przeciwwskazania dla wykonania zabiegu

Tak jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej i tu istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich: choroby nowotworowe (zabieg można wykonywać dopiero w pięć lat po ich wyleczeniu), ciąża i karmienie piersią, przyjmowanie światłoczułych leków lub ziół (na przykład dziurawca), ostre choroby wątroby i nerek, łuszczyca w fazie zapalnej bądź rany w miejscu wykonywania zabiegu, epilepsja, wszczepiony rozrusznik serca – dopowiada ekspertka.

 

Jeśli więc nie masz pomysłu, jak przygotować sylwetkę na lato, brak Ci czasu na intensywne ćwiczenia czy restrykcyjne diety, wypróbuj Infinity Shape! Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz terapię cellulitu tym większe zyskasz szanse na pozytywne efekty. Działaj od razu po zaobserwowaniu pierwszych objawów, wykorzystując kilka metod terapeutycznych jednocześnie. Wówczas uda Ci się zlikwidować cellulit najszybciej i najskuteczniej.


Porad na temat zwalczania cellulitu i wyszczuplania sylwetki za pomocą Infinity Shape udzieliła naszej redakcji Pani Zuzanna Jankowicz z Kliniki Medycyny Estetycznej Kosmedica.

 

Kliniki Medycyny Estetycznej KOSMEDICA

ul. Mroczna 5 a
Warszawa

www.kosmedica.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (185 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...