Jak przygotować dziecko na święta Bożego Narodzenia?

Jak przygotować dziecko na święta, by nie czekało jedynie na prezenty? Jak pokazać magię świąt, aby nie kojarzyła się jedynie z wszechobecnymi reklamami?

Jak przygotować dziecko na święta, by nie czekało jedynie na prezenty? Jak pokazać magię świąt, aby nie kojarzyła się jedynie z wszechobecnymi reklamami? Najlepiej poprzez zabawę.

Przygotowania swiateczne z dziecmi

Proste wycinanki bez użycia kleju, bajki wigilijne i ciekawostki – wszystkim tym podzielisz się z dzieckiem dzięki mądrym książeczkom. W przedświątecznych przygotowaniach pomaga rodzicom Kidy.pl

Zrób z dzieckiem ozdoby choinkowe

Dla najmłodszych święta to nowe doznania – zapachy, dźwięki, kolorowa i błyszcząca choinka. Starszaki ciekawe są świątecznych tradycji i zwyczajów. Najlepszą zabawą i zarazem rodzinną tradycją jest wspólne wykonywanie świątecznych ozdób choinkowych. Zeszyt „Ozdoby świąteczne – wycinanki” pomoże dziecku przygotować piękne ozdoby bez użycia nożyczek i kleju, dostarczy dużo radości i dumy!

Opowiedz o świętach w trakcie układania puzzli

Dla dzieci, które lubią układać puzzle sprawdzi się połączenie książki z puzzlami, gdzie świątecznym opowieściom np. o bożonarodzeniowych tradycjach i Mikołaju towarzyszą proste układanki. „Magiczne święta książka z puzzlami” oraz „Nadchodzą święta książka z puzzlami” są odpowiednia dla trzy i czterolatków.

Przeczytaj bajka wigilijną

Książki o świętach dla dzieci mogą być doskonałą lekturą do poczytania przed snem. Np. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to pięknie ilustrowana bajka wigilijna o sympatycznej Gąsce, która zapragnęła upiększyć świąteczną choinkę – gwiazdką z nieba. Książeczka napisana została języku polskim i angielskim i okraszona pięknymi zimowymi ilustracjami.

A jeśli jesteśmy przy książkach o świętach nie zapominajmy o klasyce, czyli „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Pozycja przywołuje obraz XIX wiecznej Anglii, tak więc zrozumiała będzie dla 7 – 8 latków.

Pomóż dziecku samemu odkryć magię świąt

Dla dzieci, które opanowały sztukę czytania świetną pozycją będzie książka Agnieszki Skórzewskiej „Nadchodzą święta. Opowieści, kolędy, ciekawostki.” To przewodnik, który poprowadzi dziecko przez wszystkie świąteczne tradycje i pomoże w poważniejszych przygotowaniach np. pisaniu kartek świątecznych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (135 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  6 grudnia 2013 19:12

  Zabrakło mi wciągnięcia dziecka do pomagania w przygotowywaniu świątecznych potraw, sprzątaniu.

  Odpowiedz
 2. bbo  6 grudnia 2013 21:24

  Najważniejsze by dzieci zrozumiały, że prezenty to nie istota Świąt, a jedynie bardzo miły dodatek.

  Odpowiedz
 3. gusia.  12 grudnia 2013 07:27

  Jeszcze znam takich co nie obchodzą świąt,więc dzieci trzeba uczyć tolerancji. Kiedyś widziałam w przedszkolu jak wszystkie maluchy wieszały ozdoby,choinkowe,a jedno nie.

  Odpowiedz
 4. KhaSix  10 lipca 2015 18:19

  ze wszystkim się zgadzam, ale muszę przyznać, że bez Kościoła i tego religijnego sensu całe święta tracą swoją moc. Warto nadać im głębszy sens- choć rzecz jasna dawanie prezentów jest wspaniałe! xD

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany