Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek? Poznaj sprawdzone sposoby
Znasz to dobrze: perfekcyjnie wykonany makijaż podczas letnich upałów dosłownie „sypie się” jak zamek z kart skutecznie psując Ci humor i odbierając pewność siebie. Jeśli przez dużą wilgotność powietrza czy pot kolor naniesiony na powiekę także zaczyna tracić swoją intensywność, a do tego rozmazuje się czy kumuluje w załamaniach powieki – pora działać! Wyposażona w odpowiednie produkty przedłużające trwałość cieni do powiek i pewną dawkę wiedzy praktycznej możesz sprawić, że utrzymają się one na skórze nawet cały dzień i to w nienaruszonym stanie. Jak to zrobić?
Spis treści:
Trwałość cieni do powiek a data ważności
Ten rodzaj kosmetyku starcza na dość długo dlatego wiele osób często zastanawia się jaka tak naprawdę jest trwałość cieni do powiek. O ile data ważności jest informacją, której należy ściśle trzymać to nie mniej ważne jest także inne oznaczenie. Chodzi o symbol, który można zwykle znaleźć na tyle opakowania. To otwarty słoiczek z podaną obok liczbą miesięcy przez które można użytkować produkt po pierwszym otwarciu. Zwykle to ok. 12-18 miesięcy. Należy jej ściśle przestrzegać, bo po tym czasie produkt może nie tylko stracić swoje właściwości, ale także mogą zajść w nim procesy, które zamiast przynosić korzyści będą szkodzić skórze powodując np. podrażnienia.
Nie każdy wie jak aplikować cienie w prawidłowy sposób. Jeśli chcesz zgłębić tajniki makijażu oka polecamy lekturę tego artykułu:
Które cienie lepsze – w kamieniu czy w kremie?
Jeśli chodzi o trwałość cieni w zależności od postaci w jakiej występują to tak naprawdę wszystko zależy od rodzaju skóry na jakiej się znajdą. Te w kremie sprawdzą się lepiej na suchej i normalnej skórze. Także dla nich trafnym wyborem będą także cienie w sztyfcie lub w musie. Będą się długo utrzymywać na skórze i nie będą blakły. Ich zaletą jest to, że można je rozprowadzać palcami i są odporne na wilgoć, więc długo pozostają na skórze. Z kolei cienie w kamieniu to lepsza opcja dla kobiet z cerą tłustą. Te w kremie jeszcze bardziej kumulowałyby by się w załamaniach powieki. Sypka postać cieni nanoszona pędzelkiem, zwłaszcza w duecie z bazą na powieki pozwoli zachować makijaż w nienaruszonym stanie znacznie dłużej.
O trickach na powiększenie oczu makijażem przeczytasz tutaj:
Jak przedłużyć trwałość cieni do powiek?
Co da się zrobić, aby cienie do powiek nie tylko nie blakły, ale także nie osypywały się czy nie rolowały w załamaniach skóry? Oto kilka produktów, które wyeliminują tego rodzaju problemy skutecznie przedłużając trwałość makijażu oka.
Baza pod cienie do powiek
Produktem, który świetnie sprawdza się do makijażu powiek jest baza. Tego rodzaju kosmetyk można znaleźć niemal w każdej drogerii, a nawet jego niewielka ilość sprawia, że kolor cieni utrzyma się znacznie dłużej. Przed naniesieniem jej na skórę powiek dobrze jest nieco rozgrzać produkt na opuszku palca. Dzięki temu jeszcze lepiej przygotuje on skórę do przyjęcia kolorowego pigmentu.
Puder do twarzy
W przypadku tłustych powiek trwałość cieni do powiek można łatwo przedłużyć nakładając pokrywając najpierw skórę w tym miejscu pudrem. Nie ma tu znaczenia czy będzie on w postaci sypkiej czy w kamieniu. Taki zabieg nie tylko zmatowi powiekę, ale także ograniczy jej przetłuszczanie się i „rolowanie się” produktu na skórze.
Korektor pod oczy
Wiele osób używa także korektora pod oczy, który także świetnie zwiększa przyczepność cieni. Można go nanosić na małym pędzelkiem lub niewielką silikonową gąbeczką do makijażu. Sypkie cienie wklepane opuszkami palców w produkt jeszcze zanim ten wyschnie zagwarantuje, że drobinki nie będą się osypywać.
Cienie w płynie
Jako bazy można też z powodzeniem wykorzystać cienie w płynie. Uwaga: wybierając je ważne, aby były one w odcieniu cielistym lub beżowym. Taki zabieg wyrówna koloryt skóry i zagwarantuje lepszą przyczepność nanoszonych na powiekę cieni.
Czy wiesz, że z cieni do powiek można w prosty sposób przygotować eyeliner? O tym jak to zrobić przeczytasz w naszym artykule poniżej: