Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Gdy skóra twarzy traci swoją witalność oraz sprężystość, policzki i podbródek stają się zwiotczałe – czas sięgnąć po skuteczne metody przywrócenia im elastyczności i zdrowego wyglądu. Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej potrafią skutecznie zwalczyć te objawy.

Dlaczego skóra traci jędrność?

Skóra wiotczeje wraz z wiekiem, im jesteśmy starsi, tym bardziej traci ona naturalną jędrność i napięcie. Wiąże się to z coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym. Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają. Oprócz czynników genetycznych, na wiotczenie skóry wpływ ma także wiele innych aspektów, zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, które powoduje fotostarzenie się skóry. Negatywne skutki powoduje również skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów. Inne czynniki powodujące utratę jędrności mogą być związane z nieprawidłową dietą i niedoborem witamin, brakiem aktywności fizycznej oraz nadmiernym stresem oraz zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu.

Jak przywrócić skórze piękny wygląd?

W celu przeciwdziałania utraty jędrności, należy odpowiednio wcześnie zadbać o profilaktykę. Przede wszystkim powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ważne jest także stosowanie dobranych do potrzeb kremów przeciwzmarszczkowych – te z aktywnymi składnikami pomogą zredukować drobne bruzdy i niedoskonałości. Jeżeli problem się nasila i obserwujemy poważne zmiany, jak worki pod oczami, zwisający podbródek czy opadłe powieki, warto zastanowić się nad innymi metodami, które pomogą przywrócić nam gładką i jędrną skórę twarzy. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej umożliwiają nam skuteczną poprawę wyglądu skóry. – Najlepsze efekty możemy osiągnąć dzięki zabiegom dwufazowym, opartym na technologii elos. Pierwszy etap polega na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Drugi z nich, to silne działanie za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa warstwy skóry – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Zabieg wykonywany jest wzdłuż obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej, dlatego zapewnia kompleksowe ujędrnienie twarzy – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. Dodatkowym atutem innowacyjnej metody jest niedługi okres rekonwalescencji.  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...