Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Gdy skóra twarzy traci swoją witalność oraz sprężystość, policzki i podbródek stają się zwiotczałe – czas sięgnąć po skuteczne metody przywrócenia im elastyczności i zdrowego wyglądu. Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej potrafią skutecznie zwalczyć te objawy.

Dlaczego skóra traci jędrność?

Skóra wiotczeje wraz z wiekiem, im jesteśmy starsi, tym bardziej traci ona naturalną jędrność i napięcie. Wiąże się to z coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym. Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają. Oprócz czynników genetycznych, na wiotczenie skóry wpływ ma także wiele innych aspektów, zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, które powoduje fotostarzenie się skóry. Negatywne skutki powoduje również skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów. Inne czynniki powodujące utratę jędrności mogą być związane z nieprawidłową dietą i niedoborem witamin, brakiem aktywności fizycznej oraz nadmiernym stresem oraz zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu.

Jak przywrócić skórze piękny wygląd?

W celu przeciwdziałania utraty jędrności, należy odpowiednio wcześnie zadbać o profilaktykę. Przede wszystkim powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ważne jest także stosowanie dobranych do potrzeb kremów przeciwzmarszczkowych – te z aktywnymi składnikami pomogą zredukować drobne bruzdy i niedoskonałości. Jeżeli problem się nasila i obserwujemy poważne zmiany, jak worki pod oczami, zwisający podbródek czy opadłe powieki, warto zastanowić się nad innymi metodami, które pomogą przywrócić nam gładką i jędrną skórę twarzy. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej umożliwiają nam skuteczną poprawę wyglądu skóry. – Najlepsze efekty możemy osiągnąć dzięki zabiegom dwufazowym, opartym na technologii elos. Pierwszy etap polega na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Drugi z nich, to silne działanie za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa warstwy skóry – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. – Zabieg wykonywany jest wzdłuż obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej, dlatego zapewnia kompleksowe ujędrnienie twarzy – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. Dodatkowym atutem innowacyjnej metody jest niedługi okres rekonwalescencji.  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (151 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. hml  19 kwietnia 2012 06:44

  W tym roku obchodzę 29 urodziny i coraz bardziej skłaniam się ku kosmetykom przeciwzmarszczkowym, krem pod oczy ma już nie tylko nawilżać skórę pod oczami, ale także przeciwdziałać drobnym zmarszczkom, które zaczynają się pojawiać…
  Na noc używam serum zamiast zwykłego kremu a na dzień dodatkowo do kremu dodaje żel hialuronowy.
  Mam mieszaną cerę i myślę że to też sprawia starzeje się ona później niż np cera sucha.

  Odpowiedz
 2. FunJusti  20 kwietnia 2012 06:24

  ja mam dopero 21 lat, skórę trądzikową co spowodowało że już teraz mam naprawdę duże zmarszczki 🙁 szczególnie pod oczami..

  Odpowiedz
 3. Ewelina  21 kwietnia 2015 22:05

  okropność…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany