Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki

Spis treści:

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że obrączka to najważniejszy pierścionek w życiu każdej kobiety i mężczyzny. W końcu to symbol miłości i wiecznego, trwałego uczucia. Dlatego wybór tej biżuterii to nie lada wyzwanie. I nie chodzi tylko o walory estetyczne, ale również i rozmiar, który zapewnia komfort noszenia. Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki?

Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki

Jak zmierzyć rozmiar obrączki?

Zakup obrączki spędza sen z powiek nie jednej przyszłej, młodej parze. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli, wykonanych z różnych kruszców, co wcale nie ułatwia zadania. Jednak to nie jedyny problem, który wiąże się z wyborem tego wyjątkowego pierścionka. Nie bez znaczenia jest również rozmiar obrączki. Warto mieć na uwadze, że nie musi być on taki sam jak rozmiar pierścionka zaręczynowego. Dokładnie tak, jak w przypadku ubrań i butów, tabela rozmiarów nie jest uniwersalna. Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar obrączki?

W przeciwieństwie do pierścionka zaręczynowego sprawa jest nieco ułatwiona, ponieważ biżuterię wybierasz wspólnie ze swoją drugą połówką. Dzięki temu mężczyzna nie musi szukać skutecznego i dyskretnego sposobu na to, aby poznać rozmiar ukochanej. Z drugiej strony obrączka to biżuteria, którą nosi się, dopóki trwa małżeństwo, a więc są to długie lata. A niestety rozmiar nie jest niezmienny. Co ciekawe, mierząc obwód palca rano, możesz uzyskać inny wynik niż podczas nocnego pomiaru. Ma to związek z ciśnieniem, stresem, wysiłkiem fizycznym, a nawet i porą roku, gdy dłonie są bardziej opuchnięte. Dlatego warto wybrać model, który przejdzie przez najszersze miejsce na palcu serdecznie zarówno rano, jak i wieczorem, a także z lekkim trudem. Dzięki temu masz pewność, że obrączka się nie zsunie, a jednocześnie nie będzie cisnęła, gdy palec opuchnie.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód palca?

Najlepiej skorzystać z biżuterii, którą już posiadasz w swojej szkatułce. Pamiętaj jednak, że musi to być pierścionek, który obecnie nosisz na palcu serdecznym, czyli na tym, na który włożysz obrączkę. Następnie udaj się do sklepu jubilerskiego. Jubiler zmierzy biżuterię i powie Ci, jaki to jest rozmiar. Możesz również zrobić to samodzielnie na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na odrysowaniu obwodu pierścionka na kartce i zmierzenie go za pomocą miarki, którą pobierzesz z Internetu i wydrukujesz.

Innym sposobem jest zmierzenie wewnętrznej średnicy za pomocą zwykłej linijki. Pamiętaj jednak, że taki sposób nie zawsze jest w 100% dokładny. Tym bardziej, gdy pierścionek nie ma zachowanego okrągłego kształtu. Wtedy wynik może wyjść przekłamany. Następnie wynik porównaj z tabelą rozmiaru i znajdź swój rozmiar. Jeśli zdarzy się sytuacja, że rozmiar wypada pomiędzy dwoma wartościami, wybierz większy rozmiar. Musisz również mieć na uwadze, że złote obrączki próby 585 tego samego rozmiaru mogą się od siebie różnić około jednego milimetra.

Jeżeli nie masz w domu żadnego pierścionka, to nic straconego! Do zmierzenia obwodu potrzebna będzie Ci zwykła nitka albo cienki sznurek. Następnie owiń nitkę wokół najszerszej części palca serdecznego, odetnij albo zaznacz miejsce, w którym nitka owija palec. Przy pomocy linijki zmierz długość nitki w milimetrach. Otrzymany wynik podziel przez 3,14, aby otrzymać średnicę pierścionka i wyszukujesz rozmiar w tabeli.

O czym warto pamiętać, kupując obrączki?

Obrączki noszone są przez kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt lat. Z tego względu ich zakup musi być dokładnie przemyślany. Nigdy nie kupuj biżuterii w pośpiechu. Najlepiej ustal dzień, w którym na spokojnie możecie wspólnie poszukać wymarzonych obrączek. Pamiętaj, że niektóre czynniki powodują, że palec ma nieco większy obwód np. ciąża, zmiana wagi, upały, zmiany hormonalne, a także pora dnia. Zwykle wieczorem palce są bardziej opuchnięte. Prawidłowo dobrany pierścionek to taki, który nie będzie się zsuwał, ale jednocześnie włożenie go na palec nie stanowi problemu. Jeśli w przyszłości obrączka stanie się za mała lub za duża, zawsze można poprosić jubilera o jego zmniejszenie lub powiększenie. Dotyczy to zarówno złotej, jak i srebrnej biżuterii.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (39 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...