Jak prawidłowo wykonać demakijaż ?

Jedną z podstaw pielęgnacji naszej cery, tuż obok nawilżania jest odpowiedni demakijaż. Pozwala naszej skórze oddychać, usuwa z niej zanieczyszczenia i kosmetyki, które (nawet najlepsze) zatykają pory. Jak prawidłowo wykonać demakijaż , który zapewni, że nasza skóra o poranku będzie witalna i promienna? Radzi Daniel Sobieśniewski.

Zobacz także: Podstawowe zasady pielęgnacji skóry latem

Kosmetyki-do-demakijazu

Jak prawidłowo wykonać demakijaż ? – Czego użyć? 

Na początek, dobierz odpowiedni kosmetyk. W zależności od potrzeb możesz wybierać spośród szeregu propozycji dostępnych na rynku. Kosmetyki różnią się właściwościami, takimi jak dodatkowe nawilżenie lub zmatowienie cery.

Dla skóry suchej, potrzebującej natłuszczenia, odpowiednim wyborem będzie mleczko lub lekka pianka czy śmietanka. Skóra tłusta powinna być oczyszczana żelem specjalnie przeznaczonym do cery o zmianach łojotokowych. Do cery normalnej i mieszanej pasować będzie większość kosmetyków, a wybór można uzależnić od własnych preferencji dotyczących ich konsystencji.

Demakijaż można także wykonać bardzo popularnym w ostatnim czasie płynem micelarnym. Dzięki swoim właściwościom kosmetyk ten nie tylko oczyszcza skórę, ale także zachowuje odpowiednie jej nawodnienie.

Cera doskonala

Jak prawidłowo wykonać demakijaż ?

Zacznij od dokładnego oczyszczenia oczu. W tym celu przyłóż wacik nasączony odpowiednim płynem i poczekaj aż nieco rozpuści makijaż, a następnie delikatnie zbierz makijaż z powieki i rzęs. Dobrze sprawdzi się tu płyn do oczu wrażliwych, lub dwufazowy płyn z olejkiem, który szczególnie dokładnie i delikatnie wyczyści trwały makijaż powiek i rzęs, nie naruszając przy tym naskórka. Następnie dokładnie usuń makijaż policzków  kierując wacik od nasady nosa do skroni,. Brodę i nos potraktuj kolistymi ruchami, a zanieczyszczenia z czoła zbierz od góry do dołu.

Demakijaż dopełniaj żelem oczyszczającym do twarzy, który powinien być dokładnie spłukany wodą. Dla odświeżenia skory, możesz dodatkowo użyć toniku. Na końcu nałóż na skórę pielęgnujący krem do twarzy.

Autor: Daniel Sobieśniewski

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (174 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Żanett  23 lipca 2015 08:32

    Podobno źle przeprowadzony demakijaż jest właśnie przyczyną starzenia się skóry, a nie kosmetyki same w sobie. Ja, z racji skłonności do zatykania porów, przykładam się bardzo starannie do oczyszczania twarzy. Zdarzało się, że po źle usuniętym podkładzie wieczorem, rano miałam już niespodzianki na brodzie. Dlatego, oprócz demakijażu wstępnego kosmetykami (do zmycia mascary zazwyczaj używam oleju, a resztę twarzy zmywam różnymi kosmetykami), potem dokładnie myję buzię żelem i rękawicą, a na końcu peelinguję twarz korundem.

    Odpowiedz
  2. Gocha  23 lipca 2015 10:26

    Najczęstszym błędem przy demakijażu jest złe użycie mleczka do demakijażu. (Przeważnie nakładają kobiety na płatek i wcierają mleczko w twarz, powodując tym samym wcieranie pozostałości makijażu w skórę!) A jak powinno się go używać? Na skórę twarzy należy nanieść mleczko, delikatnie masując, a następnie mokrym płatkiem kosmetycznym zbieramy to mleczko z twarzy.

    Odpowiedz
  3. martucha180  23 lipca 2015 11:02

    Krótko i konkretnie.

    Odpowiedz
  4. kaskalala  23 lipca 2015 11:14

    ja najpierw idę pod prysznic, myję twarz samą wodą i potem żelem do mycia twarzy, a na końcy płynem micelarnym usuwam to co zostało, czego nie udało się zmyć…

    Odpowiedz
  5. Kmakolagwa  23 lipca 2015 16:25

    Największą zbrodnia jaka może być to nie zmywanie makijażu. Można tą droga nabawić się wiele problemów skórnych. Bardzo ciekawy artykuł.

    Odpowiedz
    • bbo  23 lipca 2015 20:14

      Dokładnie! Spanie w makijażu to grzech główny!

      Odpowiedz
  6. Patriszia  24 lipca 2015 16:17

    Widzę że demakijaż oczy robiłam dobrze, ale twarzy już niestety źle. Ciekawy artykuł.

    Odpowiedz
  7. Olejnik  24 lipca 2015 18:24

    po przeczytaniu widzę że dobrze to wszystko robię :0

    Odpowiedz
  8. lilkawodna  25 lipca 2015 19:30

    Ja się od zawsze zastanawiam jak można się położyć w makijażu?

    Odpowiedz
  9. Iwona  3 sierpnia 2015 16:09

    Ja zmywam makijaż rękawicą do demakijażu Glov, która potrzebuje jedynie wody. Mam cerę mieszaną i cięzko bylo mi znaleźć coś dobrego dla mnie, ale od czasu kiedy używam tej rękawiczki moja skóra jest naprawdę czysta i nie tworzą mi się żadne zaskórniki co jest dla mnie najważniejsze 🙂

    Odpowiedz
  10. Ewelina  24 sierpnia 2015 08:32

    Ja wykonuję demakijaż trochę inaczej. Zanim zacznę oczyszczać twarz micelem , myję ją wodą z dodatkiem… płynu do higieny intymnej. 🙂 Tak oczyszczoną twarz traktuję płynem micelarnym. Dzięki takiej kolejności wiem, że moja skóra jest dogłębnie oczyszczona 🙂

    Odpowiedz
  11. Dariska  9 listopada 2016 08:49

    to prawda. Dla mnie demakijaż to podtsawa, oczyszczam skórę tak długo, aż wacik bedzie czysty. 🙂 Od nie zmytego makijażu robią się zaskórniki, pryszcze i inne niespodzianki. Do tego, przede wszystkim, skóra się starzeje, chodzi mi tu przede wszystkim o okolice oczu, które zdradzają wiek kobiety. Micele są bardzo dobre, kiedyś nie miałąm do nich zaufania i nawet jak przetarłam nimi twarz, to i tak na kobiec brałam jeszcze tonik. Teraz mam super z Garniera, bezzapachowy, i dla mnie jest najlepszy, super zmywa make up i do tego nie zapycha a ni nie uczula.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany