Jak prawidłowo dbać o sztuczne rzęsy po przedłużaniu?

Przedłużane rzęsy, pomimo zachwytu, który potrafią wywołać w otoczeniu ich właścicieli, są niezwykle delikatne i wymagają wyjątkowej uwagi. By cieszyć się nimi możliwie jak najdłużej, konieczne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pielęgnacyjnych. Jak więc zadbać o rzęsy po przedłużaniu? Czego się wystrzegać? Jak je utrzymać w nienagannej czystości? Sprawdź tutaj!

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy po przedłużaniu?

Przedłużanie rzęs jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym, który polega na precyzyjnym doklejeniu wykonanych z różnych materiałów włosków wzdłuż linii rzęs. Ponieważ jego profesjonalne wykonanie zapewnia naturalny wygląd oka, zabieg ten cieszy się niezwykłą popularnością nawet wśród najbardziej wymagających klientek.

By cieszyć się sztucznymi rzęsami możliwie jak najdłużej, konieczne jest przestrzeganie odpowiednich zaleceń pielęgnacyjnych. Zaprzestanie używania tłustych produktów kosmetycznych, zrezygnowanie z wizyt w solarium czy odpowiednio dobrany demakijaż wpływa bezpośrednio nie tylko na komfort noszenia stylizacji, ale również na trwałość wiązania kleju, co w konsekwencji decyduje o trwałości całej aplikacji i bezpieczeństwie rzęs naturalnych.

Jak zadbać o czystość i higienę przedłużanych rzęs?

Sztuczne rzęsy nie są kłopotliwe w obsłudze, a utrzymanie ich higieny może być niezwykle łatwe, co zostało w mistrzowski sposób podkreślone przez specjalistów Wonder Lashes w zamieszczonym na stronie https://sklep.wonderlashes.pl/jak-myc-sztuczne-rzesy profesjonalnym poradniku.

Przede wszystkim należy pamiętać, że produkty używane do demakijażu w trakcie ich noszenia powinny być wyprodukowane na bazie wody, dlatego najlepszym przyjacielem każdej osoby posiadającej przedłużane rzęsy będzie występujący w dwóch konsystencjach – żelu lub pianki – szampon do rzęs. Wspomniany produkt nie tylko pomaga w odtłuszczeniu rzęs, ale również działa bakteriobójczo i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych powieki i mieszków włosowych. W jego aplikacji na pewno pomoże specjalny pędzelek do czyszczenia rzęs, dzięki któremu produkt zostanie równomiernie rozprowadzony po całej ich powierzchni.

Po nałożeniu preparatu należy spłukać go ciepłą wodą, a następnie delikatnie osuszyć twarz. Ponadto Wonder Lashes posiada w sprzedaży nie tylko szeroką ofertę sztucznych rzęs, ale również produktów pomagających utrzymać je w nienagannym stanie, wśród których na pewno wyróżniają się innowacyjne mikroszczoteczki. To właśnie one po każdej pielęgnacji delikatnie rozczeszą pojedyncze włoski, tak aby każdy w warunkach domowych mógł samodzielnie nadać im bujnego, efektywnego wyglądu.

Czego unikać po zabiegu przedłużania rzęs?

Pielęgnacja sztucznych rzęs w dużej mierze opiera się na zachowaniu trwałości wiązania nieszkodliwego dla oka kleju, co pozwala nie tylko na ich dłuższy czas utrzymywania się po aplikacji, ale również na stan i wygląd naturalnych rzęs.

Po zabiegu przedłużania należy stosować się do następujących zasad:

  • nie używać tłustych produktów kosmetycznych (wazeliny, olejków, ciężkich kremów do oczu)
  • unikać dotykania oczu i traktować rzęsy delikatnie – nie pocierać powiek
  • zwrócić uwagę na poprawny proces demakijażu, ponieważ warto włókna wacików kosmetycznych nie powinny osadzać się na rzęsach
  • unikać gwałtownych zmian temperatury (sauna, solarium) – wilgoć źle wpływa na stan przedłużanych rzęs
  • warto zrezygnować z używania zalotki i makijażu górnych rzęs, a na dolne aplikować tylko maskarę wodoodporną

Należy pamiętać, że sztucznych rzęs nie uzupełnia się częściej, niż co trzy – cztery tygodnie, jeżeli więc zostaną one odpowiednio zadbane w domu, będzie można cieszyć się ich zachwycającym wyglądem oraz wzbudzającą uwagę efektywnością przez dłuższy czas.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  31 sierpnia 2022 22:46

    Sztuczne rzęsy, sztuczne piersi, sztuczne paznokcie, hmm no nie wiem…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany