Jak prawidłowo dbać o biżuterię?

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest to, aby nie tylko kupować biżuterię dobrej jakości ale także odpowiednio o nią dbać. Dobre podejście może sprawić, że żywotność naszych ozdób przedłuży się o wiele lat. Co więcej, będzie wyglądała tak, jakby była niedawno odebrana z salonu, czyli świeża i pełna blasku. Jakie są więc najważniejsze zasady, które mogą nam pomóc?

jak-dbać-o-biżuterię

Jedną z podstawowych zasad jest unikanie noszenia pierścionków na sąsiednich palcach. Niektóre Panie nie zdają sobie sprawy, jak łatwo ich biżuteria ociera się o siebie i w rezultacie, niszczy się. Jeśli nosimy tak pierścionki codziennie, w bardzo krótkim czasie możemy zaobserwować obicia i otarcia. Niezwykle ważne jest także to, aby zminimalizować kontakt naszej biżuterii z wszelkimi środkami chemicznymi. Mowa tu przede wszystkim o perfumach, dezodorantach czy lakierach do włosów. Bezpośrednie pryskanie tymi specyfikami na ozdoby, wpływa bardzo niekorzystnie na ich powierzchnię. Na żywotność ma także wielki wpływ to, podczas jakich czynności nosimy biżuterię. Jeśli zdejmujemy ją do prac domowych, a więc zmywania, sprzątania czy prania, z pewnością odwdzięczy się nam lepszym użytkowaniem. Jednak trzeba pamiętać o tym każdego dnia, gdyż osoby, które zmywają w swoich pierścionkach codziennie, narażają je na duże ubytki i zabrudzenia. Dodatkowo płyn do naczyń może przydać się nam w odczyszczeniu z biżuterii tłuszczu, który gromadzi się na jego powierzchni. Wielu ekspertów zaleca, aby pozostawić ją w kubku z wodą i płynem do naczyń na kilka godzin. Potem wystarczy tylko spłukać obficie wodą i cieszyć się nowym blaskiem. To naprawdę działa! Jednak nie zaleca się tej czynności w stosunku do biżuterii pozłacanej. Natomiast na srebro i srebro pozłacane niekorzystnie wpływa też kąpiel w morzu i basenie.

Innym sprawdzonym patentem na przywrócenie blasku jest używanie specjalnych chusteczek, które usuwają kurz i zabrudzenia. Możemy nabyć je w sklepach jubilerskich. Jednak ważne jest także samo przechowywanie. Warto zaopatrzyć się więc w miękkie woreczki, które pozwolą nam na pojedyncze przechowywanie każdej partii biżuterii. Niewątpliwą zaletą jest też posiadanie pojemnej toaletki, w której każda, nawet najdrobniejsza biżuteria, odnajdzie swoje miejsce. Jednak warto wspomnieć także o tym, że nawet najlepsze zabiegi nie pomogą biżuterii, która będzie wykonana ze słabych materiałów. Na nic zdadzą się wówczas nasze starania. Warto jest więc zrobić rozeznanie  w firmach jubilerskich. Dobrym przykładem będą tutaj bransoletki Mokobelle, które wykonywane są z największą starannością.

Widać więc, że odpowiednie podejście do biżuterii wymaga chwili czasu i cierpliwości. Jednak warto postarać się, aby nasze ukochane pamiątki i prezenty przetrwały długie lata i towarzyszyły nam w specjalnych chwilach. Co więcej, porady te są dość proste do wprowadzenia z życie i nie zmuszają nas do wydawania dużych sum pieniędzy. A chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że piękna i zadbana biżuteria odwdzięczy się nam doskonałym eksponowaniem na naszym ciele. Doda szyku i elegancji, który zniewoli każdego mężczyznę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...