Jak praca w biurze wpływa na urodę i jak temu zaradzić?

Wydawać się może, że praca biurowa to jeden z tych zawodów, który nie powinien mieć wpływu na urodę. Chociaż nie jest on tak silny jak przy pracy fizycznej, to jednak potrafi odcisnąć swoje piętno. Przybywanie cały dzień w zamkniętym pomieszczeniu, klimatyzacja, ogrzewanie, suche powietrze, brak ruchu i godziny spędzone przed komputerem dają we znaki. Przedstawiamy 5 czynników, jak praca w biurze wpływa na urodę oraz jak sobie z nimi radzić. 

 

Businesswoman at working place. Top view of beautiful young blond hair woman working at the computer and looking at camera while sitting at her working place

Jak praca w biurze wpływa na urodę? – Trudne warunki

Klimatyzacja, ogrzewanie, komputery – to one winne są obniżeniu wilgotności powietrza. Jej optymalna wartość powinna wynosić 40-60%, ale w biurach, w których nie można otwierać okien często spada nawet do 10%. Jak to wpływa na skórę? Staje się ona przesuszona, napięta i łatwiej się podrażnia. Zmarszczki stają się bardziej widoczne, a posiadaczki skóry wrażliwej mogą zauważyć również jej łuszczenie.

Rada eksperta: Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie w pomieszczeniu nawilżacza powietrza. Jednak skórę możesz wspomagać również innymi sposobami, np. regularnym stosowaniem kremu (najlepiej o lekkiej konsystencji) lub mgiełki nawilżającej. Nie zapominaj również o wsparciu skóry od środka. Najlepiej ustawić butelkę wody w widocznym miejscu, na biurku czy szafce, i pić co najmniej 1,5l niegazowanej wody mineralnej dziennie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (71 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. kasia87g  25 listopada 2016 13:20

  upsss nie wiedziałam, że praca biurowa aż tak szkodzi urodzie 😀

  Odpowiedz
 2. efffciaa  25 listopada 2016 13:46

  Mi najbardziej doskwiera latem klimatyzacja , a zimą ogrzewanie . To strasznie wysusza moją skórę , ale używam dobrych kremów do twarzy i dekoltu i nie mam problemów z cerą .

  Odpowiedz
 3. ewalub  25 listopada 2016 14:55

  Przydałoby się więcej ruchu i więcej promieni słonecznych. Tego bardzo brakuje wykonując pracę w biurze.

  Odpowiedz
  • linea  25 listopada 2016 16:55

   Trzeba odchodzić jak najczęściej od biurka. Ja jak mam tylko okazję aby wyjść to wstaję i idę do drugiego pokoju chociażby, zamiast wykonać telefon jak robi większość moich koleżanek.

   Odpowiedz
 4. linea  25 listopada 2016 16:16

  Ruchu jest bardzo mało i źle to wpływa na naszą kondycję. Dlatego staram się chodzić do pracy piechotą bo mam dosyć blisko. Więc spacerek dla zdrowotności to podstawa.

  Odpowiedz
 5. A. czy  25 listopada 2016 19:41

  No niestety taka jest smutna prawda… Dlatego o naszą skórę trzeba dbać zawsze i wszędzie niezależnie od tego gdzie i w jakich warunkach pracujemy 🙂

  Odpowiedz
 6. martucha180  26 listopada 2016 22:56

  Zawiozłam do pracy krem do rąk.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.