Jak pozbyć się wielkanocnych kalorii – radzi polska olimpijka

 Polskie święta zapewniają nam prawdziwą ucztę kulinarną. Suto zastawione stoły, jajkami, mięsem, słodkimi wypiekami. Prawdziwe zdyscyplinowane osoby potrafią powstrzymać i zachować umiar, ale jeśli zabraknie nam silnej woli warto poznać sposoby na to, jak pozbyć się wielkanocnych kalorii . W tym celu zasięgnęliśmy kilku rad  Agnieszki Dygacz – polskiej olimpijki i chodziarki, czterokrotnej mistrzyni kraju.

Zobacz również: Najskuteczniejsze diety odchudzające 2015 – wg U.S. News

 

Agnieszka Dygacz

Agnieszka Dygacz

Jak pozbyć się wielkanocnych kalorii  – Postawić na ruch! 

Rozwiązaniem dla osób, które chcą obchodzić Wielkanoc w sposób tradycyjny, przy suto zastawionym stole, są aktywność fizyczna i kontrola spalania kalorii. Agnieszka Dygacz opowiada o tym jak Święta Wielkiej Nocy wyglądają z perspektywy sportowców.

„Wielkanoc spędzam w gronie rodziny. W sobotę idziemy święcić potrawy, a w niedzielę i poniedziałek zasiadamy wspólnie do wielkanocnego śniadania. Muszę się przyznać, że zjadam wtedy trochę więcej niż normalnie, ale nie dużo więcej, ponieważ mój żołądek nie jest przyzwyczajony do obfitego posiłku porannego. Za to popołudniami nie odmawiam sobie ciasta i innych smakołyków.”

Forma jednak może ulec osłabieniu, a na ciele pojawić się niechciana oponka, a tego przed sezonem letnim nie chcemy! Dlatego warto postawić również na aktywność fizyczną. Święta to czas wolny, a ten najlepiej spędzić z rodziną. Wspólny spacer, zabawa na dworze,czy rowerowa wycieczka pomogą nam zrzucić cześć niechcianych kalorii.  Te możemy mierzyć je dostępnymi nam możliwymi gadżetami. Pomogą nam określić ile kalorii przyjęliśmy i ile spalamy.  My polecamy specjalny sportowy smartwatch (np. Tom-Tom Multi Sport Cardio)

Jak pozbyć się wielkanocnych kalorii  – Ile zjadamy w Święta Wielkanocne ? 

Ile kalorii ze świątecznego koszyka spożywa jedna osoba na wielkanocne śniadanie? Dwa jajka gotowane to około 150 kalorii, obowiązkowy żurek – 500 kalorii, biała kiełbasa – kolejnych 250. Do tego pieczywo z wędliną – ok. 500 kalorii. Optymistyczna wersja to zatem 1400 kalorii!  Jak je spalić? Chodząc, biegając, jeżdżąc na rowerze, pływając. Jakich wyników można oczekiwać?

Bieganie – godzina biegania wolnym tempem (7,5 km/h) to około 450 – 500 spalonych kalorii.

Jazda na rowerze – godzina rekreacyjnej jazdy na rowerze to około 350 – 400 spalonych kalorii.

Pływanie – godzina pływania to około 500 spalonych kalorii.

Polecamy również: 5 sposobów jak zmienić tryb życia na zdrowszy

A Wy jak dbacie o zachowanie wagi w święta ? Stawiacie na ruch, czy na ograniczanie kalorii? A może kompletnie się tym nie przejmujecie? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...