Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępy to problem, który dotyczy niemal 90% kobiet w ciąży i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Osób, dla których zmorą są szpecące skórę biustu, brzucha, ud czy pośladków pasma, jest jednak więcej. Podpowiadamy jak skutecznie leczyć mało estetyczne pręgi na ciele.

Sposob na rozstepy

Rozstępy to nic innego jak podskórne uszczerbki w tkance, widoczne na jej powierzchni. Najczęściej są to czerwone albo fioletowe pasma, które w formie zaawansowanej przybierają kolor perłowo-biały, stając się wtedy wyczuwalne w dotyku.

Nieestetyczny problem

Z rozstępami oprócz kobiet w ciąży i dziewcząt oraz chłopców w okresie pokwitania zmagają się osoby genetycznie predysponowane, szybko rosnące i gwałtownie przybierające na wadze. Problem dotyczy również osób z wrodzonymi chorobami tkanki łącznej, mających zaburzenia hormonalne oraz amatorów sportów siłowych. Pasma pojawiają się w okolicach, gdzie skóra najczęściej narażona jest na napinanie i naciąganie, w wyniku zbyt szybkiego rozerwania części włókien kolagenowych skóry. W efekcie, rozstępy widoczne są najczęściej na plecach, pośladkach i brzuchu, wewnętrznej stronie ud czy piersi oraz na barkach.

Pasma na skórze nie znikną w wyniku regeneracji. Z kolei za pomocą preparatów i kosmetyków można jedynie sprawić, żeby stały się mniej widoczne. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej sprawiły, że metod usuwania rozstępów jest przynajmniej kilka. Najskuteczniejszą spośród nich jest zabieg bazujący na mikroigłowym systemie frakcyjnym RF.

Skuteczna metoda

Dotychczas z rozstępami, które pojawiły się na ciele trzeba było się pogodzić. Dziś można je skutecznie usunąć, bez dużej ingerencji w ciało, poddając się zabiegowi DeAgeEX – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy Shar-Pol specjalizującej się w nowoczesnych systemach dla medycyny estetycznej. – DeAgeEX nie ma ograniczeń lasera ponieważ podczas zabiegu energia impulsu elektrycznego prądu RF doprowadzana jest do skóry właściwej, więc z pominięciem naskórka, bezpośrednio do miejsca, w którym powstały rozstępy. Energia zadana jest za pomocą bardzo cienkich mikroigieł.W zależności od rodzaju odstępów (wiek, szerokość, miejsce)głębokość zabiegowa wynosi od 0.1 mm do 4.0 mm. Precyzyjna zmiana energii pozwala indywidualnie dostosować parametry. Skutkuje to obkurczeniem porów i stymulacją fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Zabieg pobudza receptory skóry, stymuluje lepsze krążenie oraz wymusza procesy regeneracyjne i gojenie – uzupełnia Urszula Sztwertnia.

Zaawansowany technologicznie aparat pozwala na precyzyjną kontrolę głębokości działania mikroigieł dzięki czemu zabieg jest skuteczny i małoinwazyjny. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności w ciągu 1-2 dni. Kuracja powinna być wykonywana tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej będziemy mieć idealnie gładką skórę i bez rozstępów. Aby uniknąć ponownego problemu z rozstępami w przyszłości, polecane są masaże, naprzemienne polewanie ciała ciepłą i zimną wodą, specjalne kosmetyki oraz zbilansowana dieta. Wymienione działania zwiększą elastyczność skóry, a dieta pozwoli uniknąć gwałtownego przybrania na wadze.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  1 sierpnia 2014 09:01

  Bardzo boję się,że zrobią mi się rozstępy w ciąży, ale pociesza mnie fakt,że są zabiegi, które pozwalają się ich pozbyć.

  Odpowiedz
 2. martucha180  1 sierpnia 2014 11:01

  Lepiej zapobiegać, niż potem leczyć. Lilka, zastosuj rady z artykułu!

  Odpowiedz
 3. bbo  1 sierpnia 2014 21:18

  I wcieraj co wieczór balsam ujędrniający lub oliwkę.

  Odpowiedz
 4. bbo  1 sierpnia 2014 21:18

  Będzie dobrze 🙂

  Odpowiedz
 5. lola92  2 sierpnia 2014 17:15

  Dobrze wiedzieć, że takie coś istnieje, bo niestety będąc nastolatką się człowiek nie zastanawiał co to rozstępy przez tycie i chudnięcie, a teraz pozbyć się tego jakoś by się chciało.

  Odpowiedz
 6. martus2833  17 sierpnia 2014 12:42

  Na szczęście będąc w ciąży, nie nabawiłam się rozstępów na brzuchu ani udach. Pojawiły się niestety na piersiach. Od kilku miesięcy bezskutecznie z nimi walczę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany