Skuteczny sposób na muszki owocówki – 8 najbardziej skutecznych domowych metod

Poznaj skuteczne sposoby na muszki owocówki! Jeśli raz osiedlą się w Twoim domu, trudno będzie się ich pozbyć. Istnieje jednak kilka sposobów na walkę z uciążliwymi owadami. Przedstawiamy najskuteczniejsze z nich!

Spis treści:

Muszki owocówki pojawiają się w naszych domach, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Kusi je zapach owoców, warzyw, alkoholi i słodkich przetworów. Krążą nad posiłkami, siadają na kuchennych blatach, talerzach oraz miskach, uprzykrzając nam codzienne życie.  Jaki jest sposób na muszki owocówki? Jak pozbyć się muszek owocówek? Oto 8 prostych i skutecznych  metod!

sposób na muszki owocówki

pixabay.com

Sposób na muszki owocówki – 8 skutecznych metod

Sposób na muszki owocówki najbardziej oczywisty to zapobiegać i pamiętać o podstawowych zasadach higieny w kuchni oraz jadalni! Regularnie należy myć naczynia, czyścić zlew i odpływ. Warto zakrywać kosz na śmieci, a resztek żywności nie przetrzymywać na stole. Dobrze jest regularnie myć podłogę w kuchni i szybko zmywać plamy oraz zbierać okruszki z blatów, stołów oraz podłóg. Należy codziennie przeglądać owoce oraz produkty żywnościowe pozostawione na wierzchu. Można także założyć siatki na okna. Jeśli jednak nie udało się zapobiec pojawieniu się owadów w domu, warto wypróbować kilka prostych trików.

Jak pozbyć się muszek owocówek

pixabay.com

Poniższe sposoby na muszki owocówki pomogą pozbyć się tych uciążliwych owadów bez zbędnych kosztów i użycia dużej ilości chemii!

1. Mięta

Prosty i skuteczny sposób na muszki owocówki to mięta! Muszki nie lubią aromatu mięty. Można więc uprawiać roślinę w doniczce lub wypróbować inne sposoby. Warto np. rozpylić we wnętrzu olejek miętowy, nasączyć kilkoma kroplami tkaniny w mieszkaniu lub wodę w kominku do aromaterapii. Dodatkowo można często wietrzyć mieszkanie, by owady uciekły. Podobno muszki nie lubią też zapachu liści laurowych.

2. Ocet

Owady nie cierpią zapachu octu i unikają zbliżania się do miejsc, gdzie jest wylany lub ustawiony. Wystarczy mała miseczka lub spodeczek z intensywnie pachnącą cieszą, a szybko opuszczą mieszkanie.

3. Płynna pułapka na owady

Muszki można też zwabić. Dobrą pułapką jest sok owocowy lub wino. Nieduża ilość w szklance skusi owady. Pułapkę najlepiej ustawić w kuchni. Muszki szybko ją znajdą i już w niej zostaną. Inną pułapką jest mieszanka mleka, cukru oraz pieprzu.

4. Płyn do mycia naczyń

Wymieszaj w równych proporcjach wodę, ocet owocowy i płyn do naczyń. Całość wlej do słoika, zostaw na noc w kuchni. Rano słoik będzie pełen owadów. Jego zawartość najlepiej wylać do toalety.

5. Odkurzacz

Muszki owocówki można wciągnąć do odkurzacza. Trzeba jednak to robić uważnie, by wszystkie wyłapać.

6. Pułapka z miseczki i folii

Niewielką miseczkę obłożyć folią spożywczą, do środka włożyć kilka skórek z jabłka. Folię nakłuć w kilku miejscach wykałaczką. Muszki wejdą do środka, ale nie będą mogły już wyjść.

7. Świece zapachowe

Muszki nie lubią ich zapachu. Najlepiej zapalić świeczki wieczorem, to na pewno je odgoni. Najlepiej, by były to świece zapachowe mentolowe lub lawendowe.

8. Rośliny owadożerne

Rośliny owadożerne są nie tylko ciekawą, ale też pożyteczną ozdobą. Najpopularniejsze to muchołówka i rosiczka. Warto jedną z takich roślin mieć w kuchni lub jadalni. Można też postawić na rośliny odstraszające owady zapachem. Wśród nich są m.in. miętę, rozmaryn i pelargonie.

A Wy, jakie macie sposoby? Jak pozbyć się muszek owocówek?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...