Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – 5 sprawdzonych trików

Chyba każda z nas chciałaby mieć wielkie, piękne, sarnie oczy.  Dla tych, które nie zostały nimi obdarzone mamy porady jak powiększyć optycznie oczy makijażem. Zanim jednak do nich przejdziemy, zacznijmy od dobrego kremu pod oczy i na powieki. Jeśli mamy często opuchnięte powieki, czy worki pod oczami przydadzą się kosmetyki ściągające i chłodzące maseczki. Pomoże również mycie twarzy rano w zimnej wodzie, lub przykładanie zimnych, mokrych wacików.

Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – Jasne  cienie do powiek

Zrezygnuj z ciemnych cieni do powiek na rzecz tych kremowych, beżowych i jasnych brązów. Możesz pokusić się również o róże i zielenie. Wszystko byle tylko jasne!

Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – Biała kredka

Możesz również zacząć używać białej kredki do oczy na wodnej części dolnej powieki. Nie jest to bardzo trwały efekt, ale rzeczywiście robi wrażenie.

Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – Kredka/eyeliner

Kredki do oczu i eyelinera używaj ostrożnie. Wystarczy, ze zaznaczysz nią zewnętrzną część powieki, zostawiając w spokoju wewnętrzną. Taki efekt powiększy oko. Rozprowadzenie nawet nieco cieńsze od środka kreski sprawi, ze Twoje spojrzenie zrobi się cieższe, a oczy mniejsze, a nie o taki efekt nam przecież chodzi!

Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – Zewnętrzne kąciki oczu

Jak już przy nich jesteśmy to warto zaznaczyć, że jeśli stawiasz na pełniejszy makijaż pamiętaj o ich przyciemnianiu cieniami. Naśladuj przy tym naturalnie padające światło, niech środek powieki będzie jasny, a ciemniejsze tony nakładaj na załamaniu powieki i z zewnątrz.

Jak powiększyć optycznie oczy makijażem – Zalotka!

Nie masz jeszcze w swoim przyborniku zalotki? Pora to zmienić! podkręcone rzęsy „otworzą” oko tym samym powiększając je. W dodatku  Twoje rzęsy będą wydawały się dłuższe, a spojrzenie zrobi się bardziej uwodzicielskie.

A jakie jeszcze makijażowe triki na powiększenie oczu znacie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (248 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...