Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

Nikt nie chce występować w roli posłańca złych wieści. Zdarza się jednak, że jesteśmy jedynymi osobami, które znają prawdę na temat jakichś wydarzeń i mamy świadomość, że dla czyjegoś dobra powinnyśmy ją wyjawić. Taka sytuacja często ma miejsce, kiedy przez przypadek dowiemy się, że bliska nam osoba jest zdradzana, że jej facet flirtuje z innymi.  Wtedy lepiej przyjąć na siebie ciężar odpowiedzialności i odważyć się przerwać łańcuszek kłamstw misternie spleciony przez jej partnera. Ale jak zrobić to tak, by gest pomocy nie obrócił się przeciwko nam? Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza? Oto kilka podstawowych zasad!

jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza

źródło: www.pixabay.com

Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

Przeczytaj także: Gdy On ma inną…

 

1. Ustal fakty

Zobaczyłaś chłopaka swojej przyjaciółki w kawiarni czy centrum handlowym w towarzystwie innej dziewczyny, ale nie jesteś pewna, co o tym sądzić, bo tak naprawdę tylko rozmawiali? Widziałaś, że on korzysta z Tindera, ale nie wiesz, czy nie robi tego, by pożartować z przyjaciółmi? Nie wyciągaj pochopnych wniosków! Zanim zdecydujesz się powiedzieć o tym przyjaciółce, zdobądź więcej informacji! Tylko niedwuznaczna sytuacja z inną dziewczyną (np. pocałunek czy wspólne wczasy), na jakiej przyłapałaś partnera koleżanki, lub potwierdzone przez kilka innych osób informacje o jego zdradach dają Ci prawo do uznania, że zachowuje się nieuczciwie.

 

2. Daj mu szansę

Jeśli masz pewność, że nieprzyjemna konfrontacja z partnerem Twojej przyjaciółki nie narazi Cię na żadne poważne konsekwencje (takie, jak groźby czy agresja z jego strony), postaraj się sprowokować sytuację, w której znajdziesz się z nim sam na sam i powiedz mu, że o wszystkim się dowiedziałaś. Będziesz mogła wtedy zweryfikować, czy rzeczywiście doszło do zdrady z jego strony (zwróć uwagę – czy jest zaskoczony i plącze się w wyjaśnieniach, czy też mówi poważnie i utrzymuje kontakt wzrokowy; posłuchaj swojej intuicji). Możesz też spróbować zawrzeć z nim „układ” – jeżeli chodziło tylko o flirt, dasz mu szansę i nie powiesz o tym przyjaciółce, ale zaobserwowana przez Ciebie sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy. Bądź jednak czujna i konsekwentna.

Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

Zobacz również: Czy flirt jest zdradą? Sprawdź, jakie są granice flirtowania

 

3. Spotkaj się z nią

Przekazywanie takich informacji jest zawsze bardzo trudne i bolesne dla obu stron. Nie możesz przecież przewidzieć, jak zareaguje Twoja przyjaciółka – doceni Twoją szczerość i chęć pomocy, będzie podejrzliwa i potraktuje Cię jak „mącicielkę” ze złymi intencjami, a może przeniesie swoją złość i frustrację wprost na Ciebie? Aby więc ustrzec siebie i ją przed szokiem i jeszcze trudniejszym odbiorem smutnej wiadomości, nie korzystaj z żadnych „pośredników” w przekazywaniu informacji. Nie wysyłaj SMSów czy maili z wyznaniami prawdy ani nie pisz do niej na messangerze! Spotkaj się z nią w jakimś spokojnym miejscu (najlepiej w domu – musisz wszak liczyć się z tym, że zacznie płakać) i z powagą wyjaśnij jej, czego byłaś świadkiem.

 

4. Wycofaj się

Z chwilą, gdy zdradzisz przyjaciółce tę paskudną wiadomość, Twoja rola w tej sytuacji powinna dobiec końca. Możesz oczywiście (a nawet powinnaś) okazywać koleżance wsparcie, ale nie rób nic poza tym. Nie zgadzaj się na pełnienie roli jej prywatnego detektywa, pośredniczenie w konflikcie przyjaciółki z chłopakiem czy wspólne obmyślanie zemsty. Daj jej czas, by sama uporała się z rozwiązaniem problemu. W innym wypadku możesz tylko pogorszyć jej stan psychiczny lub narazić się na oskarżenia o to, że chciałabyś „ugrać” coś dla siebie – podebrać jej partnera czy wręcz czerpać radość z jej porażki. W stresujących sytuacjach niektórzy reagują histerycznie…

Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

 

5. Zachowaj te wydarzenia dla siebie

Ciężko jest żyć ze świadomością, że zostało się oszukanym przez osobę, której się ufało. Kobiety często zaczynają się wówczas postrzegać jako naiwne i gorsze od innych. Prawdopodobnie tak będzie się czuła na początku Twoja przyjaciółka. Staraj się więc zachować klasę i dyskrecję, nie opowiadając innym wspólnym znajomym o całej sytuacji. Uchronisz ją w ten sposób przed dodatkowym stresem i poczuciem wstydu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...