Jak postąpić w obliczu zdrady?

Ostatnie włamanie i wykradzenie danych z serwisu Ashley Madison, gdzie rejestrowali się  głównie panowie z zamiarem zdradzenia swoich partnerek, nasuwa bardzo aktualne pytanie – jak postąpić w obliczu zdrady? Jak zareagować? Co powiedzieć? Jaką podjąć decyzję – przebaczyć, czy odejść?

Zobacz też: Seks na jedną noc – czy może być początkiem długiej miłości?

związek z dominującym partnerem

Jak postąpić w obliczu zdrady?  – Nie podejmuj decyzji pochopnie

Może wydawać się niemożliwe, przecież w pierwszej chwili chcemy krzyczeć, płakać, rzucać przedmiotami. Ten instynkt wymierzenia natychmiastowej kary jednak postaraj się ostudzić. Zbierz myśli. Jeśli trzeba wyjdź z domu, odłóż rozmowę na później i ułóż w głowie wszystkie pytania, które chcesz zadać. Ułóż też plan działania!

Pamiętaj, że liczy się w jakich okolicznościach dowiedziałaś się o zdradzie partnera. Czy sam się do niej przyznał, czy podejrzewałaś go o to wcześniej? Zastanów się również nad tym co zamierzasz zrobić w ciągu najbliższych kilku godzin. Czy zamierzasz wrócić do domu? Czy może lepiej będziesz się czuła spędzając noc u przyjaciółki?  Musisz ochłonąć!

Jak postąpić w obliczu zdrady?  – Nie rewanżuj się

Niektóre z kobiet wybierają dość ekstremalną metodę rewanżu. Postanawiają również zdradzić. Niestety inny mężczyzna nie jest rozwiązaniem problemów na kłopoty ze zdradzającym partnerem. Jedyne co zyskasz to wyrzuty sumienia i moralnego kaca nazajutrz.

Polecamy również: Czego nie robić w związku: 10 rzeczy których nigdy nie powinnaś robić dla miłości!

Jak postąpić w obliczu zdrady?  – Rozważ powrót

Pomimo tego, że pierwszą myślą może być wyprowadzenie się jak najdalej i zerwanie wszelkich kontaktów powinnaś jednak zastanowić się nad powrotem, wybaczeniem i próbą ułożenia sobie życia z tak przykrym wspomnieniem. Kiedy warto się nad tym zastanawiać? W sytuacji, gdy jesteście już długo ze sobą, jeśli ostatnio między Wami było sporo spięć w wyniku problemów niezależnych od Was, zdrada była dokonana po alkoholu, był to tylko jeden raz, a on tego naprawdę żałuje.

Oczywiście nie ma usprawiedliwienia dla zdrady, są jednak okoliczności łagodzące. Przede wszystkim nas powrotem zastanawiaj się tylko, gdy kochasz!

Jak postąpić w obliczu zdrady?  – Rozważ zerwanie

Czasami nie ma już co zbierać. Niestety ludzie się rozstają i chociaż zdrada w takim wypadku jest najgorszym na to sposobem musisz zastanowić się i przeprowadzić rachunek dotyczący całego związku. Odpowiedz sobie na pytanie czy warto się starać i walczyć? Czy jesteście ze sobą długo? Czy zdrady się powtarzają? Czy trwała długo i zamieniła się w romans? Czy jesteś w stanie zaufać partnerowi po tym co zrobił? Pamiętaj, że budowanie związku na braku zaufania, śledzeniu, sprawdzaniu i czekaniu na najgorsze jedynie zatruje Ci życie!

Przede wszystkim zastanów się jest o co walczyć? Czy to był dobry związek, czy byłaś w nim szczęśliwa?

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,46 z 5)
zapisuję głos...