Jak poradzić sobie z zaprojektowaniem wnętrza nowego mieszkania?

Nowy dom czy mieszkanie to przestrzeń, z której chcemy uczynić komfortową oazę, miejsce sprzyjające odpoczynkowi i dające bezpieczne schronienie dla wszystkich domowników. Samodzielne wykańczanie i aranżowanie wnętrza nie jest łatwe, szczególnie jeśli efekt ma być spektakularny. Dobrze urządzone wnętrze powinno być zarówno komfortowe, jak i funkcjonalne. Kiedy warto sięgnąć po pomoc doświadczonego projektanta w zaprojektowaniu wnętrza idealnie dopasowanego do potrzeb?

Remont pierwszego mieszkania

W projektowaniu wnętrza nie ma znaczenia, czy to pierwsze mieszkanie, które ma być urządzone nowocześnie lub inwestor planuje przygotować mieszkanie dla lokatorów pod wynajem długoterminowy. Prace wykończeniowe, a następnie zaaranżowanie pomieszczeń, to proces czasochłonny i liczy się dobra znajomość rynku materiałów budowlanych. Dlatego warto skorzystać z kompleksowych usług obejmujących projektowanie wnętrz pod klucz, a oprócz projektu, także nadzór nad realizacją prac na terenie budowy i kompletne wyposażenie, zgodne z obowiązującymi trendami.

Wnętrze pod klucz wraz z wykończeniem

Decyzja o wyposażeniu łazienki w wannę lub kabinę prysznicową, niezbędną armaturę i glazurę na podłogę to inwestycja z perspektywą na długie lata. Każdy właściciel nowego mieszkania chce, by projekt budowlany, jak i wnętrze, spełniały indywidualne oczekiwania. Dobrze przemyślana aranżacja przestrzeni, którą zaproponuje doświadczony architekt, to pierwszy krok całego procesu, jakim jest projektowanie wnętrza. W praktyce okazuje się, że zazwyczaj mija nawet kilka miesięcy, zanim łazienka, kuchnia i każdy pokój zostanie urządzony tak, by można było się wprowadzić. Współpraca z architektem wnętrz to oszczędność czasu, ale nie tylko.

Wykończenie mieszkania czy domu pod klucz to złożony proces i konieczność podjęcia wielu decyzji. Jak rozwiązać kwestię ogrzewania, gdzie umieścić kaloryfery, ile gniazdek zamontować, w którym miejscu znajdą się sprzęty wymagające podłączenia do instalacji wodnej i kanalizacyjnej – na te pytania trzeba bardzo konkretnie odpowiedzieć. Umieszczenie przyłączy wpływa na późniejsze prace budowlane. Zanim rozpocznie się układanie podłogi i malowanie ścian trzeba podjąć właściwą decyzję.

Gdzie zamówić materiały wykończeniowe?

Dostarczenie wszystkich niezbędnych materiałów na czas pozwoli dobrze skoordynować i zaplanować postęp prac wykończeniowych. Podczas aranżacji wnętrz najpierw wybierane są kolory bazowe, a potem odpowiednie farby i materiały: panele lub deski, z których powstanie podłoga, zabudowa na wymiar do kuchni i detale, jak np. listwy podłogowe. Znalezienie sprawdzonych fachowców, którzy są w stanie zrealizować projekt oraz zgranie ich w jednym harmonogramie prac, niejednokrotnie stanowi wyzwanie – zwłaszcza gdy trzeba działać w ściśle określonym budżecie. Projektowanie wnętrz pod klucz z Beautiful Minds Warszawa obejmuje nie tylko projekt, ale także pozostałe prace związane z dostarczeniem zamówionego wyposażenia. Decydując się na usługę, nie musisz się martwić koordynacją prac.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Anastazja  12 listopada 2022 10:20

  Jak kupowałam mieszkanie od fabryki domów w stolicy to wiedziałam jak moje mieszkanie ma być urządzone. Z pomocą taty i wujka wybierałam materiały budowalne, oni się na tym znają więc miałam fachować pomoc. Z urządzaniem poradziłam sobie sama. Wiedziałam jakie dodatki mają znaleźć się w mim mieszkaniu. 🙂

  Odpowiedz
 2. janka1312  12 listopada 2022 16:56

  ja szukam inspiracji w internecie i w programach o remontach 🙂

  Odpowiedz
 3. Anna  15 listopada 2022 14:21

  Polecam poszukać inspiracji na stronach takich jak pinterest czy homedecor. Można znaleźć wiele ciekawych projektów które warto jest wprowadzić u siebie w domu 🙂
  Sama projektowałam swoje mieszkanie. Zastanawiałam się nad projektantem, potem jednak doszłam do wniosku, ze samodzielnie chcę ponieść to wyzwanie i jestem zadowolona z rezultatu.

  Odpowiedz
 4. Aranżacje wnętrz Kraków  16 listopada 2022 07:09

  Najlepiej wymierzyć pomieszczenie, poszukać mebli które się nam podobają wraz z wymiarami i wtedy można kombinować z ustawieniem w ten sposób ” wymyśliłam” córce projekt kawalerki. Jeśli pomimo to będziecie mieli problemy z zaprojektowaniem pomieszczeń, dobrze jest zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy projektanta wnętrz. Który złoży wszystkie te pomysły w jedno i sprawi, ze wnętrze będzie wygodne i spójne stylistycznie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany