Jak poradzić sobie z cellulitem? Zadbaj o swoją dietę!

Cellulit to coś, z czym boryka się większość kobiet. Nie każdemu on przeszkadza, niektóre z nas jednak chciałyby się cieszyć gładszą skórą i walczą z redukcją tzw. skórki pomarańczowej. Nie jest to jednak proste zadanie. Najlepiej podejść do niego holistycznie, ponieważ sama pielęgnacja może nie wystarczyć. Jeśli walczysz z cellulitem, przyjrzyj się swojej diecie. Ma ona niebagatelne znaczenie w tej kwestii!

Jak poradzić sobie z cellulitem? Zadbaj o swoją dietę!

Czym jest cellulit i jak powstaje?

Zanim przejdziemy do konkretów, warto sobie przypomnieć, czym właściwie jest cellulit i jak powstaje. Cellulit (lipodystrofia) jest to nieprawidłowe rozmieszczenie adipocytów, które rosną i dają ucisk na naczynia krwionośne i limfatyczne. Powoduje to zaburzenia przepływu krwi, a tym samym trudność przyswajania tlenu przez komórki oraz wydalaniu toksyn. Produkty przemiany materii razem z wodą zaczynają zalegać w tkankach powodując ucisk na tkankę łączną. W ten sposób powstaje cellulit inaczej zwany skórką pomarańczową. Najczęściej występuje na biodrach, brzuchu, pośladkach oraz przedramionach. W większości wypadków dotyka kobiet.

Jak walczyć z cellulitem?

Wiele razy pisałyśmy Wam o kosmetykach, czy zabiegach, które są skuteczne w walce z cellulitem. Oprócz nich warto postawić również na odpowiednią dietę i ruch. O to, jak zadbać o dietę, która wspomoże zabiegi, zapytałyśmy Katarzynę Sobolewską, dyplomowaną dietetyk z Kliniki Zdrowia i Urody SaskaMed.

Jak wspomóc dietą redukcję cellulitu?

1.Wyeliminuj z diety sól – zastąp je świeżymi ziołami i przyprawami.

Jednym z większych winowajców cellulitu w naszym organizmie, jest zbyt duża ilość spożywanej soli, która zatrzymuje wodę w organizmie.

2. Unikaj w swojej diecie cukru i produktów przetworzonych.

Zamień czekoladę, batoniki i słodkie przekąski na świeże owoce – te zawierają dużo błonnika, witamin oraz składników mineralnych. Dodatkowo owoce świetnie sprawdzają się jako dodatek do koktajli oraz sałatek. Jeżeli masz taką możliwość, wybieraj owoce jagodowe. Posiadają one korzystne dla zdrowia polifenole.

3. Włącz do diety zielone warzywa.

Zawierają one witaminę C i E, które uczestniczą w metabolizmie kolagenu oraz kwas liponowy zapobiegający jego twardnieniu.

4. Ogranicz palenie papierosów, duże ilości alkoholu oraz duże ilości mocnej kawy i herbaty.

Produkty te powodują w dużym stopniu zatrzymanie wody w organizmie oraz powodują starzenie się i obumieranie komórek.

5. Postaraj się robić co najmniej 5 tys. kroków dziennie.

Zamiast windy wybierz schody, zaparkuj samochód dalej od pracy i przejdź kawałek na pieszo.

6. Wypijaj od 2 do 3 litrów wody dziennie.

Woda pomaga regulować metabolizm oraz przemianę materii dając tym samym widoczną poprawę naszej skóry.

Dieta i aktywność fizyczna jest głównym elementem zapobiegającym powstawaniu cellulitu, już małe kroki wprowadzone w Twojej diecie dadzą duże rezultaty. Pamiętaj, że nie musisz zmieniać wszystkiego od razu, lepiej sprawdzi się efekt małych kroków, które w końcu zamienią się w nawyk, dając tym samym zdrowy model diety oraz poprawę jakości naszej skóry.


Katarzyna Sobolewska, Klinika SaskaMed

Dyplomowana dietetyk, ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Nauk o Żywności. Na przeprowadzanych konsultacjach, uczy zdrowego podejścia do żywienia oraz pomaga w zmianie nawyków żywieniowych dzięki odpowiednim technikom motywującym. Ukończyła także staż z psychodietetyki w Instytucie Psychodietetyki pod okiem dr Anny Januszewicz. Swoją wiedzę cały czas pogłębia, dzięki udziałowi w licznych kursach, stażach i szkoleniach z zakresu dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki.

 

SaskaMed Sp. z o.o.
Nowaka Jeziorańskiego 48
03-982 Warszawa
tel. (22) 749 16 02; (22) 22 749 16 08; 517 034 524
www.saskamed.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (46 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...