Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wystrzegaj się tych błędów!

Coraz więcej osób szuka porad, jak poradzić sobie po rozstaniu. Poradzenie sobie z rozstaniem to zawsze ciężka i nieprzyjemna sprawa – nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka porad i wskazówek odnośnie zachowania w w Google. Dlaczego?

Jak poradzić sobie po rozstaniu

Ma to niewątpliwie związek z tym, że coraz większą część życia spędzamy online. Im mamy większy dostęp to portali społecznościowych, tym więcej okazji, by sprawdzić, co się dzieje o naszego ex. Facebook istnieje w naszym życiu już od kilku lat, ale w ostatnim czasie coraz popularniejsze stały się Twitter i Instagram, a wraz z upływem czas pojawią się kolejne portale społecznościowe. A ze względu na fakt, że jednak większość ludzi woli dzielić się sukcesami i pozytywnymi aspektami swojego życia, łatwo możemy założyć, że u naszego byłego dzieje się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, kiedy same borykamy się z problemami i ciągle natrafiamy na trudności z poukładaniem sobie życia.

Wiadomo, internetowe algorytmy to świetna i wygodna sprawa, ale tak naprawdę słabe źródło informacji dotyczących indywidualnych problemów. Nie wszystkie wypowiadające się tam osoby są wiarygodne, tak więc przygotowałyśmy dla Was listę największych błędów, jakie kobiety popełniają po rozstaniu, a także kilka wskazówek zawierających porady ich uniknąć.

Jak poradzić sobie po rozstaniu? Wystrzegaj się tych błędów!

Błąd 1: Jak poradzić sobie po rozstaniu – Chcesz wyjaśnień i zamknięcia tego rozdziału swojego życia

Ogromny błąd jaki popełniają kobiety to zwrócenie się do swojego eks w celu wyjaśnienia spraw. Po pierwsze nie masz pojęcia, jak zareaguje, kiedy Cię zobaczy lub dostanie wiadomość. Jeśli on nie chce mieć z Tobą do czynienia i dawno poukładał sobie życie może skończyć się to tym, że będziesz się czuła jeszcze gorzej niż wcześniej. Oczywiście zdarza się, że były jednak odpowie, ale co jeśli to będzie za mało? Dalej będziemy się narzucać? To jest jak nałóg, kiedy Twój mózg odstawia i odsuwa się od niego, obsesja na tym punkcie może być jeszcze większa.

Innym powodem na odcięcie się jest danie sobie i umysłowi czasu na zagoić rany. Im więcej będziesz z nim rozmawiać i spędzać czasu, tym bardziej mózg z powrotem będzie się angażował. Drastyczny sposób: usuń jego numer z telefonu, odetnij się od niego na portalach społecznościowych itp.

Błąd 2: Jak poradzić sobie po rozstaniu – Próbujesz przebrnąć przez to sama

Może i jesteś singielką, ale to przecież nie oznacza, że z rozstaniem musisz sobie radzić sama. Jeśli podzielisz się swoją sytuacją i swoimi obawami z przyjaciółmi, rodziną czy nawet najbliższymi przyjaciółmi, będzie Ci o wiele łatwiej, a oni mogą się okazać wielką pomocą! Tylko uważaj, że temat Twojego byłego nie stał się jedynym poruszanym przez Ciebie tematem – nawet ci najwytrwalsi i najbardziej cierpliwi będą w końcu mieli dosyć! Złotym środkiem jest wybranie takich osób, które są dobrymi słuchaczami, ale równocześnie nie będą mieli problemu ze zwróceniem Ci uwagi, na to że eks stał się Twoją obsesją i że się wyniszczasz.

Błąd 3: Jak poradzić sobie po rozstaniu – O wszystko obwiniasz swojego byłego

Pewnie, to świetne uczucie określić swojego byłego niezbyt eleganckimi epitetami. Nawet jeśli Twoi przyjaciele chętnie i bez mrugnięcia okiem mówią, że nigdy go nie lubili, to jednak powinnaś być w porządku i wziąć część winy na siebie. By naprawdę wyleczyć się ze związku i odzyskać siły po rozstaniu, to niezwykle ważne, by zdać sobie sprawę, co zrobiłaś źle, nawet jeśli było to coś niewielkiego. Nawet jeśli Twój były to zdradzający, bojący się związków kretyn, rozważ to dlaczego z nim byłaś i czy może jednak już wcześniej dawał znaki, że nie jest kimś wartym zaufania, a Ty je zignorowałaś? To najlepszy sposób, by nauczyć się na własnych błędach.

Błąd 4: Jak poradzić sobie po rozstaniu – Zbyt bardzo się to angażujesz

Chwila odpoczynku i relaksu to całkowicie zdrowa sprawa podczas zerwania. Oczywiście musimy się nad nim zastanowić i przeanalizować sprawy, ale nie możemy żyć tym 24/7! W chwilach, gdy kusi Cię by chwycić za telefon i zadzwonić do eks, sprawdzić jego facebooka czy zrobić cokolwiek innego wymagającego energii – spróbuj yogi, a może siłownia i wysiłek fizyczny będą jeszcze lepszym pomysłem? Twoje myśli skupią się na czym innym. Bonus: Twój nastrój na pewno się poprawi!

A może Wy macie jakieś rady, jak sobie poradzić z zerwaniem? Podzielcie się z innymi!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (189 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  23 października 2014 10:19

  Trzeba przetrwać ten ciężki czas i później wszystko będzie dobrze.

  Odpowiedz
 2. martucha180  23 października 2014 20:50

  Tka swoista „żałoba” po zerwaniu.

  Odpowiedz
 3. bbo  23 października 2014 20:58

  Dobrze jest znaleźć jakąś pasję i zapełnić dni, które nagle stają się bardzo długie.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  16 marca 2016 13:53

  Ja tam wychodzę z założenia co jest to co ma być , skoro się rozeszliśmy to nie bez powodu , bo Ktoś tam czuwa nade mną i tak jest dla mnie lepiej , jedyne co robię to zmieniam w telefonie byłego do grupy „nie odbierać” .

  Odpowiedz
  • efffciaa  16 marca 2016 13:54

   NIe ma się co umartwiać , jeden poszedł – przyjdzie następny 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany