Jak poprawić pracę mózgu? Wystarczy, że będziesz dobrze się bawiła! Mamy dla was 6 wskazówek

Przyjemne z pożytecznym – takie połączenia lubimy najbardziej. Dziś proponujemy wam kilka aktywności, które poprawią pracę waszego mózgu. Na liście znalazł się taniec oraz planszówki.

Zapominanie i problemy z koncentracją to najlepsze dowody na to, że twój mózg nie pracuje tak jak powinien. Choć może trudno ci w to uwierzyć, ma o wiele większe możliwości niż te, o które go posądzasz. Na szczęście możesz wykrzesać z niego niezłożone pokłady skupienia czy pamięciowe bonusy – wystarczy kilka ćwiczeń, które powtarzane regularnie szybko przyniosą oczekiwane efekty. Co więcej, takie aktywności to sama przyjemność, która dodatkowo przyda się również w wielu życiowych aspektach. Przynajmniej kilka z tych rzeczy uwielbiasz robić, dlatego czas do nich wrócić!

źródło: www.pixabay.com

Jak poprawić pracę mózgu? Wystarczy, że będziesz dobrze się bawiła! Mamy dla was 6 wskazówek

 

6 wskazówek jak poprawić pracę mózgu

1) Samba, rumba, cha-cha

źródło: www.pixabay.com

Możesz trenować swój mózg poprzez taniec. I mowa tu przede wszystkim o nauce dotąd nieznanych przez ciebie tańców. Poznawaj nowe kroki, tańcz z partnerem – tak, aby każdy ruch wymagał od ciebie skupienia i myślenia. Jeśli nie jesteś fanką tańców towarzyskich, zapisz się na aerobik. Tam również powtarzane są kolejne kroki, niczym taneczna choreografia. Pamiętaj, że bez względu na to, którą z tych aktywności wybierzesz, zapewnisz sobie przy okazji potrzebne endorfiny.

 

2) Chińczyk i Monopoly

źródło: www.pixabay.com

Kolejna przyjemna czynność, która wymaga myślenia to szeroko pojęte planszówki. Znów możemy ćwiczyć naszą pamięć i koncentrację, a przy okazji spędzić miło czas w gronie znajomych. Jeśli z jakiś powodów spotkanie towarzyskie się posypie, sięgnij po sudoku lub krzyżówki. Pomagają też gry strategiczne, choć pamiętaj aby nie przesadzać z siedzeniem przed komputerem.

 

3) Comment ca va?

Doskonały przykład na to jak poprawić pracę mózgu, a przy okazji nabyć użyteczną wiedzę to nauka języków obcych. W tych obu przypadkach nasze horyzonty zdecydowanie się poszerzą. Zapamiętywanie słówek i dogłębna analiza zasad gramatycznych to nieoceniony trening dla twojego mózgu.

 

4) Czas na przerwę

źródło: www.pixabay.com

Aby pracować efektywnie musisz robić sobie regularne przerwy. I mowa tu nie tylko o 8-godzinnym czasie pracy, ale też jakichkolwiek czynnościach wymagających skupienia – rysowanie, czytanie czy obliczanie domowego budżetu. Gdy czujesz, że twój umysłowy wysiłek zaczyna cię męczyć, przerwij to czym się zajmujesz, rozprostuj kości, odetchnij świeżym powietrzem, podlej kwiatka, zrób sobie herbatę. Do zadania powróci nowa ty, a twój mózg chętniej będzie chłonął kolejne informacje i je analizował.

 

5) Magia sprzątania

źródło: www.pixabay.com

Po tej wiadomości z pewnością pokochasz sprzątanie, a więc znów pojawia się okazja ku temu, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Chodzi o to, że w uporządkowanym wnętrzu o wiele łatwiej jest się skupić. Gdy wokół leżą porozrzucane rzeczy i zerka na ciebie wielka plama z podłogi – wciąż będziesz się rozkojarzać. Nie dawaj sobie więc powodów do rozpraszania, a zamiast tego przygotuj mózgowi przyjemną atmosferę do nauki.

 

6) Żuj i rób balony

źródło: www.pixabay.com

Tak, to prawda – żucie gumy pomaga dotlenić mózg, a co za tym idzie – wpłynąć na jego lepszą pracę. Ruchy żuchwy i wydmuchiwanie balonów pobudzają pracę tego właśnie organu. A dowiedli tego brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Northumbria. Oczywiście wybieraj wersje bez cukru, by nie szkodzić swoim zębom i figurze.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (78 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany